Koľko kalórii môžem zjesť, keď chcem schudnúť?

lara8888
8. apr 2021

Koľko kcal je vhodné denne jesť?
-chcem schudnúť
-v "lenivý" deň spálim cca 1200 kcal, keď cvičím tak viac
-som žena, študentka, 19r

lara8888
autor
8. apr 2021

*17

majamat
8. apr 2021

ako vies ze spalis 1200kcal?

lara8888
autor
8. apr 2021

@majamat zapisujem si aktivity do samsung health + sa mi tam počítajú kroky

gabika128
8. apr 2021

@lara8888 ale to spališ nejako málo. Rátala si tam aj tvoj bazalny metabolizmus v kľude? , tj tvoja spotreba keď nič nerobíš, ale telo dýcha, trávi potravu atď?

majamat
8. apr 2021

@lara8888 take tie bezne aktivity su asi zahrnute do bazalneho metabolizmu. teda myslim. tym ymslim ze vstanes z postele, prejdes na wc a pod. vypocitaj si, kolko spali tvoj bazalny metabolizmus., a mozes prepocitavat kalorie v strave. kaloricky prijem musi byt nizsi,a k vydaj. to je najdolezitejsie pravidlo. no na bazalny metabolizmus by malo mat tvoje telo dost enrgie a spalovat by si mala hlavne pohybom. ten ej dobry aj na to,a by si si spevnila telo.

ja som minuly rok chudla, tento priberam 😀 no teda dufam, ze nedam napsat to co som dala dole a este by to chcelo chudnut dalej, ale mne osobne sa kalorie prepocitavat nechcelo. jednoducho som jedla skromne, preferovala som potraviny s nizkym obsahom tukov a sacharidov, ale teda uplne som sa im nevyhybala. dokonca som si aj cukrik hodila do ust, ked som potrebovala energiu,a le snazila soms a ovladat, no teraz zas zlyhavam. uzsa tesim,a z zacnem opat bicyklovat, ale akosi mi to pocasie pokazilo.

majamat
8. apr 2021

aj tu je kalkulacka BMR a tu netreba zadavat mnozstvo tuku,lebo to sa tazko dohaduje
https://fitnessrevolution.sk/bazalny-metabolizm...

lara8888
autor
8. apr 2021

@gabika128 nie nie, čisto len aktivitu som tam rátala, a bolo to len tak pre info cca koľko sa pohybujem v "lenivy den"

gabika128
8. apr 2021

@lara8888 spáliť iba nejakou aktivitou 1200 kcal je zase fakt veľa 😅 počítaš to dobre?

janai1
8. apr 2021

@lara8888 a si si istá ze je to 1200 kcal aktivít? Pretože pri hodinovom tréningu ktorý je fakt makačka sa v priemere spali okolo 400 kcal 😉

lindous
8. apr 2021

Záleží aj od sučanej hmotnosti a od toho aký je tvoj cieľ a za ako dlho ho chceš dosiahnuť 🙂 baby ti sem hodili nejaké kalkulačky, na nete nájdeš milión ďalších, do niektorých sa dá zadať aj tvoj cieľ a ono ti vypočíta odporúčaný príjem, nie len bazálny metabolizmus ... keď už si ale budeš sledovať kalórie, sleduj si aj makronutrienty, tiež si treba trochu naštudovať koľko percent sacharidov, bielkovín a tukov by si mala papať ... a nezabúdať, že každý sme individuálny, tie hodnoty sú orientačné, existuje viac vzorcov na výpočet a niekto sa môže vymykať úplne tabuľkám, takže sa nenechať ovládať číslami, ale zachovať si aj nejakú intuíciu 🙂 no a 1200 kcal spáliť počas dňa aktivitou je strašne veľa, nemáš to v kJ ??

lindous
8. apr 2021

1200 kJ je cca 286 kcal, to by lenivejšiemu dňu mohlo zodpovedať

majamat
8. apr 2021

@lindous ma tam 1200kcal, nie kJ, ale mozno sa pomylila.

