Mám 15 rokov, vážim 48 kg a chcem schudnúť

malamrkvicka
11. okt 2023

Ahojte, prosím vás chcem sa na nieco spýtať. Mám 15 rokov... chcela by som schudnúť
Momentálne mám 48kg. Prosím nejaké rady ohľadom cvikov. Ďakujem

minenkak
11. okt 2023

@malamrkvicka tréner,bicykel,beh,tenis,neuviedla si výšku

akvi
11. okt 2023

@malamrkvicka stiahni si aplikáciu 30 dňová fitness výzva. Vieš si tam zvoliť obtiažnosť aj partie, ktoré chceš precvičovať. Cvicis len s vlastnou váhou, takže nič k tomu nepotrebuješ. Cvičenia začínajú pozvoľne a postupne sa zvyšuje obtiažnosť. ( tak neurob tú chybu, ako ja, že som bola frajerka a dala si ťažké, lebo stredné sa mi zdali málo 😅😂).

lonely66
11. okt 2023

@malamrkvicka ak merias 150 cm, chapem, ale ak merias 170 cm, tak sa preber

salamistka
11. okt 2023

Tiež by som 48 kilové 15 ročné dievča nepodporovala v chudnutí ani vo fitness výzvach...v tomto veku a pri tejto váhe to môže spôsobiť skôr zdravotné problémy

hortenziaj
11. okt 2023

Nie schudnúť, ale spevniť, vytvarovať je ok. Kvalitné potraviny, dostatok bielkovín, zdravých tukov,komplexnych sacharidov.

akvi
11. okt 2023

@salamistka tak zase, spraviť si návyk na cvičenie je úplne v poriadku bez ohľadu na to, či potrebuje schudnúť alebo nie. A presne to, čo som odporučila, je veľmi efektívne, nenáročné, žiadny extrém. Zacvičiť si denne pol hodinu by mal každý, bez ohľadu na ciele.

martinka13
11. okt 2023

A Tvoja výška je......?

domkakvet
11. okt 2023

@malamrkvicka presne tak, neuviedla si vysku.

mariska1989
11. okt 2023

Neviem teda ale ja mám 156 CM a v 15 som mala 49 kg a na strednej a pred prvým tehu 50 a bola som ok .🤔 Stále si vo vývine nevidím dôvod chudnúť s touto váhou

tibor79
11. okt 2023

@malamrkvicka Kriste. Lekárka môjmu 11 ročnému dieťaťu povedala,že by mal vážiť 50 kg. Má menej a je fakt že dosť chudy

januska12323
11. okt 2023

Ak máš priemernú výšku 160 a viac určite nechudni.

k47
11. okt 2023

Radšej kľudne aj "priber", ale na svaloch. Pri takto nízkych číslach je hmotnosť vedľajšia. Ide o to, aby ti každé kilo dobre slúžilo. Ja som síce nemla veľa kíl, ale primálo svalov, doplnených tukom. Potom jasné, že som nič nevládala.
Cvičiť je fajn aj niečo silové, aj niečo na rozprúdenie krvi. Výber je fakt široký. Plus strečing a vyvážená strava. 🤷‍♀️

mimka1402
11. okt 2023

@minenkak
@akvi
Preboha to nemyslite vážne ze idete radiť k takej váhe? to by slečna musela byť hobitom aby tá váha bola nadváhou. Určite nič také preboha. To je cesta k anorexii jedine.

julia2002
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maryetta
12. okt 2023

Zalezi aj aku mas vysku. Si este stale v puberte. Hormony sa menia a tomu sa prisposobuje aj tvoje telo.
Ale prosim nebud hlupa ako som bola ja. V 17-tkw som si sama dala dietu. Ano schudla som ale pokazila som si zaludok tak ze uz dalsich 17rokov robi problemy ☹
Radsej ten pohyb drepy. Zhyby. Beh. Prechadzky. Bicykel. Menej sladkeho. To je vsetko.

solange7
12. okt 2023

A co chces schudnut na pôrodnú vahu? Ved sa vyvijas, telo sa meni, mozes max tak formovat svalstvo. Nebud prekvapena ak este priberies... to je uplne normalne. Pokial ti nepretrkaju faldy, co pri 48kg zrejme nie, tak si v norme.

akvi
12. okt 2023

@mimka1402 preboha, no myslím to smrteľne vážne. Radím jej POL HODINOVÉ nenáročné cviky, ktoré by mal doma robiť KAŽDÝ, nie kôli chudnutiu, ale kôli tomu, aby si slečna navykla na pravidelné cvičenie a spevnila svaly. 48 kg vo svaloch a v tuku bude vyzerať inak. Ak by si ženy zacvicili každý deň, potom by sem nepisali 25 ročné zúfalé baby, ktoré sa vyzrali na veľkosť slona a nedokážu sa donútiť ani na pol hodinu pohybu. Je úplne jedno, či 48 je ok, či nie. Ja tiež nemám nadváhu a cvičím každý deň.

