Môžem behať, keď vážim 110 kg?

15. jan 2023

Mam 170cm a cca 110kg mozem zacat behat? Alebo som nato prilis tazka?

xux
15. jan 2023

Podla mna by kolena velmi trpeli, ak sa da zacala by som plavanim

trgypadl
15. jan 2023

A co tak rychla chodza?

monuska112
15. jan 2023

odbornici to neodporucaju vzhladom na klbovu zataz...ale taka rychla chodza je efektivnejsia a setrnejsia ked uz sa ti chce von do prirody 🙂

autor
15. jan 2023

@monuska112 no zaciatok bude urcite len rychla chodza a nie beh, ved moja kondička je v minuse, ale je čas zacat nieco robit :(

juliet86
15. jan 2023

urcite nie beh
ked tak eliptik chodza s palickami plavanie vepa stastia. a nezabudni ze strava je 90percent uspechu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liljana
15. jan 2023

Rychla chodza do kopca, do schodov ti da zabrat aj bez behu a netrpia klby. Inak beh do kopca nezatazuje tak klby ako po rovine a je 2krat narocnejsi ako rovina. Treba sa snazit dopadat na spicky a nie na paty. Takze hor sa do hor rychlym krokom. Najdi si kopec, pobehni do kopca 20 metrov, potom rychly krok, zas 20 metrov. Cim strmsi, tym sa viac zadychas a spalis.

maryetta
15. jan 2023

Baby. Ako sa vobec da ziskat kondicka?
Ja mam celkom ok vahu. Len… ja absolutne ked sme niekde na ture nevladzem. Pritom ako prechadzky. Na dvore. V dome milionkrat po schodoch. Ze pohybu popri 3detoch mam. Ale…
Beh u mna nehrozi. To ubehnen 30m a musim mat oddych.

anickabasnicka
15. jan 2023

maly dvur a velky bic.....obdivuji tvoji odvahu do toho

dadis
15. jan 2023

@maryetta Ak by su zacala behat postupne, urcite by si sa do toho dostala. Ja mam 41 a vcera som dala po lese takmer 10km. Ak su vygooglis, su treningove plany pre zaciatocnikov, ja beham podla hodiniek, dava mi to rozne typy bezeckych treningov, vcera ten lahky beh, zajtra mam 20s sprinty napr

daniela2202
15. jan 2023

Skús chodiť po schodoch

stanulienkat
15. jan 2023

Máš obezitu a nie nadváhu a na takéto zaťažene kĺby je najlepšie plávanie, rychla chodza.

dadis
15. jan 2023

@autorka velmi dobre ti radia - rychla chodza, chodza do kopca, schody - vsetko ti pomoze sa k tomu dostat. Predtym ako zacnes behat skutocne je dobre su dat par treningov na posilnenie harmstringiv, zadnych casti stehna, aby si si neprivodila bezecke zranenie..tie mozes zatial cvucit, urcite tie cviky na nete najdes..a ked do jari das par kg dole, zlepsis kondicku a vybudujes svaly nohy, mozes na to postupne ist.

https://www.youtube.com/watch?v=WMwRpY_p5Jk
zuzinka888
15. jan 2023

@maryetta kondicka sa ziskava zrychlenim pulzu. Ak aj nachodis 10000 krokov pomalym/ slimacim tempom kondicka lepsia nebude. Ale ak das 5000 krokov rychlim tempom tak sa bude zlepsovat

slovakboy
15. jan 2023

Odporúčam teraz v zime chôdzu max 30 min a potom den po dni pridávať po 5 minút a skončiť max na 1,5h. Práve som sa vrátil z prechádzky. Keď začne jar tak bicykel. Už v apríli môžeš začať bicyklovať. To čo robia v premenách sa mi nepáči. Oni posilňujú čo je dobre na to aby nezačali chudnúť zo svalov ale veľa energie im to nevezme. Zaklad je znížiť prijem a ten šport je len na to aby človek nezoslabol. Ak chceš schudnúť pohybom tak to treba niekoľko hodín denne makať fyzicky. Dobre je že stravou sa dá dosiahnuť to iste.

