Koľko kalórii spálite na bežiacom páse?

karkulka1111
28. dec 2020

Ahojte. Chcem sa opytat kolko kcl spalite ked behate alebo mate rychlu chodzu na pase za polhodinu pri rychlosti od 6 do 8 km/hod. ? Pytam sa lebo ked chcem 500kcl za polhodinu spalit ako to mam robit? Dakujem 😀🙏🙆

misha666
28. dec 2020

za pol hodku isto nie,,, 500kcal tak za hodinu by to bolo realne... ja za 40min pri 7,5km/h spalim tak cca 300kcal... ale to zalezi aj od vahy, metabolizmu atd...

ivkazba
28. dec 2020

Treba si skôr vybrať iný typ tréningu. Možno silový tréning, pri ňom spáliš 3-4 krát viac kalórií ako pri akomkoľvek kardiu. Len samozrejme musí to človeka baviť.

butterfly333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lllll_1118
28. dec 2020

@butterfly333 to tomuto ľudia stále veria? 🙄...

butterfly333
28. dec 2020

@lllll_1118 a prečo nie?

karkulka1111
autor
28. dec 2020

@butterfly333 to je co?

majamat
28. dec 2020

predpokladam, ze ide o chudnutie, ked chces sledovat kalotie.
cvicenie sluzi na formovanie postavy a spevnovanie svalov, nie na chudnutie. pri chdudnuti ej dolezta strava. 80% energie ktoru spalime, spalime vdaka nasemu bazalnemu metabolizmu ( je to cinnost nasich organovo a pod. ). dalsie kalorie spalime beznymi dennymi cinnostami. vicenie nam pomoze spalit cosi navyse, ale nie kazdy moze svicit denne 2 hod. takze moc kalorii navyse tym nespalime. preto je hlavne dolezite upravit stravu,a by nebol zbytocne vysoky prijem kalorii.

tu ej BM kalkulacka, samozrejm je orientacna https://fitnessrevolution.sk/bazalny-metabolizm...

ked zadam do kalkulacky moje udaje, tak spalim okolo 1500kcal. ked vymenim pohlavie za muzske, tak spalim viac o 200kcal. muzi maju prirodzene viac svalovej hmoty, niekedy aj pevnejsie kosti - nie vzdy, vacsiu kapacitu pluc, vacsi objem krvi a teda ich telo rpacuje na vyssie obratky a spalia viac energie.
ked zvysim hmotnostm tiez spalim viac, ked znizim, tak menej, s vyskou som to neskusala, ale urcite to bude rovnake.
a ked si uberiem 20r,t ak spalim tiez aso o 80 kcal viac a ked pridam 6r a zaokruhlim moj vek vyssie, tak spalim aso o 30 menej.

zial, tieto sviatky to s dietovanim flakam a na vahe sa to odzrkadluje.

butterfly333
28. dec 2020
majamat
28. dec 2020

@butterfly333 je tam napisane, ze urychluje chudnutie, nie ze ho sposobuje. mozno nieco zlepsuje,a le urcite to nema tak vyrazny ucinok. mozno pomoze s prekrvenim, preto lepsie vyfoormuje postau, formovanie neznamena chudnutie.
tiez takymto veciam neverim.
aj harmancek ma protizapalove ucinky a pomaha v boji proti infekcii, no pri zapale pluc ti moc nepomoze. asi tak to je z mnohymi takymito technikami.

zuzubb007
28. dec 2020

Ale dobre že niektori veria takým kravinam ako je stroj, že schudnú, áno schudnu ale na stroji (bajk, bežiaci, tramposka ...)kde dosiahnu tep po 20 tich minútach cvičenia nad 130 haha ale aspoň iný zarábajú na ľudskej sprostosti ako kadiake stroje, zábaly a iné sa len smejem jasné poďme žrať a dvakrát si ľahnime do stroja a sme modelka :D, niet nad lenivosť naozaj zacvičiť

butterfly333
28. dec 2020

@majamat ja nehovorím že sa tým chudne no určite to pomáha pri chudnuti teda mne určite ja chodím aj do fitka 3x do týždňa plus cvičím doma každý deň. Ty si nejaká odborníčka na chudnutie? Ak áno tak môžeš poradiť.

