Ktorý fitnes stroj bude vhodnejší?

michi284
18. aug 2014

Ahojte koníkarky, tak ja by som sa vás chcela na niečo spýtať. keďže nevyzerám ako Claudia Schiffer ale mám pár kíl navyše začala som už po niekoľký krát so sebou niečo robiť. na začiatok som upravila stravu. Keďže však nemám čas a ani veľmi nemusím fitko, rada by som si kúpila domov nejaký ten stroj (teda manžel mi kúpi :D). len neviem, čo bude vhodnejšie. mám doma stepper, činky, ale neviem sa momentálne rozhodnúť medzi rotopedom, orbitrekom alebo bežiacim pásom, aj keď ten neviem kam by som dala. tak ak môžem, "babo raď". ďakujem

sintra
18. aug 2014

@michi284 to mas jedno, ako vesiak na saty bude dobry kazdy 😀
No sranda bokom - na to, aby si "so sebou nieco urobila" vobec ziadnu opachu do bytu nepotrebujes - existuju velmi efektivne cviky s vlastnou vahou, ved aj tu na konikovi je vela skupin, kde sa cvici podla Jilian, podla toho a hentoho, co len chces. A na aerobnu cast ti staci aj obycajne svihadlo (pokial nemas vazne problemy s klbami, ze by si nemohla skakat).

Ale tusim, ze to asi nie je to, co chces pocut, takze ked uz by som si mala vybrat (to hovorim s tym, ze som uz mala doma aj stacionarny bike, aj orbitrek a aj beziaci pas), asi by som si vybrala elipticky trenazer, teda orbitrek.

sarinka2012
18. aug 2014

Odporučam bežiaci pas 😉 je to super vec,chodza je najlepsia na chudnutie..ano chodza..nie beh! pri behu spalujes cukry,energiu a vytvaraš si kondičku čo je samozrejme super,ale na chudnutie treba mat urcitu tepovu frekvenciu (rata sa podla vahy a veku,celkove info najdes urcite niekde na nete) ,niektore stroje uz maju zabudovane merace tepu,alebo sa da zohnat vecicka ako hodinky ,ktore ti bude tep merat 😉 bežiaci pas je moja najoblubenejsia vec,bud je pred telkou alebo nanho hodim notebook a pozriem si oblubeny serial 😀 teda namiesto toho aby som sa vyvalovala na gauči spalujem tuky a ked sa zapozeram ani neviem že chodim 😀 samozrejme stale plati že 70% uspechu je v strave ,ale ja na beziaci pas nedam dopustit,ale to moze byt len moj subjektivny nazor,kazdemu vyhovuje nieco ine,odporucam ti najskor vo fitnescentre stroje ktore si planujes kupit vyskusat a podla toho sa lepsie rozhodnes co ti vyhovuje 🙂 Ja mam vdaka strave a chodzi ešte menej kil ako pred tehotenstvom 🙂

michi284
autor
18. aug 2014

@sarinka2012 super, ďakujem za názor, len ten momentálne nemám kam dať. asi musím prestaviť nábytok

michi284
autor
18. aug 2014

@sintra no to s tým vešiakom som počula aj ja. len to švihadlo nemôžem a nemôžem ani behať. čo sa týka tej Julien a podobne (úprimne ma to samú nebaví). ale skúsim asi na začiatku to fitko ako radila aj @sarinka2012 a uvidím

sarinka2012
18. aug 2014

@michi284 Ano je to taky neskladny kusok, ale ja napr.kvoli kolenu tiez nemozem behat,ale chodza mi velmi pomaha ,nemozem pouzivat ani bicykel a uz vobec nie ten horizontalny a na orbitreku mi zase vadila ta čast na ruky 😒 pre mna jedoducho zbytocne,ruky mam cvicene dost 😀 v kazdom prijpade odporucam chodzu v maximalnej moznej miere,ked napr.telefonujem a niekedy so svokrušou aj hodinu 😀 tak nesedim ale prechadzam sa po byte,v bytovke nejdem vytahom ale schodami a podobne,su to malickosti ale ked sa to zrata ma to efekt 🙂 a to stravu nedodrziavam akoby som mala ,dam si aj cokoladku,aj kolacik aj ine "zakazane" ale ked to spalis nie je problem 🙂 Pred porodom som sa vzdy pekne drzala na vahe okolo 52 kg ale to na moju vyšku tiež nie je ideal,teraz mam 49 a bez vačšej namahy ide vaha stale dole 🙂 len sa treba hybat a dat si pozor na stravu,hlavne večer

