Kojím, ale vôbec nechudnem

pingu1
17. jan 2014

ahojte, som zufala. kojim aj 15x denne. maly si pyta v hodinovych intervaloch. stravujem sa zdravo. ranajky jogurt s vlockami, obed polievka a maso bez prilohy, poobede okolo 3 nieco male, vecera nieco male. sladkosti jem, ale minimalne. v tehu som pribrala 43 kil!!!! je to hrozne vela, ale najhorsie je, ze vobec nechudnem. kazdodenne prejdem vyse 5 km peso s kocikom. mam aplikaciu v mobile a ta mi rata kolko prejdem, spalim atd. moja vaha sa pohla od porodu smerom hore. uz vyse mesiaca jem fakt len do pololsyta a nie je vidno ziaden rozdiel. je mi do placu, mam chut sa vysrat na vsetko a drzat prisnu dietu, co u mna znamena nejest nic. nechcem vsak maleho ukratit o materske mliecko. pri dcerke som pribrala 30 kg, ale to za pol roka islo same dolu. mam aj stitnu zlazu trochu nefunkcnu, ale uz sa pol roka liecim a vysledky su ok.
poradte mi prosim, lebo sa zblaznim. co sa tyka intimneho zitia s mm, tak si viete predstavit ako to funguje ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

pingu1
autor
17. jan 2014

chcela som este dodat, ze vypijem vyse 3 litrov cistej vody denne a ziadne sladke napoje

ancovec
17. jan 2014

neviem co ti poradit, len mi napadlo, ze telo "chudne" pri urcitej tepovej frekvencii, takze mozes aj slapat ale ked nemas spravnu tepovu frekvenciu ti to nepomoze, pridaj kardio cvicenia a ked uz potom nic, tak neviem

valentina.west
17. jan 2014

@pingu1 4 mesiace je podla mna od porodu este kratka doba, napriklad moja kamoska po porode sa tiez stravovala striedmo, kojila vela a stale nechudla... az po pol roku sa zacala vaha pomaly hybat nadol a po roku je naspat na svojej vahe, ako pred tehotenstvom Podla mna vydrz, stravuj s striedmo, pohybuj sa dalej a ono sa to odrazi 🙂

brumka
17. jan 2014

@pingu1 ja som schudla az ked som prestala kojit, je normalne ze pocas dojcenia si telo zadrziava vodu a tvori zasoby. eneboj ono to pojde 🙂

senta_sofia
17. jan 2014

z toho si nic nerob, ja kojim uz 21 mesiacov a stale vazim tak, ako ked som dosla z porodnice 😀

sono2
17. jan 2014

Ha ha moja švagriná bola tiež ako slon lenže ona žrala. Sa začala dávať dokopy až keď mala malá 2 roky. To jej už muž nadával.

za3eura
17. jan 2014

Skontrolovat este raz stitnu, krv.. podla mna jes strasne malinko a telo sa grani pustit tuk, lebo sa boji, ze bude hladovat. Zarad si do jedalnicka aspin 300g zeleniny denne, vypust pecivo biele aj sladkosti, k obedu si ale normalne daj prilohu, ved musis byt do vecera uplne vycetpana.. dopln vitaminy a mineraly a nevzdavaj to. Pri kojeni je vyssi vydaj, to znamena, ze schudnes ak nezvysis prijem. Zaujalo ma, ze si pribrala strasne vela. Dovod moze byt rpvnaky ako ten, preco nechudnes. Cukor v krvi ti niekto meral? Mas v poriadku hormony? 43kg je naozaj velmi vela, takze to chvilku potrva, len vydrz..

