Mám 11 a neviem ako schudnúť

somtucna
17. júl 2017

Dobrý deň ja by som sa chcela opýtať že či som tučná a ako mám schudnúť. Mám 11 rokov som v puberte vážim 55.4 kg a som cca. 159/160 cm vysoká.

djubka
18. júl 2017

Ahoj, nie si tucna, na svoju vysku mas normalnu vahu, este si v obdobi dospievania. Moja dcera mala viac kil ako ty, nerobila si hlavu. Ked prisiel menzes tak zacala chudnut, teraz je ako drabina, vsetci sa ma ako matky pytaju, ci jej davam jest. Tvoje hormony si daju rody, neboj sa. Len nezacni s nejakymi dietami, lebo cely hormo alny system sa ti moze zrutit a budes mat kopec problemov. A ak sa ti niekto vysmieva, tak si len povedz, ze co vidis na druhom, cakaj na sebe!

katarinapekna
18. júl 2017

@djubka a po menzese ešte narastla? (to,čo píšes je skor rarita)

evittam
18. júl 2017

@katarinapekna No dnes uz dostávajú menštruáciu 10rocne dievcata. Samozrejme naďalej rastu. 😉

katkakovac
18. júl 2017

Ja som bola na tom podobne ako ty. Vzhladom na svoj vek mas na sebe este taky detsky tuk. S prichodom menstruacie sa tvoje telo zacne menit a uplne sa ti zmeni postava. Je zbytocne sa teraz stresovat. Mne sa napr v 16 rokov v priebehu par mesiacov uplne zmenila postava. Tak zozenstela, schudla som na bruchu, vyformovali sa mi boky a celkom pekne prsia. Dovtedy som bola taky valcek. Ak chces, mozes zacat sportovat a celkovo sa viac hybat. Ale urcite sa vyhni hladovkama nezmyslenym dietam. Rozhodis si metabolizmus a raz to budes strasne lutovat. Mam taku kamosku, strasne chcela chudnut, cely zivot nejaka dieta a dnes ma 30rokov a cez 100kg. Ja som to nikdy neprehanala a mam menej ako polovicu jej vahy. Takze ziadne stredy, vynechaj sladke a vysmazane, viac pohybu a uvidis, ze to dobre dopadne😉

zuzitko74
18. júl 2017

@katarinapekna Žiadna rarita, aj ja som mala na základke buclatú spolužiačku a v puberte zostala chudá. A s tým nerastení po prvom menzese je to iba mýtus. Ja osobne som po prvej menštruácii narástla ešte 12 cm.

deti95060810
18. júl 2017

no bucľatá si...Určite pohyb, teraz v lete treba športovať.... skús plávanie, prechádzky, s rodičmi túry - môžu byť nenáročné, beh - napr. s mamou do prírody...
cez šk. rok sa prihlás do nejakého sportového krúžku....
moja dcéra je v tvojom veku, rovnaká výška len váha o 10 kg menej....Robí atletiku, má tréningy 2 krát do týždňa...Prospelo jej to...Ona sa zas hnevá že je vysoká oproti kámoškám....

deti95060810
18. júl 2017

@zuzitko74 ja som čítala že dievča rastie po prvej menštr. ešte 2 roky....

zuzitko74
18. júl 2017

@deti95060810 Asi aj dlhšie. V trinástich som určite nemala ešte svoju dospelú výšku. Posledné 2 - 3 centimetre mi určite pribudli až na SŠ.

obsadenemeno
18. júl 2017

@deti95060810 citat mozes hocico. Ja som tiez po prvej menstruacii narastla este asi 10 cm. V 15 som bola takmer najnizsia z triedy, v 18 uz medzi najvyssimi.
Never vsetkemu, co citas.

deti95060810
18. júl 2017

no ale to sme aj menzes dostávali neskoršie ako dnešné dievčatá....teraz je to posunuté na skorší vek....
@zuzitko74

deti95060810
18. júl 2017

@obsadenemeno jasné odborný článok je hlúposť....no čo už ,každý sme nejaký....😀

obsadenemeno
18. júl 2017

@deti95060810 zavisi od "odbornika", co ho napisal...... neviem, kde teda robil vyskumy, lebo ja som zivy priklad toho, ze to nie je pravda. Narastla som min 10 cm a menzes som dostala v 15.

zuzitko74
18. júl 2017

@deti95060810 Ja som dostala v jedenástich. Na strednej škole som ešte rástla. Odborník môže napísať, čo chce, osobná skúsenosť má vyššiu výpovednú hodnotu.

hettinka
18. júl 2017

@somtucna vobec nie su tučná a v tvojom veku to ani nerieš v tom zmysle, že by si mala cielene chudnúť. Ži zdravo, jedz s mierou, ovocie, zeleninu a športuj. Aj ak nie si športový typ, vyber si šport, ktorý by ťa bavil, bicykel a plávanie napríklad.
Moja dcéra bola v tvojom veku tiež nie úplne chudá, nosila veľkosť M, a potom dostala menzes (v 6. triede) a teraz nosí XS alebo S, pri výške 173cm je úplne chudá, vyrástla z toho. Priebežne cvičí, skáče na švihadle, ide do fitka alebo zabehať. Jedáva rôzne zdravé veci, ale veľa a dá si aj koláče, vlastne úplne všetko zje, ale s mierou a nie každý deň.

hettinka
18. júl 2017

inak, aj ja som dostala MS na základke a narádtla som, podla karty som pri prehliadke po ZŠ mala 160cm a teraz mam 169. Dcéra narástla tiež, zatiaľ viac ako 10cm, má 16 a tipujem, že ešte 1-2 cm narastie. Len rast nohy sa jej, chvalabohu, po MS zastavil.

filipmarko
11. sep 2020

dobry den chcem sa spytat ci ked mam 11 rokov a 65kg a cca 161 cm tak som velmi tucny ?

maty112
11. sep 2020

@somtucna kebyze mas 11 a si tucna tak to neriesis na konovi. 😉