Mám 13 rokov a vážim 78 kg. Musím schudnúť

elenkaaaa
9. jún 2020

Ahojte mám 13 rokov meriam 172 CM ale vážim 78kg! Nie že by som bola tučná ja som skôr len taká silnejšia ale mám strašne veľké stehná a začína sa mi robiť celulitída na stehnách! Jem už len tak že neraňajkujem ani nevečeriam iba obedujem a to aj tak úplne málo a hrám volejbal. Stále sa mi nepodarilo schudnúť a naozaj to veľmi veľmi potrebujem. Prosím pomôžte mi niekto

pribinak
9. jún 2020

Zásadná chyba je tvoje stravovanie. Začni raňajkovať a aj večerať.

janka_266
9. jún 2020

Začni si počítať kalórie cez kalorické tabulky. A môžeš zaradiť aj beh medzi voľnočasové aktivity.

jenny224
9. jún 2020

Možno prijímaš málo kalórií, preto nechudnes. Jest treba pravidelne, inak sa telo zľakne, že mu dávaš len málo a všetko si ukladá do zásoby

oliviakatka
9. jún 2020

Celulitída je úplne normálna a má ju väčšina žien. Športovkyne, modelky, obezne, mladé, staré... Mam 48 kíl, cvičím, behám, stravujem sa zdravo a predsa ju mam 🙂
Čo sa týka chudnutia, aplikácia kalorické tabuľky je podľa mňa 🔝, hneď vieš na čom si, ale celulitídy ťa to bohužiaľ nezbaví.
A jedz, všetko s mierou. Mne sa osvedčilo plánovať si jedálniček vopred (v tabuľkách), 80% - kvalitná, vyvážená zdravá strava, 20% - sladkosti, snacky, zmrzka atď.

jessicai
9. jún 2020

Začni raňajkovať a večerať lebo si pokazíš metabolizmus. Raňajkovať určite treba. Na celulitídu treba cvičiť, krémovat a masirovat. Nezabudni na dostatok vody.

najk
9. jún 2020

@elenkaaaa Prosim Ta, co hovoria Tvoji rodicia na Tvoje stravovanie? Pretoze keby moja 13 rocna dcera jedla raz denne, tak nad tym urcite len rukou nemavnem, zvlast ked este aktivne sportuje. Koledujes si o anorexiu a celozivotne problemy. Treba jest normalne, minimalne 3x denne, vela zeleniny, bielkoviny, celozrnne pecivo ak nie si celiatik, sunku, chude maso, vajicka, syry, ovocie, pit cistu vodu, alebo nesladeny caj. Proste treba jest vsetko, ale s mierou.. Ziadne diety v Tvojom veku. A vlastne nikdy, lebo nepomahaju. Pomaha len celozivotne spravna strava..

jankapepe
9. jún 2020

@elenkaaaa celulitída vôbec nesúvisí s váhou. Každá žena ju má.
Ak chceš schudnúť začni normálne jesť, lebo takto si si len stopla metabolizmus a tvoje telo teraz ukladá aj ,, vzduch ,,

daganov
9. jún 2020

@elenkaaaa inak, prečo musíš schudnúť súrne? Veď na tých 78 kg si sa tiež nedostala za dva mesiace. Čím pomalšie budeš chudnúť, tým lepšie telo zareaguje a zhodené kg nenaberieš späť. Keď športuješ (to je ináč najlepšia cesta proti celulitíde), tak ti stačí upraviť stravu, vyhodiť sladkosti, sladené nápoje, chipśy a pod. somariny, ovocie len doobeda, na večeru najlepšie len kúsok mäsa, ryby a zelenina bez prílohy. V žiadnom prípade by som nevynechávala raňajky, ani večere a pridala by som desiatu - ovocie a olovrant - jogurt, lebo tvoje telo potrebuje výživu.

sapetka
9. jún 2020

za mna urcite kaloricke tabulky, presne vidis kolko coho zjes.najprv si vyrataj ale svoj bazalny metabolizmus bmr a podla toho si urc kolko kcal prijmes denne. Ak chces schudnut treba prijat menej kcal za den. Ale kedze si este dieta taketo veci by som riesila s nejakym vyzivovym poradcom aby si si neuskodila

rene2
10. jún 2020

@elenkaaaa napísala som ti osobne 😜

siasis
10. jún 2020

Ahoj prosim ta musis jest viackrat denne neni to dovre ze papas tak malo musis jest 5x denne v mensich porciach, vyhybaj sa sladkemu,bielemu pecivu, bielej muke, bielemu cukru... zarad viac ovocia, salaty, pohybu mas dost asi ked ai volejbalistka... 🙂

dagmara17
10. jún 2020

Mala by si jesť pravidelne a najmä teplé jedlo na obed a ono to pôjde, najmä dobré je nejesť hlúposti, ako sladkosti, slanosti a podobne.
A samozrejme treba pohyb 🙂