Kojím, chcem schudnúť a vôbec sa mi nedarí

zuzka5681
3. máj 2015

Prosím Vás o radu.Chcem kojiť, ale zároveň chcem schudnúť ale vôbec sa to nedarí.Práve naopak ako keby sa váha zastavila.Prosím Vás tie čo majú skúsenosti poraďte , či mám pokračovať ďalej s cvičením alebo počkať, kým sa prestane tvoriť mliečko.Poctivo cvičím 3 týždne a na Váhe sa nepohlo ani o čiaročku.Ďakujem za všetky rady :D

ivetlo
4. máj 2015

Ahoj,

skús si prečítať tu na tomto linkku, a v pohode to tam napíš aký máš problém, sú tam aj kojace mamičky ktoré chudnú s rozumom a stále koja.
https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/nasa-spolocna-cesta-za-dokonalou-postavou-2/
Poď medzi nás 🙂

bonaqa2013
4. máj 2015

@zuzka5681 nepíšeš koľko si po pôrode, ale s chudnutím a cvičením by si sa mala zaoberať až 6 mesiacov po pôrode - to som čítala, nie je to z mojej hlavy. Pri cvičení môžeš prísť o mliečko - takže radšej pomaly s tým cvičením.....

gapre
4. máj 2015

Cvicenim neprides o mliecko,mne povedal lekar ze aj vrcholove sportovkine koja 🙂 ale zacni pomaly nech si zviknes.Mne sa vaha tiez nepohla, ked som zacala cvicit az neskorsie aj 2 mesiace to trvalo.Pretoze svaly su tazsie ako tuk.Skus sa merat.A papaj zdravo a castejsie a vecer nepapaj a pojde to.Ja som za pol roka schudla len nejakych 9 kilo,ale aspon viem ze nebudem mat jojo efekt. 😀

lucia466
4. máj 2015

Popri kojeni mozes chudnut zaklad je strava nie ze cvicis. Miesto priloh ryze apod si daj kopu zeleniny,necukri kavu pi veeela vody nesladene caje a to min 1,5l doobeda a 1,5l poobede- telo ti bude pracovat na plne obratky ! papaj polievky ziadne sladkosti popri tom cvic. V tehu som pribrala skoro 30kg maly mal 8mes a ja necelych 50kg nedrz dietu zmen zivot.styl. a kojim ho doteraz ! Ma 3r a je vo faze samoodstavenia!

sunflower000
4. máj 2015

mne sa velmi osvedcilo paleo stravovanie -10kg, viac energie, nema vplyv na tvorbu mlieka

cherinna
4. máj 2015

Recept je jednoduchy: racionalna strava + pohyb...ja som v tehotenstve pribrala 18 kg, prvych 9 kg som "nechala" v porodnici 😉 a zvysnych 9 kg postupne....zaklad je strava s minimom cukru a zlych tukov, vela zeleninky a ovocia (pokial babo dovoli tzn. ze nema alergicku reakciu resp. koliky), ZIADNE!! zaprazene polievky (ako sa hovori, ze pomahaju pri kojeni - PRD! 😉 ), kuracie masko, celozrnne cestoviny, pit cistu vodu alebo ovocne caje bez cukru....atd. No a samozrejme POHYB...Nemusis sa mordovat v posilovni alebo na beziacom pase.....ja som kazdy den dala malu do kocika a robili sme dvojhodinove prechadzky, niekedy aj dvakrat za den....ci snezilo, poprchalo alebo bolo 30 stupnov. Ked nasadis rychlejsie tempo, ver, ze budes mat spoteny chrbat... 😉 A okrem toho to prospeje aj babu a ty si uzasne prevetras hlavu 😉 Vsetko sa da, len treba chciet!!! Drzim palce!!!

zuzka5681
autor
4. máj 2015

Najskôr sa Vám chcem poďakovať za rady :D Veľmi si to cením .Tak po pôrode je už celých 7 mesiacov.Pijem aj veľa vody cez noc aj 1,5 litra.Pri malej si neoddýchnem pretože je to dieťatko s ktorým musím robiť takmer všetko.Nedá my oddýchnuť.Ale mám obavy,že skôr priberám keď kojím a zároveň cvičím.Keď som sa postavila na váhu a videla som, že nenastala žiadna zmena práve naopak ako keby šla váha hore mala som pocit, že to asi vzdám.Hneď so mňa zmizla aj tá posledná chuť na cvičenie.Aj tak neviem čím to je keď niekto schudne a ani nechce a niekto sa trápi a bez výsledku.

