Kedy môžem začať cvičiť po sekcii?

christin1280
6. jún 2021

Ahojtw tie co ste po sekcii kedy stw zacali cvicit? Ja som 7 tyzdnov po a chcem behat neviem ale ci mozem

barus26
6. jún 2021

@christin1280 chod k dr. na kontrolu po sestonedeli a spýtaj sa.. on ti povie podľa tvojho stavu zdravotného

heln
6. jún 2021

@christin1280 ahoj, lahky beh by nemusel byt problem, problem by boli brusaky a dvihanie ciniek.

janinah
7. jún 2021

Určite nie.brucho máš site v siedmich vrstvách.

evkamotka
7. jún 2021

Ja som zacala cvicit po pol roku. Nejde o to zeby som nevladala, no po par dnoch cvicenia ma hrozne bolelo brucho (jazva). Tak som to ešte par mesiacov odlozila a potom uz dobre

vendulka80
7. jún 2021

Skor ako po 6 mesiacoch sa neodporúča. Ja som po 2 sekciách v relatívne krátkom case a dr. odporučil az po roku.

adrianka7d
7. jún 2021

Ja som zacala po 3 mesiacoch a to niesom ziadna fitnesska ale mam dokonca obezitu ale cvicim rada, teraz to bude 7 mes od sekcie a cvicim stale

c_est_la_vie
7. jún 2021

Ja som začala po 7 týždňoch na odobrenie gynekológom yogu a zle som to znášala ( primárna motivácia bolo že ma veľmi bolel chrbát).
Po 11 t som začala normalne cvičiť a už pohoda, len som vynechala niektoré cviky ( skoky, panaky, prípadne rotácie v páse).
Beh mi príde veľká záťaž zo začiatku, ale treba sa riadiť sebou. Mna doktor chválil, že netreba sa opúšťať a postupne zaťažovať jazvu, do roka sa spevňuje to tkanivo, tak postupne zaťažovať, nech nemáš problémy ak chces druhé.

ohemaa
7. jún 2021

tie riesim akurat tuto otazku, mne by uplne stacila aspon chodza aj teraz cele tehu chodim kazdy den 2h dokopy, a taka prechadzka dobre padne aj babatku v kociku …. to predpokladam budem moct asi hned ako sa budem na to citit nie?

barus26
7. jún 2021

@ohemaa áno jasne

zuvelyn
7. jún 2021

Poda tohto ako sa cítiš. Ja som zacala cvicit po dvoch mesiacoch a behať po troch. Brucho po pol roku.

niadi
7. jún 2021

@christin1280 Treba si uvedomiť že brucho zapájame pri každej činnosti. Aj keď sa to nezdá.
Určite by som sa nikde neponáhľa, všetko má svoj čas. Nejaké ľahšie veci po troch mesiacoch a viac to namáhať po polroku.
Ono to ubehne veľmi rýchlo.

leskovael
7. jún 2021

Po pol roku a začať zlahka, brucho opatrne, to by som necvičila aj 9 mesiacov po

tamvtme
8. jún 2021

Ja som zacala jogou 6m po a cviky zapajajuce brucho mi boli neprijemne, tahalo to, bolelo...dala som si pauzu a 8m po sekcii uz to slo...netreba sa ponahlat

biela_sova
8. jún 2021

@ohemaa chodza ano, od 1.dna doma, ak sa citis dobre.