Kojím a nemôžem schudnúť

yollanda
28. apr 2014

ahojte, som zufala. v tehu som pribrala 40 kg a uz 8. mesiac kojim. neschudla som ani gram!!!!!!! uz som skusala rozne setrne stravovania, tak aby neobmedzili mlieko a mne sa stale nedari. vzdala som sa sladkosti, peciva, vsetkeho z coho sa pribera a ja vobec nechudnem.
som zufala.

elina25
28. apr 2014

Ahoj je pravda že po tehotenstve sa ti zmení celý život,tak ako aj organizmus...Ja pred tehotenstvom som mala 50kg a teraz mám 57 a nie a nie schudnúť 😒

yollanda
autor
28. apr 2014

@elina25 a som mala 60 a teram mam 100

sisaha
28. apr 2014

@yollanda mozno cakas zazrak hned. K inemu stravovaniu treba zaradit aj pohyb, nielen upravit trochu stravu. Nepises ako sa setrne stravujes, aby si neobmedzila mlieko. Mozno tam je chyba. Ty mas pocit, ze sa setrne stravujes, pritom môžeš jesť výdatne a tučne jedla. iba vylucit sladkosti a pecivo je malo, aby sa dostavil nejaky efekt.

jeemima
28. apr 2014

@yollanda nebud zuufala mne sa tiez nedarilo achudnut pocas kojenia ...mne po porode zostali len 3kg ale pocas kojenia sato nabalovalo no ale ked som po 14 mesiacov drobcov odstavila kila isli hned dole a veeelmi rychlo kedze aj apetit uuplne odisiel ....no a tetaz mam menej ako som kedy mala 🙂

anega79
28. apr 2014

ja som z toho neschudla vobec. preco si v tehotenstve pribrala 40 kg?

elina25
28. apr 2014

@yollanda aj ja ked som prestala kojit som schudla

elina25
28. apr 2014

@yollanda ale tým nenaznačujem že máš prestať kojiť

myska_lili
28. apr 2014

Ahoj. No ja som tiez vela pribrala picas tehu. A za 8 mesiacov mam dole 26 kg - zatial, pokracujem s tym
no zo zaciatku po porode som necvicila - kojila som a mala som tu vyhodu ze som kojenim chudla a nie naopak. Pocas tehu som sa doslova prezierala cize po porode som akosi automaticky nabehla na stary stravovaci rezim a bolo - to zn ze jem tmave pecivo, ovocie doobeda a zeleninu od obeda , sem tam sladkost ale to musim mat vyslovene chut. Vecer pred spanim si davam grep. A ak mam chut na sladke radsej volim jogurt. radsej jest viackrat za den male mnozstva - je to vazne pravda a nezabudat na vodu.
Mne ocino vzdy vravel ze si mam dat vsetko na co mam chut ale v malom....
a samozrejme ze bez pohybu to nejde. Zo zaciatku som chodila co najviac kocikovat no a teraz som k tomu pridala aj steper a cvicenie - kazdy den rano dam 20 minut steper a vecer tiez 20-30 min.. plus kadejake cviky k tomu.. no a ked mam volno cvicim aj julian... to si pustim video na youtube a makam 🙂
Najdi si ciel co chces dosiahnut a chod si za tym. Vsetko sa da. Len treba chciet 🙂 vela stastia

yollanda
autor
28. apr 2014

@sisaha

kocky, som teraz na herbalife. uz som ho mala dvakrat a vzdy to islo super. aj po prvom porode to islo s nim ok. moc si to nepamatam, ale pri malej som kojila len tri mesiace. tiez som nemohla schudnut mam taky pocit. uz je to davno.
choditm 3x tyzdenne do posilky, nejem sladke, ani pecivo

yollanda
autor
28. apr 2014

@anega79 no stitna zlaza, viac jedla.... hlavne hlavne voda. nalievala som sa a vypadala jak cuna

dadushka007
28. apr 2014

skus zacat drzat 90 dnovu dietu, mas tam rozmanitu stravu a o mlieko isto neprides. ja som po prvom porode tiez nemohla schudnut ani gram aj napriek kazdohodinovemu kojeniu. nakoniec som zacala drzat tuto 90dnovku a kila isli dole a kojila som potom este viac ako 2 roky. nastastie po druhom porode isli kila same dolu bez trapenia....

lorela
28. apr 2014

@yollanda Dúfam, že nerobíš reklamu na Herbalife...