lucik194
15. jan 2023

pri tychto kilach ziaden beh, ziadne chodenie po schodoch

pre teba rychla chodza, plavanie, bike

toto vsetko prve 2-3 mesiace, keď schudnes tak na 90 kg, spevnis, potom zacni riesit beh, inak si odpises kolena

slovakboy
15. jan 2023

@zuzinka888 kondícia sa zvyšuje mierne rýchlym tempom. Ja začínam každú cyklistickú sezónu vždy v marci pomalou jazdou v poklusovom tempe. To je asi 130 - 140 úderov za minútu. Začínam na 45 minutach a končím po 40 hodinách na 120 minutach. To je niekedy začiatkom mája Keď dokážem ísť rovnakou rýchlosťou 2 hodiny s tepom 130 - 140 tak mám ukončené budovanie základnej vytrvalosti a môžem ísť na vyššie tepy vyššie rýchlosti a dlhšie trasy. Je to bezbolestné a človek sa pri tom veľmi dobre cíti. Pozor chodiť sa nedá s tepom 130 iba ak 100. A poklus pri behu je zas okolo 140-150 úderov. Ale to nevadí každý druh záťaže ma inde posunuté tepové zóny. Takže mierna chôdza s trošku rýchlejším tempom je to isté ako jazda na bicykli pri 135 úderoch. Začni ale s pomalou chôdzou aby si zvykli svaly. A najprv len obdeň. Až po dvoch týždňoch začni pridávať aj minuty aj častotu prechádzok aj tempo. Na začiatok stačí že budeš chodiť tak rýchlo aby každá noha bola mierne zaťažená. Ono keď ideš veľmi pomaly tak paradoxne viac namáhaš nohy a kĺby a rovnako ak By si išla veľmi rýchlo taktiež to namáha svaly okolo kĺbov. Najlepšie je ísť tak mierne aby si cez každú nohu len tak sa prehupla. A tepovú frekvenciu si ľahko zvýšiš chôdzou do kopca. Nesnaž sa ísť 130 úderov to nedokážem ísť ani ja, iba vo veľmi strmom kopci a krátko. Chôdza a bicykel ako som písal ma veľmi rozdielne tepy.

iinuska
15. jan 2023

Chodzou by som na Tvojom mieste zacala.
A hned

kp7333
15. jan 2023

urcite chodza s palicami, aby si odlahcila kolena.

dadis
15. jan 2023

@slovakboy Praveze je uz dokazane, ze silovy trening ma na chudnutie lepsi efekt nez kardio 🤷‍♀️..ale ci tam je velky rozdiel, nvm. Urcite treba sklbit oba typy treningov..kazdy pohyb je lepsi nez ziadny..

autor
15. jan 2023

plavam hravam tenis, prechadzky cca hodinu a pol, ano sice mam vahu ako mam, ale ci mi verite ci nie, nevyzeram na tolko kg (vsetci mi tipuju max 85) … preto som sa pytala na ten beh, ale vazim si a dakujem za kazdu radu 🙂
Skusim viac plavat a bicykel to nie :( to ja mam k nemu odpor, skor asi skusim korcule, ci?

iinuska
15. jan 2023

Tak ono je dolezita aj strava.Pomer prijem-vydaj

dadis
15. jan 2023

Vyskusaj teda cviky na posilnenie tych harmstringov a podla mna mozes skusit ten beh podla planu pre uplnych zaciatocnikov. Najma si poriadne nastuduj, ako sa beha a skusaj si zatial len soravnu techniku. Ja tiez nie som tintitko, mam 70kg, ale dost svalnate telo (vela trenigov s trenermi)..a klop klop klop absolutne ziadne problemy s kolenami, klbami, chrbticou..zaklad su svaly, ale to vyzera, ze mas vybudovabe celkom dobre a spravna technika behu

luccija
15. jan 2023

Škoda bicykel je super tiež som za rýchlo chôdzu

smitjan
15. jan 2023

Dobra je chodza alebo potom nordic walking, na zaciatok uplna parada, tiez som mala vyssiu vahu, zacala som sa chodit s palickami prechadzat a dobre mi to padlo, menej zatazujes klby.

lienka.7
15. jan 2023

Zacni plávať a cvicit vo vode. Behom si akurát tak "odpalis" kolena

ropucha6
15. jan 2023

Tak prechadzka a rychla chodza v tempe je rozdiel. Ked to zvladnes a spevnis, potom chod do behu…ale teda pri tych kg je zaklad strava

1gabriela13
15. jan 2023

Beh s takouto váhou určite nie,najprv dlhšie prechádzky,potom rýchla chôdza a až úplne nakoniec beh. V prvom rade odporúčam zmeniť stravu,zhodiť pár kg a neskôr začať z behom napríklad . Lebo by to bol brutálny sok pre telo. A takisto aj zo stravou,nie radikálne,ale postupne. Ono nebude to za mesiac ani dva,rovnako ako si sa k takej váhe nedostala za krátky čas.

zoeeoz
15. jan 2023

Ja by som u teba zacala len stravou a max prechadzky..casom beh ked budes mat aspon o 20 kg menej