Koľko času denne cvičíte?

9. máj 2023

Stačí pol hodinka denne? Niekde som čítala, že treba
1-2h

alenamihal
9. máj 2023

ani hodku ,ale kazdy den mam cca 10000krokov a to mi staci...sem tam bike do toho ..

juliacenc
9. máj 2023

Podla toho kolko kalorii potrebujes spalit, alebo len tak udrzat sa fit. Skus si pozriet na nete, ktore cvicenie kolko pali cca +- sa mozes od toho odpichnut.

mandzula
9. máj 2023

Zavisi od cielov, ktore chces dosiahnut. Ze ja mam 3x do tyzdna silovy trening a kazdy den hodinu rychlej chodze ti nijake pre teba dolezite info neda.

derdia
9. máj 2023

Ja nic... Nemam energiu

slavomira236
9. máj 2023

Necvicim chodim na biku doma po schodoch po zahrade velkej robim v nej kosim velky pozemok neistava cas a nechce sa mi ani

markusrasford
9. máj 2023

40 až 60 minút rotoped

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ndrag
9. máj 2023

30 min - 1,5 hod (beh, alebo cvicenie)+ okrem toho 8- 11 tis krokov, drzim sa uz velmi vela rokov 😊. Ale chce to silnu disciplinu a niekedy aj vstavanie pred 5 rano ak mi inak nevychadza den.

zuzikak
9. máj 2023

Nemusis cvicit denne. Ak potrebujes schudnut, ci vytvarovat si postavu. Ak budes cvicit kardio (bicykel, beh, chodenie, rozny jumping a pod.) - potrebujes tomu dat minimalne 45 minut aby ti zacalo telo realne spalovat. Ak chces s posilnovanim, vtedy je potrebne aspon 20 minut kardio na rozohriatie svalov a potom silove cvicenie 40-45 minut. Na to aby si videla realne vysledky za 3-4 mesiace (bez jo-jo efektu) potrebujes cvicit 4x tyzdenne. Ak k tomu pridas aj prijemnu prechadzku aspon 4-6km volnejsim tempom, pre teba lepsie. Treba samozrejme upravit stravu lebo to ide ruka v ruke. Ak mas kondiciu nula vratane vydrze nula, nevadi - dolezite je rozhodnut sa a zacat ale pozvolne. Treba mysliet na pozitivnu motivaciu a prinutit sa ist aspon von na prechadzku a potom postupne pohybu pridavat.Pol hodinka denne je dobra na uplny zaciatok (prechadzky) ak mas silnejsiu postavu a vacsiu nadvahu. Ak nie, tak potom pol hodina nie je velmi dostacujuca. Pohyb mas - ano ale nie je to realne cvicenie.

lucia851
9. máj 2023

Necvicim nemám na to energiu

rebrambora
9. máj 2023

Co konkretne? Kardio, silovy trening?

pralinka25
9. máj 2023

cvicim denne 1,5 hodiny. ano denne dokonca aj ked som chora. ale to je len docasny stav kym sa dostanem na svoj ciel. potom mam v plane cvicit 3x do tyzdna max 45 minut a popri tom chodit alebo bicyklovat.
je to totiz pre mna strasne obmedzujuce a vycerpavajuce tolko cvicit lebo ked ratam pripravu, sprchu, vlasy .... zaberie mi to dve hodiny a to je pri troch detoch vela. zatial som na RD ale ked pojdem do prace to bude uplne nerealne.

kubkovamama
9. máj 2023

Záleží či kvôli chudnutiu alebo udržiavať sa alebo nejaký konkrétny cieľ.A je milión cvičení a športov čo nemôžeš porovnávať.Hodina behu je niečo iné ako hodina vo vode.Mne vyhovuje 30min na stepperi+nejaké posilňovacie cviky cca každý druhý deň+fyzicky náročná práca+dom+deti+záhrada na udržanie sa vo forme mi to bohato stačí.

panonia
9. máj 2023

Necvičim...s deťmi som stale v jednom behu😁.

sapetka
9. máj 2023

Cvicim kazdy den 30-40min

taminka1986
9. máj 2023

Necvicim,nemam ani cas ani chut

sense
9. máj 2023

A kde sú čítala ze treba toľko denne cvicit? Každý deň rolky čas cvičiť môže byť skôr kontraproduktívne. Telo potrebuje aj regenerovať

7miriam77
9. máj 2023

Pred týždňom som zacala cvicit s kilovymi činkami😂, ale len ruky, ramená, lebo mi tam visi koža a fakt mi to vadí. Okrem toho len vela chôdze...

teleskop
9. máj 2023

ide o tep

autor
9. máj 2023

@kubkovamama kvôli chudnutiu

zobaka
9. máj 2023

cca hodinu

maxalla
9. máj 2023

polhodinka je urcite lepsia ako nic.
Ale aby som zodpovedala otazku...

Podľa WHO:
.......
Adults aged 18–64 years
should do at least 150–300 minutes of moderate-intensity aerobic physical activity;
or at least 75–150 minutes of vigorous-intensity aerobic physical activity; or an equivalent combination of moderate- and vigorous-intensity activity throughout the week
should also do muscle-strengthening activities at moderate or greater intensity that involve all major muscle groups on 2 or more days a week, as these provide additional health benefits.
may increase moderate-intensity aerobic physical activity to more than 300 minutes; or do more than 150 minutes of vigorous-intensity aerobic physical activity; or an equivalent combination of moderate- and vigorous-intensity activity throughout the week for additional health benefits.
should limit the amount of time spent being sedentary. Replacing sedentary time with physical activity of any intensity (including light intensity) provides health benefits, and
to help reduce the detrimental effects of high levels of sedentary behaviour on health, all adults and older adults should aim to do more than the recommended levels of moderate- to vigorous-intensity physical activity

(https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detai...)