majamat
28. dec 2020

@butterfly333 na chudnutie nemusis byt odbornik. staci neprejedat sa, resp, jest s mierou a snazit sa vylucit vsetko kaloricke a nezdrave. no samozrejme to co som pisala mam z netu, od ludi, ktori sa v tom vyznaju viac ako ja. a mam to aj potvrdene. nestaci cvicit, vtedy nechudnem, musim inak jest, aby som chudla.
no som skor odbornicka na priberanie a preto sa chudnut snazima a to velku cast mojho zivota.
co sa tyka tychto pristrojov, toho uz na trhu bolo a zazraky nerobia, ak chodis 3x tyzdenne do fitka a stravujes sa striedmo, tak nepotrebujes pomoc ziadneho pristroja na to ,a by si chudla. schudnes aj bez toho

butterfly333
28. dec 2020

@majamat stravujem sa zdravo zelenina ovocie nepijem sladene nic iba čistú vodu čaje bilinkove sladké som vylúčila bielu muku za 3 mesiace som schudla 12kg chodím behavat nepijem nefajcim ja som zatiaľ spokojná cvičím vo fitku pod dohľadom trénera.

zzzuzzzu
28. dec 2020

@karkulka1111 ... da sa krasne aj 500 kcal, ucinnejsia ako samotny beh je rychla chodza "do kopca" , ja mam trenerom nastaveny sklon na pase 15°, rychlost 6,5 km/hod, na cas 45 minut ... Ak sa na to citim a nie som uplne vyflusana z prace 😶, zrychlim a spalenych kcal je tym padom viac, garantujem mokre tricko ako zo sprchy 😅, ale skvely pocit 😉, konstantnym behom sa toto nedocieli, chodza "do kopca" je ovela ucinnejsia (tiez som sa zo zaciatku branila, chcela som len behat ako vsetci ostatni, ale trener ma neskor zlomil, ci chcem donekonecna pobehavat ako skrecok v tom koliesku v klietke bez vacsieho efektu 😶 a funguje to 😉), kondicne i fyzio vysledky omnoho lepsie ...

majamat
28. dec 2020

@butterfly333 OK,a le nepoptreujes na to ten pristroj. ja mama zial problen so stravou, ale ziadny storj mi nzeabrani jest, to musim len ja.
no pred rokom som zacala chudnut, mala som este vtedy silnu motivaciu, stravu som ala taku normlanu, niektorym potravinam soms a vyhybala.,a le obcas som dala nieco nezdrave, ale malo. zelenina a ovocie, tam som trochu zlyhavala, chodila som do fitka.vicila som dokonca bez trenera, nefajcima nikdy som nepijavala ovocne stavy a pod.vzdy som pila cistu vodu, ani caj nepijem, len ked somc hora. nechuti mi. pijem kavu,s ladim steviou. chlieb som zmenila za celozrnny.
a vies co? aj bez pristroja som schudla za 6t - 7kg.

janka257
3. jan 2021

Dobrý deň, nemal by niekto z vás záujem o tieto kokteily? Čokoláda a lesné ovocie. Oba 500 g balenie. Čokoláda otvorená, minúta jedna porcia, lesné ovocie úplne nové. Objednané zo stránky bestbody.sk za 17,20 eur. Predám oboje za 11 eur

misha666
4. jan 2021

@butterfly333 urcite to nie je 1883kcal... skor len kj... ved to by bolo okolo 8000kj a tolko by ste spalili pri polmaratone... a nie pri lezani...

sense
4. jan 2021

@karkulka1111 toľko spalim za hodinu a nie polhodinu.... Prípade skus šliapať tou rýchlosťou do kopca.... Ono celkovo ti ta polhodinu nepomôže pri chudnúť ak zvyšok dna budeš mat min pohybu a neuoravis sttavu

butterfly333
4. jan 2021

@misha666 tak to ukazovalo na tom pristroji