nevenka
12. okt 2023

@januska12323 aj pri 150 cm je ta vaha ok.
Ked som ako 152 cm mala 43, tak mi endokrinologicka hovorila, ze musim pribrat. Vynechavala mi MS.

estellas
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
minenkak
12. okt 2023

@mimka1402 a čo som jej zle poradila

euka210
12. okt 2023

@malamrkvicka 12r syn ma spoluziakov co maju 60kg, tak ti su silnejsi, ...ale zaklad je vyska a nie vek. Ja mam 167cm a na skole som mala 51kg. A to som bola chuda...az kym neprisli deti.

malamrkvicka
autor
16. nov 2023

@martinka13 moja je teraz 170 cm

estellas
16. nov 2023

@malamrkvicka Tak 170 a 48 je normálna váha. Určite nechudni viac aby si nemala podvýživu.

bbshop
16. nov 2023

170cm a 48kg je dokonca podvaha. A ženy nemyslíte vážne, že radíte ako schudnúť, cvičiť atď dieťaťu s takou nízkou váhou. Bez ohľadu na to ako dobre to myslíte, že cvičenie je zdravé a blablabla...mladým dievčatám akékoľvek rady tohto typu privodia anorexiu. To nie je dospelá žena, ktorá chápe aj iné benefity cvičenia. Téma cvičenie a strava v súvislosti s dieťaťom neprichádzaju vôbec do úvahy..nijakym spôsobom skloňovať tie výrazy. Vy tu poradíte zdravú prechádzku, že prechádzku potrebuje každý a dievča bude chodiť kým neodpadne. Zapamätajte si raz a navždy všetky DOSPELE ženy, že ako náhle mladé dievčatá začnú riešiť svoju váhu sa žiadne takéto rady nedavaju! Normálne ste? Ona nevie vyhodnotiť čo je správne a čo nie. Zoberie si z toho len to najhorsie. Dieťa má jesť a neriešiť svoju váhu ani pravidelne cvičiť. Rodičia sledujú orientačne stravu, nenapadne dieťa zapájajú do aktivit a bodka. O takých veciach sa s deťmi ani nekomunikuje hlavne v súvislosti s tým, ze chce dievca schudnúť. Dáte jej chrobaka do hlavy a ona sa ucvičí na smrť. Nenormálne ste zeny..že vôbec s deckom diskutujete na takú tému. Jedine čo potrebuje dieťa v jej veku je emocionalna podpora, bezpodmienečne prijatie a žiadne takéto racionalne rozhovory, ktorým ešte ani nerozumie. Žiadne rady o kaloriach, jedle, cvičeni..NIČ DO SLAKA. Ledva dospelé ženy si vedia sledovať životný štýl a nie ešte dieťa s nábehom na anorexiu.

xckaret
16. nov 2023

@malamrkvicka je to anorexia

kristiii
16. nov 2023

@bbshop viacmenej s tebou nesúhlasím. I keď súhlasím v tom podstatnom, že konkrétne autorka tejto diskusie chudnúť určite nepotrebuje. Ale nesúhlasím v názore, že pre deti v jej veku je najpodstatnejšie ich bezpodmienečné prijatie a podobné reči...syn má v triede 7 dievčat, z toho 5 má očividnú nadváhu. A nie, vôbec mi to nepríde v poriadku, aby sme sa všetci tvárili, že takto to má byť..aj my sme sa ako teenegarky hýbali a ani tým dnešným to určite neuškodí.

saxana000
16. nov 2023

V 15.som nastupila na strednu s vyskou 160cm
Hned v septembri operacia.krcnych mandli.schudla som rapidne na 49kg vyzerala som uplne vyziabnuta. Dievca kludne sportuj hyb sa ale iba pre zabavu. urcite cielene nechudni.

simca06022011
16. nov 2023

nemas z coho chudnut, normalne jedz, normalne sportuj... a nestresuj sa. Ja mam dceru 12rocnu, ktora ma 174cm a 54kg a je chuda ako spajdla... tak neviem z coho chces chudnut. Ak nie si spokojna s pevnostou postavy alebo ja neviem cim (inym ako vaha), tak ti pomoze sport. Ak je problem vaha, tak aku predstavu mas? kolko podla teba by bolo akurat?

lucia147852
16. nov 2023

S tou výškou s váhou by si mala skôr pribrať. Z čoho chceš chudnúť? Ak máš pocit že si tlsta, radšej sa niekomu zdôver a pories terapiu, lebo sa zahravas s anorexiou

bbshop
16. nov 2023

@kristiii ja píšem o rečiach okolo toho. Životný štýl im zavádzajú rodičia. Ak rodič chce, aby sa dieťa hýbalo, tak matka dvihne zadok a ide s dcérou sa prejsť. Nevysvetľuje kalórie, beh, cvičenie, chudnutie 15 ročnému dieťaťu, ktorého mozog takto nepracuje.