Kedy môžem začať s cvičením po cisárskom reze?

erienka
1. aug 2013

Pred 9 tyzdnami som mala cisarsky rez. Neviete, kedy mozem opat zacat s cvicenim ako je napr. aerobic, zumba, beh, orbitrek, posilnovanie? Viem, ze bruchu by som mala dat asi pol roka pokoj, ale co to ostatne? dakujem

lenkafarkas
2. aug 2013

ja sa tu prihupnem do temy. som tyzden po cisarskom. Tiez ma to zaujima. To ti povedal lekar, ze brucho az polroka nie? Prave to potrebujem dat dole. myslela som, ze len par mesiacov 😒

drobcek11
2. aug 2013

@lenkafarkas brucho sa ti bude postupne zmensovat, ja som mala tesne po sekcii brucho ako v 5 mesiaci a postupne sa mi zmensovalo, teraz som 9 tyzdnov po sekcii a mam akurat tuk a ovisnutu kozu co neni moc vyhra ale este sa ani len nesnazim s tym daco robit je to skoro, ja by som pockala asi pol roka kym zacnem cvicit

lenkafarkas
2. aug 2013

@drobcek11 vdaka. No ja mam toho tuku az moc. Toto bola moja tretia sekcia a po tych prvych som so sebou nic nerobila a vyzerala som stale ako tehotna. Nechcem sa prilis ponahlat s cvicenim, aby som si neublizila, no nejak som dufala, ze mozno po troch ? mesiacoch mozem zacat.... a co stahujuce pasy?

drobcek11
2. aug 2013

@lenkafarkas ja by som chcela tie pasy vyskusat ale neviem veru kedy mozme kedy je to bezpecne, ja som mala problem s jazvou po sekcii nedavno takze zatial neexperimentujem

lenkafarkas
2. aug 2013

@drobcek11 budem sa teda asi pytat na kontrole po sestonedeli, podla stavu jazvy. dik

lucia446
2. aug 2013

Baby, toto ma trochu prekvapuje. Ja som po druhom cisárskom 4 mesiace a už 2 mesiace aktívne cvičím, rotoped, posiľnovanie, kardio. A všetko ok. Veď aj v nemocnici mi rehabilitačná sestra povedala, že po 2-3 týždňoch môžem pomaly začať panvu - a pri tom sa bruchu nevyhnete.

dadakiri
3. aug 2013

Cafte! Ja som 5 tyzden po cisaraku a rada by som zacala napriklad behat. myslite, ze je to bezpecne?

myska_lili
3. aug 2013

ahojte, ja som po cisarskom o 2 dni mesiac 🙂 stahovaci pas nosim cca dva tyzdne a teraz sa budem objednavat na kontrolu ku gynde po sestonedeli okolo 11-12 a ak bude vsetko ok zacinam pomalinky cvicit na stepri a teraz ked pozeramneaky serial tak cvicim troska nohy.. take domacke cviky na pohovke 🙂 a samozrejme snazim sa coraz viac a viac prechadzat... hned po sekcii som mala moc ovisnute to brusko a teraz ho mam troska mensie.. ale aj ked pomalinky radsej chcem sa dopracovat k tomu aby zmizlo pretoze sa necitim moc dobre a hlavne ked sa ma ostatny pytaju ci cakam druhe babo.. co logicky nieje mozne... ale hold niektorí ludia..... 🙂

yidaky
5. aug 2013

@erienka Ahoj, co som citala tak v pohode tie 2 mesiace po sekcii. Zalezi ako sa citis. Ja som po 2 sekciach, bez problemov. Cvicit v posilnovni som zacala po 6m. No podla mna taky aerobik, ci zumbu mozes aj po tych 2 mesiacoch. Mozno trosku menej posilovania na brusne svaly. Podla mna dost zalezi, ci si aktivne cvicila pravidelne aj pred porodom...

erienka
autor
5. aug 2013

@yidaky ano, cvicila som aj pocas tehotenstva - aerobic i posilovacky (okrem brucha). Len stale mam taku utkvelu predstavu, ze sa mi nejak roztrhnu stehy pocas namahy, neviem sa toho zbavit.... Musim sa spytat gynekologicky na prehliadke, ci uz mozem zacat...

m_ij_ka
5. aug 2013

najlepšie je začať s cvičením 6 mesiacov po pôrode, samozrejme ak sa žena cíti dobre tak môže cvičiť aj skôr, je to len na nej, je to individuálne,

viva88
6. aug 2013

ahojte, ja som už viac ako rok po sekcii no stále ked začnem cvičiť napriklad obyčajné byciklovanie tak ma jazva začne hned bolieť a po chvíľke jemne štípe... máte niektorá taký pocit pri cvičení ako ste to riešili?

erienka
autor
28. aug 2013

@lucia446 ahoj, po 2 mesiacoch si uz cvicila aj brucho? Lebo gynekolog mi povedal, ze mozem aj brucho, ked to vezmem zlahka, len neviem, co to v jeho ponimani znamena. Ja som cvicievala na brucho tak 10 minut denne dost narocne brusaky...

lucia446
28. aug 2013

@erienka Ahoj. Cvičila som aj brucho. Ja mám 20 minútovú zostavu, kde sú asi 4 cviky len na brucho, potom po 2 týždňoch som pridala 30 min.rotoped a po 2 mesiacoch beh.A postupne som pridávala náročnejšie cviky a minúty na rotopede. Ale s bruchom som začínala mierne, určite nie 100 sklápačiek. Skús nejaké posilňovacie cviky napr. s činkami do polodrepu, tak určite namáhaš aj brucho a brušákov zatiaľ len nejakých 20. A keď ťa nebude nič bolieť a budeš sa cítiť fajn, tak postupne pridávaj. 10 minút len brucho je podľa mňa veľa

janka7177
28. aug 2013

Ahoj, mne cvicenie doktor odporucil az po štyroch mesiacoch. Ale pri brusakoch som citila tahanie v oblasti jazvy.

m_ij_ka
28. aug 2013

najskôr sa odporúča tak šesť mesiacov po sekcii a aj to len také ľahké cviky,

tinara23
28. aug 2013

Dnes som sa na to pýtala gynekológa a povedal, ze po desiatich týždňoch môžem, ale začať len tak zľahka

bronia13
28. aug 2013

ja som zacala presne 6 tyzdnov po a bolo to OK ale brucho to som cakala 6 mesiacov ...

penelopecruis
7. mar 2015

Ahojte, chcem sa opytam.Som uz 4 mesiace po sekcii a chcela by som.uz konecne zacat cvicit..napr.behat...neviem, ci mozem
Pocula som, ze az po 6.mesiaci

tamararyan
5. feb 2016

ahoj som po druhej sekcii a mam velmi velke bruco ako tehotna bojim sa ci nahodou nemam diastazu .. strasne rada bi som sa co najskor zbavila brucha ,, niekde som sa docitala ze po sekcii je jedina moznost plasticky chirurg tak neviem ja bi som rada s cvicenim ale neviem som dost leniva pri dvoch malich detoch sa to ani nedaaa som dost unavena a vecer skoro zaspim s detmi a potom sme do rana hore s malov dcerkou