sunflower000
4. máj 2015

skus paleoooooooooooooo a nic cvicit nemusis presne ako pises pri malej sa naskaces az az

zuzka5681
autor
4. máj 2015

A ak sa môžem opýtať sunflower000 čo to je paleoooooooo :D nie som až tak skúsená :D

dankaa78
4. máj 2015

posielam Ti moju skusenost.Schudla som 30 kil..a stale kojim😉
https://www.modrykonik.sk/nadvaha-a-obezita-v-t...

mimi3706
4. máj 2015

ja tiež kojím, malá ma 9 mesiacov, pribrala som 20 kíl počas tehotenstva, 10 ostalo v porodnici a dalších 10 šlo dole pomalšie ako pri prvom,a le najrpv som sa riešila a potom keď som sa prestala tak to spadlo samé...sú mamičky, ktoré kojením chudnú a tie, ktoré akoby práve vtedy priberajú. možno to u teba majú na svedomí hormóny. ja pri malej vela lietam, máme velký dvor, stále niečo robím, vela som v zime kočíkovala, neviem, ja sa v strave neviem obmedzovať, jem zaradom na čo mám chuť, ale menšie porcie, a vela vela pohybu, ale nie cvičenie, ale taký prirodzený pohyb skôr. držím palce, nech sa ti podarí byť so sebou spokojná 🙂 skús dlhé prechádzky rýchlym tempom napríklad...

zuzka5681
autor
4. máj 2015

Ďakujem za radu mimi3706 :D ja mám tiež malú pri ktorej sa nezastavím.Síce ešte nevie chodiť ale je ako keby za dve detičky.Stále chce byť na rukách nič ju nezaujíma iba mamina.Keď my ju niekto vezme a ako náhle mňa uvidí už sa drie ku mne.Je to veľmi pekne ale niekedy až moc vyčerpávajúce.A potom všetkom sa snažím zhodiť kilečká.A to iba v tedy ak spinká :D

lucia466
5. máj 2015

@zuzka5681 nevrav stale o cviceni. Zaklad je strava predsa. Ak das na minimum sacharidy zbytocny cukor neni toho pana aby si nesla dole s vahou. Ja som nejedla ziadne pecivo ziadna muka, miesto toho na ranajky ovsenu kasu s horkou coko s bananom apod, desiata biely jogurt, obed kur.cecky zelenina kopa zeleniny alebo ryba a zelenina ,na veceru polievku, za den min 3ks kavy bez cukru nesladeny caj-ten som dlho hladala taky aby to nebolo pre mna trapenie pit a nasla som mnam chuti super v lekarni mas cistiaci caj ma taky farebny obal. Ten nonatop striedat s vodou, budes stale cikat ale telo si zvykne. A ked sa nastartujes vtedy zacni cvicit kardio zapoj a ani nebudes vediet jako a budes stihla 😀. A to bol len priklad co som asi tak jedla , fit receptov najdes na nete veeela ja som jedla aj z knihy Antonie M. To sa da jest bez nervov 😀

dankaa78
5. máj 2015

@zuzka5681 ak upravis stravu sama uvidis ako vaha pojde dolu.ja som zjedla jednu hrianku pred tym a nic som neschudla.Tuk sa v tele ukladal..

timea7
5. máj 2015

@zuzka5681 viem,je to demotivujúce, ja som počas kojenia neschudla ani gram, mohla by som ti napísať, že ti váha stojí preto, lebo tvojmu telu chýba oddych, čo sa často stáva, ale akosi oddýchnuť pri takom dieťati? No moje bolo pokojné a v noci spalo,aj tak kg nešli dolu, po skončení kojenia zleteli samé, ani neviem, ako. Cvičiť som necvičila, len som chodila plávať, ale to som chodila aj počas kojenia...Možno si taký typ, ako som bola ja, jedávala som 5-6 krát denne menšie porcie,pretože väčšie môj žalúdok nezvládne, pila dostatočne, ale kg išli dolu až po skončení kojenia. A možno ti z tuku ubúda, dôležité je sa aj odmerať, nie len zvážiť, kg môžu postáť, ale ubúdajú cm. Ešte ma napadlo, či neprijímaš potravy a teda živín málo, organizmus to niekedy zhodnotí ako stav ohrozenia a kg dolu nejdú. Musíš zistiť, koľko čoho tvoje telo potrebuje, nezabudni zadať, že kojíš, na nete sú stránky, kde to zistíš. Niekedy organizmu trvá, kým sa niečo zmení aj pár týždňov, zotrvaj pri zdravej pravidelnej strave, dostatku tekutín, cvičení a nestresuj sa kg navyše. Užívaj si materstvo, kojiť nebudeš desať rokov,možno ti to naozaj potom pôjde lepšie. Držím palce. 🙂 🙂 🙂

zuzka5681
autor
5. máj 2015

Ďakujem budem sa snažiť a dodržiavať Vaše rady :D