marcelatje
17. jan 2014

@pingu1 kľud, tiež nemám to šťastie že by som chudla kojením, práve naopak..... ja tiež stále kojím a pekne som sa dopracovala skoro k pôrodnej váhe 😀 😀 😀 😀 kojenie mi k chudnutiu vôbec nepomáha 😒
Len koncom minulého roka sa to zlepšilo...radikálne som upravila stravu a pomaly to ide dolu 🙂

pingu1
autor
17. jan 2014

@za3eura cukru v krvi mam skor menej ako viac. pecivo vobec nejem, ani chleba. ked si dam, tak raz za tyzden. jem vela jogurtov. tiez si myslim, ze jem malo. segra ked ma videla co jem, tak bola zhrozena, ze tak malo. a este povedala, ze to ako kojim a maly papa, uz som mala byt jak slamka. ved moje 4 mesacne babo vazi skoro 8 kg. to mala dcera ked mala 14 mesiacov 😀 😀 😀 😀

pingu1
autor
17. jan 2014

pripadam si ako prasa. z 36 oblecenia som sa dopracovala na 44. katastrofa. a to som pocas tehu jedla normalne. jedla som teda ovela viac ako teraz, ale vecere som vynechavala, lebo som jednoducho hladna nebola. a isla som s vahou hore po 5 kg tyzdenne

ifkael
17. jan 2014

Skontrolovat stitnu zlazu esteraz a problem bude ze jes malo. Sacharidy takmer ziadne. Telo sa brani a nechudne

ifkael
17. jan 2014

@pingu1 5kg tyzdenne nepriberie clovek len tak...:/

evkacka
17. jan 2014

Ahoj Pingu, noooo mala som podobny problem, možno patris k tomu mizivemu percentu žien ktore kojenim nechudnu, jedla som len polievky, ziadne sladkosti každy den najazdila 20 km, od rana od 7 do vecera do 7 bola s malou vonku na prechadzkach a ver never, schudla som až ked som dokojila :( za mesiac samo zislo 10 kg, ako carovnym prutikom bez jedinej snahy, su ženy co idu brutal dole na vahe a su zeny ktore ani deko, pripadne este kojenim priberaju, verim že necitis dobre ale skus este pockat a riešit to až ked dokojis miminecko 🙂 držim palce a neboj, určite si krasna 🙂

ifkael
17. jan 2014

@pingu1 na obed si daj prilohu so zeleninou..a na veceru maso/rybu so zeleninou.. Sladkosti vynechaj.

A sleduj tepovu frekvenciu pri pohybe- rychla chodza s kocikom - by mala pre zaciatok stacit

pingu1
autor
17. jan 2014

@ifkael s kocikom chodim tak, ze zo mna tecie jak z vola.
@evkacka inak ked si spomeniem, tak ani pri malej som nechudla kym som kojila, ale ju som kojila iba 3 mesiace

za3eura
17. jan 2014

@pingu1 hmm..ja by som skusila este raz tu stitnu, pripadne u ineho doktora to prekonzultovat. Naozaj nie je sranda 5kil za tyzden ist hore.. to je brutalne vela.. mozno sa snazis a zbytocne sa trapis, lebo hormony nepustia. Mala si stitnu kontrolovanu po porode? A zeleninu urcite do jedalnicka zarad. Aj nejake sacharidy ako cestoviny, ryza. Radsej dopoludnia. A popoludni skor bielkoviny, teda maso, ryby, tvaroh, mliecne vyrobky, a zeleninu. A nevynechavaj jedla, to len presviedcas telo, aby nepustilo ani gram, lebo hrozi ze zase nedostane pridel. Ked budes papat pravidelne 5 krat denne, zdravo a bez zbytocneho cu,ru a tuku, presvedcis ho, nech pokojne pusti vsetok tup prec, lebo ho nepotrebuje na hroziace krizy. 😉 a tiez je dolezite mysliet pozitivne. Schudnem a hotovo! Nehrozi, ze to nezaberie. Proste schudnem!

veriiii
17. jan 2014

ahoj ja som pribrala 20 kg, 10 kg islo dole po narodeni , a potom sotva nieco..ja som ale byvala velmi hladna
dna a smadna,ked som kojila jedla som vsetko a vela,asi preto ..nepriberala som,ale ani nechudla ,max 2-3 kg este islo dolu..kojenie nie je zarukou chudnutia.. 😒

netswan
17. jan 2014

Ja som pocas kojenia nechudla tiez, skor priberala, ale moje kojenie za vela nestalo. pocas tehu som pribrala 16 kg, y nemocnice som prisla so 6 kg a teraz mam 40 navyse. Dole nejde ani deko.

monhla
17. jan 2014

Pri prvej som len "kojením" zhodila tehu kilá za 6 týždňov 😀 Pri druhej ich mám ešte 16 mesiacov po pôrode 😝
Ale teším sa na jar - začnem cvičiť. Prechádzky nepomáhajú, ja potrebujem niečo ako aerobic, zumbu a pod.