A k tvojmu problému; Áno, môžeš urobiť nejaké zmeny čo sa týka tvojho stravovania, smerom k zdravším a energeticky menej náročným potravinám. Spomeniem len zopár: nejedávaj údeniny, tučné mäso, biele pečivo, koláče, sladkosti, smotanové jogurty, plnotučné mliečne výrobky, sladené nápoje vrátane malinoviek. Žiadne vyprážanie, žiadne zahusťovanie zápražkami. Ale dusenie, na pare, vo vlastnej šťave. Zahusťuj nastrúhaným zemiakom alebo ovsenými vločkami.
Namiesto toho celozrnný alebo grahamový chlieb alebo pečivo, ovsené vločky, chudé mäso (hydina, zajac, ryby, zverina). Tvrdé syry do 30% t.v.s., polotučné mliečne výrobky, zdravé tuky (panenské oleje, semená a orechy natural), ovocie. A veľa veľa zeleniny (surovej, dusenej, na pare). Dostatočný pitný režim (najlepšie čistá voda).
No aj tak všetku svoju energiu teraz venuj dieťatku, na chudnutie bude čas aj neskôr 😉. Nenechaj si pokaziť toto krásne obdobie a naplno si ho úžívaj... Ubehne rýchlo 😉.
Môžeš chodiť na dlhé prechádzky, pokým ti bábätko bude v kočíku spať. 4 hodinky chôdze denne, to už je slušný výkon a veľký krok pre zdravie...
Ale pozor, pokiaľ dojčíš, tvoj váhový úbytok by nemal byť väčší ako 4 kg za mesiac. V opačnom prípade sa do tela (a teda aj do mliečka) dostáva veľa toxínov, ktoré sa z tela odbúravajú spolu s telesným tukom.

pragmaticka
28. apr 2014

ja mam to iste..az nato ze teraz som zacala prisnejsie dodrziavat urcite stravovacie navyky a konecne po skoro 4 mesiacoh sa to pohlo a za tri tyzdne mam -3kg, takze parada!! Cvicit necvicim, nechce sa mi, nemam cas a aj koli cisarskemu chcem zacat az po polroku od porodu..len prechadzky a zdrava strava. Ziaden chlieb a biele pecivo, teda vlasne skoro ziadne pecivo, vobec ziadny cukor a sladke veci a hrooozne vela zeleniny,..na ranajky vacsinou rozne kase alebo müsli s rastlinnym mliekom a ovocim, obed veeela zeleniny podusenej len s tofu, rybou alebo syrom (mäso nejem) a od 12tej uz ziadne sacharidy..takze na veceru mavam len cerstvy salat alebo grilovanu zeleninku a opat bud s rybou, tofu alebo syrom, vajickom. Ak mam chut na sladke, tak si vacsinou dam nizkotucny tvaroh s ovocim, orechami alebo makom a pod. takymto sposobom mi padli uz tri kila tak sa vytesujem a dufam ze aj zvysnych 7 pojde dole! Inak je tu super skupina "Dajme kilam dovidenia" super tam baby motivuju, dobre rady ci uz na cvicenie alebo stravovanie. Odporucam velmi! 😉

yollanda
autor
28. apr 2014

@lorela nerobim na nic reklamu, jedine na svoje tucne telo
toto co si napisala tak presne dodrzujem

yollanda
autor
28. apr 2014

@pragmaticka ja som vzdy velmi velmi rychlo dokazala schudnut, no teraz sa nespoznavam

lorela
28. apr 2014

@yollanda A množstvo jedla? Lebo aj zo zdravej stravy sa dá pribrať alebo nechudnúť... Napr. taká večera - "veď len zopár sliviek" - a zopár je kilo a navyše koooopec cukru, ktoré už organizmus večer nespáli.