danusskaaa
8. apr 2021

V lenivý deň 1200kcal??? Nepomylila si sa??? Lebo tolko spalim ked zabehnem polmaraton a teda nechce sa mi veriť, že to spališ keď nič extra nerobíš...
Ako prvé prestaň rátať nejaké kroky a podobne. Pri chudnutí musíš mať vyváženú stravu (bielkoviny, sacharidy, tuky a vlákninu + veľa tekutin ). Vyskusaj kalorické tabuľky a uvidíš, koľko denne prijmas. Pri chudnutí by si sa mala držať v prijme 1200-1400kcal (pozor nie KJ) ak k tomuto príjmu pridáš nejaký šport (nemyslím tým bežné denné kroky) tak to pojde v tvojom veku pekne dole .

janai1
8. apr 2021

@danusskaaa sprostosť... Chudnúť sa dá aj pri príjme 1700 kcal 😉 nenapísala o sebe žiadne info okrem veku takže radiť niekomu príjem 1200 je katastrofa 🤦‍♀️ Pri chudnuti sa nejde pod bazal 😉

lara8888
autor
8. apr 2021
lara8888
autor
8. apr 2021

"Lenivý deň" je pre mňa cca 45 minut hulahoop + chôdza aspoň 1-2km

gabika128
8. apr 2021

@lara8888 máš správne nastavenú tú aplikáciu? Váha, výška a jednotky?

lara8888
autor
8. apr 2021

@gabika128 jednotky áno, aj výšku, ale váhu nemám zaznamenanú tam

janai1
8. apr 2021

Tak toto sú jednoznačne hodinky ktoré vyhrali 1. miesto v nadhodnoťovaní spálených kcal 🤣 toto nie je fyzické možné ✌️

janai1
8. apr 2021

@lara8888 hodinka rátajú kcal zo zadaných údajov a nameraného pulzu 🙈 jasne ze ti to ráta kraviny keď to nemáš nastavené

majamat
8. apr 2021

no veru, mozem hodinu stat na nejakom stroji a 1200kcal nespalim ani keby co bolo.

lara8888
autor
8. apr 2021

@janai1 ja práveže neviem, nevyznám sa , preto pitam vas😂 je to appka samsungu, neni to z hodiniek údaje

danusskaaa
8. apr 2021

Nemáš to dobre nastavené! Za hodinku aktivity a chôdze fakt nespáliš 1200kcal! Ak chceš niečo také používať musíš nahodiť všetky údaje, aby aj prepočet bol spravny. Keby si každý deň spalila tolko kcal tak by si mohla jest celý deň a máš tip-top postavu. 😀

lindous
8. apr 2021

Hodila som to googlu hula hoop ako aktvitu a žena pri polhodinovom cvičení spáli okolo 165 kalórií, ak máš nejaké so závažím, tak možno o niečo máličko viac... ale 1200 je úplne mimo 🙂 to keby si nahodila do tabuliek + pripočítala bazálny metabolizmus, tak si dáš inú objemovku 😂

janai1
8. apr 2021

@lara8888 ahaa takže ty nemáš hodinky? No tak keď ti to ráta len mobil vo vrecku tak to sú uplne bludy 😉 absolútne si to nevšímaj lebo ty reálne spalis tak 300 kcal za tých 45 min + prechádzka 😉

oliviakatka
8. apr 2021

Deficit pri diete cca 400kcal, Zjednodušene, "univerzalny vzorec" ktorým nič nepokaziš: 2g B a 1g T na 1kg hmotnosti, zvyšok Sacharidy

elizabet173
8. apr 2021

@lara8888 stiahni si aplikáciu kalorické tabuľky a pozri na stránku https://www.chudnutie-ako.sk/, najskôr si niečo o chudnutí naštuduj, kým sa do toho pustíš, lebo píšeš veci, ktoré sú nereálne

luciar260
8. apr 2021

Je to jednoduche tvoj vydaj kalorii musi byt vacsi ako prijem, vtedy clovek chudne