Zatiaľ nerieš chudnutie, zdravo sa stravuj, pohyb v rámci možností a keď váha stále nepôjde ani po troškách dolu, tak treba navštíviť lekára, aby vylúčil chorobu. A nestresuj sa kvôli váhe ! To ozaj nepomáha.

zuzana581
17. jan 2014

možno ješ naopak málo a preto telo všetko uklada do tukov.. pozri si stránky o vyváženej strave a porovnaj s tým, čo ješ..
"obed polievka a maso bez prilohy, poobede okolo 3 nieco male, vecera nieco male" - toto mi nepríde ako dostatok jedla.. máš velký energetický výdaj a podla mňa príliš malý príjem.. Skús si počítať kalorie, sú na to stránky a pozri si www.chudnutie-ako.sk tam máš všetko k vyváženej strave.. A najhlavnejšie je pozitívne myslenie.. keď každé jedlo čo zješ v tebe vyvolavá odpor k sebe, keď si o sebe myslíš, že vyzeráš zle, tak sa k peknej postave skôr nedopracuješ, ako dopracuješ.. Držím palce..

salamistka
17. jan 2014

ja som pri kojení priberala...a to som mala pred otehotnením 54 kíl, pribrala som ledva 12, všetci mi hovorili, že tebe je dobré, ty budeš štíhla mamička a bum...po 19 mesiacoch kojenia som mala väčšiu hmotnosť ako v 9-tom mesiaci tehotnestva...po skončení kojenia som musela zhodiť vlastnou výdržou, samé to nešlo dole ani náhodou...

diablica1984
17. jan 2014

Milá pingu, ja som takisto pri kojení neschudla nič, hoci som sa neprežierala a mlieka som dávala ako krava. Až keď som prestala kojiť, dala si dietu, vtedy to šlo pekne dolu. Dovtedy nič.

pingu1
autor
17. jan 2014

@za3eura ja som myslela, ze v tehu som isla kazdy tyzden o 5 kg hore. teraz mam rovnaku vahu uz 4 mesiace

za3eura
17. jan 2014

@pingu1 no ved ja rpzumiem.ale ono je to strasne vela aj v tehu. 5 kil je vela aj na dva mesiace v priemere, nie na tyzden! Nechcem aby to vyznelo, ze za to mozes ty, skor si myslim, ze mas nejaky skryty zdravotnh problem. A ten ti nalepil kila na telo a teraz ich nechce pustit. Plus istotne zvys prijem stravy. Aspon tu zeleninu vo veeeelkom mnozstve. Alebo zeleninove stavy.

pingu1
autor
19. jan 2014

@diablica1984
@za3eura
a to chcem kojit dva roky. to mam takto vypadat dalsie dva roky? nepripustneeee 😀 😀 😀

ariesi
19. jan 2014

ani ja som pri plnom kojeni nedala dole nic, az ked sme zacali s prikrmami, hoci maly sa pricucava stale snad v kuse. ale potom to uz pri islo len s mierne upravenou stravou- pravidelne jedenie a viac zeleniny k vsetkemu

pingu1
autor
19. jan 2014

@ariesi no to ano. ale ja este k tomu davam vyse 5 km denne

ariesi
19. jan 2014

tak fakt ako ti aj vyssie radili- kontrola stitnej zlazy este raz, pripadne lieky, problem niekde bude. alebo aj to, ze nespravna skladba stravy, nedostatok zivin a telo si potom radsej vsetko uklada. neviem, to chudnutie je riadna veda niekedy.

pingu1
autor
19. jan 2014

@ariesi stitnu zlazu mi kontroluju kazdy mesiac. pomaly sa to zlepsuje.

sense
19. jan 2014

niekedy problem pri chudnuti moze byt aAJ nedostatok stravy...telo nedostava potrebne mnozstvo tak namiesto aby chudlo uklada vsetko do rezervy....a stitnu zlazu si nechaj este raz skontrolovat, robili aj mne kontrolu tri mesiace po porode a potom este o dalsie tri mesiace....a hlavne zabudni na prisnu dietu....