nice202
28. apr 2014

@yollanda ziadaj si vysetrenie stitnej zlazy ihned

vevesh
28. apr 2014

@yollanda ak mas problemy so stitnou zlazou, tak chod k svojmu endokrinologovi...ja mam ten isty problem, len mozne je ho riesit az ked odstavim (nejake vedlajsie hodnoty na stitke nie su v norme, a podla mojho dokiho, dokym sa to neda do poriadku, tak mam z chudnutim smolu..) ☹ ☹

lulu369
28. apr 2014

@yollanda ak máš problém so štítnou žlszou aj to môže byť dôvod prečo sa ti nedarí schudnúť...viem , že ženy ktoré majú problém so štítnou žlazou môžu mať buď problém pribrať, alebo schudnúť...
no skúsila by som to čo tu niektoré z báb píšu, tiež je dobre jesť počas dňa viackrát no v malých porciách 😉

yollanda
autor
28. apr 2014

stitnu zlazu mam v poriadku. konecne po celom tehu... takze tym to nebude

horana
28. apr 2014

@yollanda Mala som toto iste, ba dokonca som este pribrala! Je to hormonalne a gneticke, s tym nepohnes. Ja som sa kojenia vzdat nemienila, kojila som vyse 2 roky, potom uplne samo od seba (nic som nerobila inak, ziadne diety ani cvicenia) sli kila same dole, uz za par mesiacov to bolo skoro OK, do roka odvtedy som mala nizsiu vahu nez prd otehu. Vsetci sa ma pytali ze co robim, ze aky skvely vysledok....No - dokojila som 😀
Je fakt ze ja sa hodne hybem, ale to som sa hybala aj kojac a nic....
Stitnu mam v poho a vsetky tie co sa snazia schudnut este kojac nechapem, niektore to maju dane, ale trapit sa zbytocne len aby nebolo vidno ze sme boli tehotne a uz par mesiacov po porode "vyborne vyzerat" nie je potrebne. Ked je inak telo OK, bude to dobre, uvidis! 😵

yollanda
autor
28. apr 2014

@horana nie som este pripravena na to, aby som ho uplne odstavila.

celasapremenim
28. apr 2014

@yollanda henten hnusny sajrajt predrazeny zahod (dobry je jacmen a chlorela od green way, co ti ozdravi tkaniva a nastartuje travenie, len treba konzultaciu cez dojcenie, ako sa to berie a v tvojom pripade bude davkovanie podla vysetrenia) a nie je to len toto, treba vyslovene prekopat stravu, nestaci nejest pecivo a sladke
HLAVNE chod na konzultaciu k panovi Planetovi
tu mas link, cez nich sa nakontaktujes
http://www.planetafood.sk/sk/Hlavna-stranka
on ti pomoze! aj keby si to mala cele zo stitnej zlazy, alebo ineho zdravotneho problemu, pomoze ti
daj si poradit

417781
28. apr 2014

tak potom ja som opačny prípad...počs tehu som mala 75 a teraz mam 54 a kojim + 3x denne kočíkovanie...to je asi tym 🙂 ale problém môže byť aj štítna žlaza ked sa nedarí schudnut. podotykam že ja som sa nesnažila schudnuť kojenim to nejako ide

hanulka24
28. apr 2014

Yollanda,tiez mam ten isty problem:'( pribrala.som 34kg,10 som dala dole porodom a odvtedy nic...maly ma 5mesiacov.trapi ma to a placem.ale dojcim a to je prvorade.ked idem okolo zrkadla,vzdy si poviem "svina" a idem dalej. Dokojim a musim makat.clovek vyzera ako vyzera,no ako sa citi je neopisatelne.klby na to jednoducho nie su zvyknute.a cez tehu som sa tiez.zamerne.nevyzrala.jednoducho sa to tak lepilo.som rada,ze nie som sama☹

ammellia
28. apr 2014

Baby, skuste sa inspirovat na tomto blogu.
http://mojetelo.blogspot.cz/2014/04/kojenim-se-...

dadkag1
28. apr 2014

@hanulka24 skus zacat sa stravovat Macingoou

hanulka24
28. apr 2014

Presne to mam inak v plane.mamca na tom dost schudla.a ja este v case ked som bola chuda,som sem-tam zobla ked som k nej prisla a musim povedat,ze je to velmi chutne.je to sice casovo narocnejsie varit,lebo moj muz to jest nebude,ale super😉

dadkag1
30. apr 2014

@hanulka24 Ja mam uz za sebou dve 28 cky a presvecila som aj manzela a jemu to velmi chuti.Momentalen ako som tehotna tak sa stravujme obycajne ale po porode naskakujem opat.A dufam ze nasemu drobciatku to nebude nejako vadit

lencika
1. máj 2014

ja som pocas rocneho kojenia schudla 2 kila a to som sa fakt neobjedla a ked som prestala kojit zrazu sa to rozbehlo a ja som schudla tak vela ze som uz musela priberat mala som 47 kil a po porode 62 tlak mojho priatela ze to nie je pekne 🙂))