Kto užíval Metformin na chudnutie?

bublifuk1991
24. máj 2024

Ahojte, je tu niekto kto užíval tbl meltofirm na chudnutie? Mate s nimi skúsenosti? Ďakujem

xxxxxnnnnn
24. máj 2024

@bublifuk1991 nie náhodou Maltofer?

nevenka
24. máj 2024

@xxxxxnnnnn maltofer je zelezo 😆

anjelicek26
24. máj 2024

Tak funguje samozrejme.. ale vieš si tým rozhodit celý organizmus a už to nebude beriem lebo chcem,ale beriem lebo musím..

majamat
24. máj 2024

neviem na akom principe to oeze fungovat,a le nemyslim si, ez by to malo vplyv. mnoho diabetikov to berie a nechudne, maju nadvahu. a to aj tazku nadvahu.

u diabetikov je to tak, ze po konzumacii sacharidov ( najcastejsie ) sa sacharidy vstrebu do krvi a zostavaju tam. tieto lieky nahradzaju inzulin, ktory z nejakeho dovodu neplni svoju funkciu a tieto sacharidy nespracuje. za normalnych okonosti ich ma inzulin spracovat an vyuzitie v bunkach. neviem co sa deje s prebytocnym cukrom. co ho ovplyvnuje a akym sposobom sa vyuzije, ci odstrani a ci je na to tiez potrebny inzulin.
tieto lieky tnahradzaju teda inzulin, cize vdaka nim a dalsim liekom sa cukro spracuje a vyuzije v tele. prebytocny cukor neviem.
ak by mali ucinkovat tak, ze odstraia prebytocny cukor, aby sa vobec nevyuzil, ale napr aby sa vylucil von, potom by diabetici co ho beru nemali vobec navahu a nemuseli by ani drzat dietu. no toto vobec neplati. aj maju nadvahu aj musia drzat dietu, ak ju porusia,c ukor v krvi stupa.,
cize fakt neviem akym sposobom by mohli tieto lieky posit na chudnutie. podla man to efekt nema.

simca06022011
24. máj 2024

z metforminu neschudnes, akurat som to riesila s praktickou lekarkou vcera. na to su ine lieky na diabetes, s ktorymi sa chudne, tento to ale nie je.
Metformin som dokonca brala necele dva roky, kvoli PCOs a neschudla som nic s nim... :D dokonca ani pocas krabicovej diety, kde som isla na 1200kcal/den

majamat
24. máj 2024

poznam asi 18 diabetikov,ktori to beru a z toho 15 ma nadvahu, niektori miernu a niektori velmi velku a ti , co nadvahu nemaju, minimalne 1/2 az 3/4 z nich maju problem s prijmom jedla, cize stihli su hlavne koli tomu, ze sa le stravuju.
a teda ti z nadvahou mnohi maju nedostatok pohybu a nadmerny prijem stravy.

cize u nich to presne odzrkadluje mnozstvo stravy a pohybu, ktori maju a to sa odzrkkadluje na ich vahe. tbl na to vplyv nemaju absolutne.

a ziadne lieky na cukrovku toto nerobia. diabetikov poznam este ovela viac a teda rovnako ako pri tychto liekoch, pri vysokom prijme potravy a nedostatku pohybu maju nadvahu, ci beru aj ine lieky, alebo inzulin.
samozrejme torsku zavisi aj od staibilizacie cukrovky.

medzi priznaky nedoiagnostikovanej cukrovky patri chudnutie. a to preto, ze diabetik nema inzulin, nema mu co spracovat cukor a bunky ho nedokazu vyuzit a preto chudnu, bunkam prakticky chyba energia, ktoru doplnaju z tukov. samozrejme chudnutie hnednenastava, ak su hladiny glykemie len mierne zvysene, lebo tam sa ciastocne sacharidy vyuzivaju. skor sa to vyskytuje az pri vysokych hodnotach,