Mám 100 kg a potrebujem schudnúť

1. jún 2024

Je tu niekto komu sa podarilo krásne schudnúť s vyššej váhy 100kg ?
Potrebujem iba nejak poradiť ako by mal vyzerať takú jedálniček na deň koľko krátky denne jest čo jesť vyhýbať sa pečivu?.čím nahradiť ide mi hlavne o brucho a ruky

liz_lemon
1. jún 2024

nepotrebujes jedalnicek, zamysli sa, co jes, normalne si to spis, a sama uvidis, co mas asi vylucit, asi to budu sladke jedla, mozno aj to pecivo, a cim ho mas nahradit? zeleninou, aj taketo zmeny ti mozu vyrazne pomoct + by som isla do nejakeho fitka a nasla si trenera, ktory s tebou bude cvicit

stanulienkat
1. jún 2024

Je tu denne 10 jedalnickov. Ja nechapem, ze kazdy den zalozena rovnaka tema.🙄 To je problem vyhladat 159 rovnakych tem?

blancheporte
1. jún 2024

Z vlastnej skúsenosti nájsť trénera a cvičiť s ním vo fitku. Žiadne pečivo,žiadne buchty, knedlík a veci tomu podobné. Ja jem cottage cheese,jogurty, mäsko so šalátom, tuniak so zeleninou,praženica alebo vajíčko na tvrdo so zeleninou, mozzarella so zeleninou. Odporúčam proteínové pudingy z Lidlu. Majú vanilkové, čokoládové a slaný karamel. A hlavne dodržiavať pitný režim. Veeeeeľa vody.Do fitka chodím 2 až 3 krát do týždňa. Schudla som 24 kíl. A ešte aspoň 10 chcem.

evkamotka
1. jún 2024

Ja mam od noveho roka dole 10kg. 30min denne doma cvicim. Zrusila som sladkosti, obmedzila alkohol a neveceriam. Inak jem co sa tyka skladby bezne slovenske ranajky, na obed menucko. Vratane peciva, tatarky...nepijem sladene vody, nesladim si caj ani kavu. Na mnozstvo jem tak, aby som sa najedla. Tzn na ranajky jedna zemla s pomazankou, na obed napr dnes dva langose. Poobede si zacvičim. Jest budem najbližšie az ranajky. Vaha mi ide stale dole. Ocividne prijmam menej kalorii nez vydavam. Inak mam sedave zamestnanie v office

jaskolka
1. jún 2024

Ja som schudla hlavne tým, ze som vylúčila (alebo aspoň výrazne obmedzila) sladkosti, a sladké pečivo, typu croissant, buchty a podobne. Tiež som šla z vyššej váhy, nie síce takej ako ty, mala som"len "85,ale momentálne vážim 72 kíl. Trvalo to necelý rok...

thirstymonk
1. jún 2024

Normalne k tomu treba napísať nejaký článok, lebo 5 razy denne ma nebaví papagajovať to isté, že POTREBUJEŠ SA LEN DOSTAŤ DO KALORICKEHO DEFICITU!!!

nelka93
2. jún 2024

@evkamotka tak toto ale vôbec nie je dobra rada. Lebo ta strava nie je vôbec vyvážená a jasne ze chudneš, keď takmer nejes. Kde je nejaká zelenina, ovocie?

nelka93
2. jún 2024

Ja som schudla 12 kíl od začiatku roka, jem standardne 3krat denne, ale jem veľa zeleniny, ovocie, veľa bielkovin prijímam, pijem veľa vody. Obmedzila som sladkosti a dosť výrazne, úplne som vylúčila sladené vody, alkohol od nového roka som mala 3 poháre vína. Plus zaradila som pravidelný pohyb. Do fitka nechodim, nakoľko mám rada vlastný kľud pri cvičení a vlastne tempo.

evkamotka
2. jún 2024

@nelka93 k ranajkam aj obedu jem vzdy zeleninu, na desiatu ovocie 🙂. To je take samozrejmé ze som nepisala

prasiatko30
2. jún 2024

Pri vahe okolo 100kg to chce zmenit a dost drasticky cely zivotny styl a predpokladam, ze celej rodiny - jedalnicek urobit zdravy, vela zeleniny, ovocia, menej masa, menej smotanovych omacok a zahustenych polievok, menej kolacikov v sobotu v nedelu na ozivenie jedalnicka. Viac sa pohybovat - namiesto auta od dveri baraku az po dvere kancla radsej ist peso, alebo ak sa neda peso tak vystupit 2-3 zastavky pred cielom a poprechadzat sa. A mozno by bolo dobre investovat bud do toho osobneho trenera alebo do dietologa, ale treba si uvedomit, ze ak si zmenis jedalnicek len ty a zvysok rodiny bude pred tvojimi ocami do seba ladovat ten isty jedalnicek ako pred tvojou zmenou zivotneho stylu tak to budes mat pekne komplikovane - bud budes mat velmi pevnu volu alebo zase sa len vratis k starym zvykom

kathhii
2. jún 2024

Stiahni si Kalorické tabuľky,a riad sa podľa nich , nemusíš si nastaviť veľké chudnutie, lebo cvičením pôjde aj váha dole-plus potrebuješ cvičiť minimálne 2 krát do týždňa... Ideálne kombinovať silový a kondičný tréning. Plus k tomu môžeš pridať plávanie, bicykel, turistiku, aké ten základný tréning tam musí byť.
Pozor zo začiatku môžeš stagnovať na hmotnosti, pretože si budeš budovať svalovú hmotu. A svaly vážia viac ako tuk, preto odporúčam si zmerať obvody, pás,boky, obvod stehien, biceps a pod.

jozko_z_lesa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
princezna_bosorka
2. jún 2024

nutricny poradca... nehladaj navody na nete, nechaj si poradit od odbornika

sisska96
2. jún 2024

Keď máš tolko vela kíl, tak si daj polovičnú dávku a kilá idú dole

any_soj
2. jún 2024

Ahoj. Neda sa mi veľa sem písať, nestíham. Ak chces, napíš mi správu a môžme sa vzájomne podporiť niekde, kde sa dajú posielať hlasovky 🙂 šla som pred časom zo 113 na 83 v priebehu roka. Odvtedy 3 tehotenstva (teraz 11m po poslednom). Teraz od februára znovu riešim, od februára z 93 na 81. Môj sen je 68 🙂 (mám 178 výšku). Jem 4x denne, toľko kalórií ako je môj bazalny metabolizmus (u mňa je to 1600) a snažím sa cvičiť aspoň 3-4x za týždeň (aj teraz idem, deti aj manžel už spia :D ). Predtým keď som chudla tam som cvičila denne kardio pol hodinové videá.

betuska001
3. jún 2024

Ahoj ja som schudla s krabickovou dietou uz 6kg. Vyskusaj , 25€ zlava. zlavovy kod 62bfa2FaJ3.

any_soj
3. jún 2024

@betuska001 och krabickova diéta je úžasná vec 🙂 je to príliš drahé pre mňa, ale keby som mohla, len tak by som to riešila. Držím palce 🙂