Medzinárodný deň bez diét 6.5.2013

kvetinka211
5. máj 2013

Práve som zistila, že zajtra je "Medzinárodný deň bez diét"

Medzinárodný deň bez diét bol iniciovaný vo Veľkej Británii feministkou Mary Evans Youngovou a pripomína sa od roku 1992. Deň je oslavou tela, prijatie jeho tvarov a rozmanitostí. Cieľom je zvýšenie povedomia o nebezpečenstvách, ktoré spôsobujú poruchy príjmu potravy a zbavenie ľudí predsudkov a predstáv o dokonalom tele. Symbolom tohto dňa je modrá stuha.

http://en.wikipedia.org/wiki/International_No_D...

No nie je to pekné 😉 ?

zivika
6. máj 2013

@kvetinka211 takze dnes sa mozeme vsetky bez vycitiek nazrat 😀 😀 😀

kvetinka211
autor
6. máj 2013

@zivika chystam sa upiecť buchty, ale celozrnné kváskové 😀
A da sa dnes aj porozmyslat ako dobre zit aj bez prezivania medzi roznymi dietami, smutné koľko žien sa zbytočne trápi, riadi sa zlými návodmi a výsledok buď žiadny alebo opačný ...

zivika
6. máj 2013

@kvetinka211 pravdu mas, strasne moc zien furt riesi nejake zarucene diety, aj napriek tomu, ze vsade sa dookola opakuje, ze dieta=jojo efekt, spomalenie metabolizmu a ublizovanie telu, kedze dostava malo zdraviu potrebnych latok...ale co uz, u vela zien vyhrava lenivost nad rozumom, lebo maju naivnu predstavu, ze ked budu hladovat, tak budu krasne stihle, za mesiac zhodia 20kil, a nemusia sa zatazovat tym, ze by nieco citali a porozumeli tomu, kolko a coho telo potrebuje pre spravne fungovanie a nebodaj by este museli zodvihnut zadok a cvicit niekolko minut, niekolkokrat tyzdenne 😀 ja som tiez poskusala xy diet a bolo mi to na dve veci, vzdy som za chvilu po ukonceni diety mala povodnu vahu plus 2-3kg navyse 😀 az neskor ma osvietilo a na vsetky diety som sa vybodla, zodvihla som rit a kilecka odisli 🙂

kvetinka211
autor
6. máj 2013

@zivika dobre robis ze kasles na diety ... ja to vidim jednak na modrom konikovi ake strasne veci ludia robia svojim telam a nedaju si to vyhovorit, podporuju sa navzajom v tych nezmysloch a tiez v mojom blizkom okoli sa riesia diety a ziadne argumenty nepomahaju 😒