Mám pocit, že mám nefunkčné brušné svaly. Čo mi pomôže?

majusska202
8. apr 2020

Dobrý večer, neviem ci ma pochopíte ale mam problém ohľadom brucha. Som rok po pôrode a cca pol roka dozadu som začala cvičít najskôr s trénerom a ked sa to uz nedalo tak teraz sama doma. No ale moj problém je brucho ja mam pocit ako keby mam nefunkčné brušné svaly (diastazu nemam bola kontrolovana) Cvičím cviky na brucjo a po prvé nemam svalovicu a ziadna zmena na bruchu sa nekona pritom ostatné partie sa zmenili spevnili.
Cviky urcite vykonavam dobrr lebo vsak tréner ma ich naučil správne robiť.
Moja otazka je nemate s tym skúsenosť? Ak ano co vam nato pomohlo?
Ďakujem zs odpoveď

sandrusa777
8. apr 2020

@majusska202 ak chces schudnut z brucha a vybudovat svaly treba zmenit aj jedalnicek bez zmeny jedalnicka to nejde

majusska202
autor
9. apr 2020

@sandrusa777 zmenila som vyradila som sladké mam aj zskuoeny program ohľadom jedálnička a fakt ho dodržiavam

janka54321
9. apr 2020

Skus obmedzovať tuky, neviem, ako si pripravujes mäso, ale robila by som si ho na vode...lebo aj olivový olej je stále olej, aj keď je zdravší... A keď si robís akýkoľvek zeleninový šalát a pridávas troska olivového oleja, tak ho vynechávaj...ja som zo zdravotných dôvodov začala obmedzovať tuky, všetko na vode, na MV som sledovala obsah tukov, teda nejedla som len nízkotucne a brucho išlo preč a dokonca mam očividne aj celulitídu minimálnu, teda zľakla sa a dala sa na ústup 🙂 vzdy som bola veľmi chudá pri výške 169 cm som mala max. 52 kg, tehotenstvom som strašne pribrala a teraz 5 rokov po pôrode som na váhe 57 kg

coochy
9. apr 2020

@majusska202 ked cvicis priamo brucho neznamena, ze z brucha aj schudnes. Brucho je 99% strava. Ak mas upravenu stravu a stale nechudnes, mas ju zle upravenu. Napr. castokrat ludia obmedzia prehnane tuky ale ak tuky neprijimes, tuky neschudnes. Pripadne skus zmenit druh cvicenia, nerob to iste co si robila. Zacni sa fotit, napr kazdu sobotu alebo kazdu druhu a mozno tam aj zmenu uvidis, ktoru nevidis ked sa len pozries kazdy den do zrkadla. Cestu najdes 🙂

majusska202
autor
9. apr 2020

@coochy akoze ja som schudla aj lufia hovoria ze som schudla len to brucho nejak neodchádza ako nečakám tehličky len aby trosku odišlo.

veronice
9. apr 2020

@majusska202 ono nie je program ako program... Tiez som si raz jeden zaplatila a dostala som jednu A4 toho co mam a nemam jest... Toto nie je spravny program... Ak mas program vytvoreny certifikovanym vyzivovym poradcom, urcite sa porad s nim. Brucho je naozaj takmer len o strave a ked to nejde tak treba v tom jedalnicku nieco zmenit.

ivangeline
9. apr 2020

Možno je to len tvoj pocit a nie pravda...

pralinka86
9. apr 2020

Tuky treba jesť, ale kvalitné. Ako inak dostať do tela všetky živiny, vitamíny zo stravy? Mnohe su rozpustné v tukoch len..
Na brucho nemusíš cielene cvičiť, posilnovat. Neviem co cvicis, ale skus hiit, kardio, nie brusaky a pod. Ja mam rada na YouTube zuzku light a jej cvičenia, krátke, ale intenzívne

majusska202
autor
9. apr 2020

@pralinka86 tak ja sa snažím tak ze jeden den cvičím druhy den behať. Striedam to pilates a vzdy si majdem na YouTube niečo. Teraz sa zapajam aj do online tréningov

coochy
9. apr 2020

@majusska202 ved ja som myslela zmenu na bruchu zbadas 🙂

simona_206
11. apr 2020

@majusska202 Skúste cvičiť ráno na lačno cvik vácuum. Na internete je veľa videí, ako ho správne previesť. Dajú da pri ňom pekne zapojiť všetky brušné svaly. Zmenu by ste mali vidieť po nejakých troch týždňoch cvičenia. 5x stiahnuť brušné svaly na 15 sekúnd. ;)

mischkis
16. apr 2020

@majusska202 Ahoj skus moje cvicenia na brusko, cviky su efektivne a nezaberu viac nez 7 minut 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=CQzAm8mC-w0
siasis
16. apr 2020

@mischkis ja som si priam zacvicila to na boky a super to je 🙂 dakujem 😂 ja mam zas problem s bokami nie a nie ich dat dole :(

siasis
16. apr 2020

@mischkis treba lo by aj nejaky spalovac tuku alebo take nieco ? 🙂

mischkis
16. apr 2020

@siasis tak to ma tesi, skus cvicit min 3-4 krat do tyzdna a coskoro uvidis vysledky 🙂 samozrejme zdrava strava ide ruka v ruke s cvicenim ..budem pridavat kazdy tyzden rozlicne videjka, aj cardio takze sa kludne prihlas na odber a rada prijmem vzdy novy napad na vytvorenie videjka takze kludne mi napis do komentu ked ta napadne co by si si este rada zacvicila 🙂

sono2
16. apr 2020

@majusska202 možno aj gény. Aké má brucho mama? Možno ti to pomôže.

optive
16. apr 2020

@majusska202 neviem koľko si pribrala cez tehotenstvo ale na bruchu Ti mohla ostať aj ovisajuca koža. Ja cvičím stále cely život, veľa sa hybem ale bohužiaľ každým tehotenstvom bolo to brucho horšie. Porodila som tri 4kg deti a brucho som mala pri každom tehotenstve obrovské.Ale tak ja osobne to nejako neprezivam, mladosť už nevrátim a nohavice som vymenila za také s vysokým pásom ktoré to skryju, našťastie teraz prišli do módy 😁

majusska202
autor
17. apr 2020

@optive nechvem nikoho uraziť ale mam 25😂 ja som strašne vracala pru tehotenstvach najskôr som vela schudla az potom pribrala 10 kilo ori každom. Ja som mala hrozne malé brucho ak nájdem foto pošlem mne nechceli veriť ze idem rodiť. Sused sa mesiac pred pôrodom dozvedel ze som tehotná a nechápal kde mam brucho. A teraz mam brucho väčšie ako v tehotenstve

majusska202
autor
17. apr 2020

@optive tu som dva dni pred pôrodom

optive
20. apr 2020

@majusska202 šťastna to žena 🤩🤩tak možno to chce ešte čas