saurian
18. aug 2014

@michi284 my mame doma ten "eliptikator" - ale na tom akurat deti "cvicia" - ak som na neho sla tak som si pripadala jak kacica. tiez sme mali pozicany bicykel - nevyhovoval. este mame doma beziaci pas - ten si kupil mm, ja som mala voci nemu vyhrady ze to pre mna nebude - a prave mi pride najlepsi zo vsetkych. kedysi som mala aj taky ministeper, to tiez lezalo v kute. takze ked zhrniem - za mna ucite beziaci pas.
mmch - ja som teraz tiez riesila co - zacala som s cvicenim. a myslim ze treba ten pas kombinovat aj s nejakym cvicenim, ja som sa rozhodla nakoniec kombinovat s klasickymi cvikmi s vlastnou vahou (obycajne veci ako drepy, vypady, cviky na brucho na rozne sposoby a pod) kedze moc penazi do roznych pomocok nechcem davat, tiez zvazujem trx - toto mi vychadza ako jedna z vybornych alternativ "niecoho". drzim palce

sarinka2012
18. aug 2014

@michi284 A ešte aby som nezabudla pijem okolo 2 l vody s citronom denne...hlavne vecer a odvtedy tiez sledujem ze vaha ide dole..pomaly,lebo kolkokrat si dam o polnoci hranolky alebo čokoladu (ano som strasne nedisciplinovana a chodim neskoro spat 😀 ) ale odporucam skor vodu ako sodu alebo mineralku,lebo bublinky spomaluju metabolizmus 🙂 nechcem byt mudra ani zaujimava,ale pracovala som 4 roky vo fitnesscentre,svokor jedno vlastni a manžel je tiež športovec tak sa na mna obcas nieco mudre nalepí 😀 samozrejme co funguje u mna nemusi u kazdeho,podavam len svoj subjektivny nazor 🙂

michi284
autor
18. aug 2014

@sarinka2012 a tak ja sa poteším každej dobrej rade. ja mám najhoršie - sedavé zamestnanie a domov chodím večer. ale niečo musím vymyslieť. a vodu pijem ako kedy, v tom so nedisciplinovaná ja. niekedy aj 4l za deň a inokedy len 0,5l. aj keď viem, že voda je základ.

savanah111
18. aug 2014

Ja by som t poradila len tolko, ze stroje na cvicenie niesu z dlhodobeho hladiska dobrym riesenim, cvicenie ta po case zacne nudit, hovorim z vlastnej skusnosti aj zo skusnosti okolia.. poradila by som ti Jillian Michaels, postahujes videa, mas to zadarmo, trva to pol hodku, co si urcite najdes, a hlavne je to spojene kardio s posielovanim co je super, aj na formovanie tela, ale aj na celkove chudnutie, ja som s nou schudla 35kg, za 14mesiacov. tak ak chces, mame aj skupinu, su tam super baby, ktore poradia, a aj motivacne fotky, ktore velmi pomahaju. ja by som do stroja urcite nesla, ale je to na tebe. vela uspechov v chudnuti prajem. 🙂

sakura77
18. aug 2014

@sarinka2012 ved na orbitreku je aj rucka na pevno kde drzis,nemusis cvicit s rukami 🙂
.

@michi284 medzi rotopedom a orbitrekom urcite radsej orbitrek,zaberie ti na vacsiu oblast🙂 😉 ked uz...

sarinka2012
18. aug 2014

@sakura77 Ano to je pravda,ale tie dve palice co sa okolo mna potom ohanaju ma rozčuluju 😀

sakura77
18. aug 2014

@sarinka2012 sak to ta pohanaju ze pooood rychlejsieee😀

monita662
18. aug 2014

ja tiez oporucam beziaci pas....ja nanom este nebezim len chodim...kup si taky ktory sa da lahko zlozit aby ti nezavadzal....a ktory ma pocitadlo ....ja som stym schudla 15 kil zatial.za.4 mesaice..a verim tomu ze keby som to neflakala a upravila viac stravu tak dam dole aj viac .... 🙂 🙂 🙂

bajana
18. aug 2014

bezecky pas su pre mna vyhodene peniaze a zaberac miesta - ak mas okolie aspon trochu pekne, tak radsej rychla chodza na cerstvom vzduchu, ako doma...uz lepsi bol pre mna rotoped, na orbitreku som mala pocit, ze len makam, kalorie naskakovali pomaly a velmi ma z neho pichalo v boku....takze ten som obchadzala aj vo fitku....