Môže pacient po infarkte cvičiť kardio cviky, keď priberá?

sonakrivosudska
8. júl 2015

Ahojte, som pár mesiacov po infarkte a dosť priberám. Môže to byť čiastočne z liekov, čiastočne z toho, že som prestala fajčiť. Pribrala som už 10 kg a neviem ich zhodiť. Upravila som stravu, zaradila veľa ovocia a zeleniny, vodu, asi 3-4 krát do týždňa behám miernym tempom, alebo absolvujem dlhé prechádzky. Podarilo sa mi iba zastaviť to priberanie, ale nedokážem vôbec schudnúť. ☹

betunka39
8. júl 2015

Ano, možeš cvičiť, mYslim, že aj v nejakom fitku by ti poradili.

vika7
8. júl 2015

srdciarom väčšinou odporúčajú stacionárny bicykel...

bonaqa2013
8. júl 2015

A čo plávanie, alebo ešte by som hodila reč s lekárom ohľadne liekov - aj z toho sa môže priberať, či by nebolo možné vymeniť ich za iné....

timea7
8. júl 2015

určite by som kontaktovala výživového poradcu, ale ozaj vzdelaného človeka, nie tých samozvaných 😠 , podstata je v strave, nie v pohybe, chudnú aj ľudia na invalidných vozíkoch. Ten beh by som asi vylúčila, maximálne striedaný s chôdzou, aj to sa poraď s lekárom. Dlhé prechádzky sú super, plávanie, bicykel, teda nie nejaké 50km trasy, tanec. Neviem, či si sa aj pomerala, lebo ak máš dostatok pohybu, môže sa stať, že naberáš na svaloch, ktoré sú ťažšie, ako tuk, ale ty už asi najlepšie vidíš na oblečení, ako to s tebou je. Niekedy človek nechudne aj preto, lebo prijíma málo a má dosť pohybu, telo sa jednoducho bráni. Preto by bol vhodný výživový poradca, aby ti zostavil optimálny jedálniček, po doplnení pohybom kg dolu pôjdu.

jendralka
23. sep 2020

@sonakrivosudska ahoj, si tu ešte? Podarilo sa ti schudnúť? Muž má to isté, po infarkte pribral 12 kg, pohyb má, strava upravená. No dr mu povedala, že mu telo zadržiava vodu z liekov a po druhé, tým, že berie lieky na udržanie nízkeho cholesterolu, čo mu blokuje nejaké enzýmy, že to môže byť aj z toho 🙄