Kedy, koľko a ako ste schudli po pôrode?

soldi
24. aug 2011

ahojte, pred tehotenstvom som vazila 60kg na 170 cm, k porodu som isla s vahou cez 100 kil. 😔 cele tehotenstvo som jedla hlavne ovocie a zeleninu, takmer kazdy den som chodila na dvojhodinove prechadzky na luky do kopca, v deviatom mesiaci som este plela a rylovala zahradku. cize vacsina nadvahy bola sposobena zadrziavanim vody. pri odchode z nemocnice som mala dole 15 kil (maly mal 3800), teraz ma syncek 4 mesiace a este stale mam 15 kil naviac. ta voda sa nechce zo mna odlepit 🙄 plne kojim. vsetci ma utesuju, ze poznaju niekoho, kto zadrziaval vodu a potom bol este chudsi ako predtym. je to naozaj tak? som deprimovana, cely zivot som bola sportovkynou a teraz vyzeram otrasne a neviem, co s tym 😔

andika10
24. aug 2011

ja som mala pred tehu 54 kg, rodiť som išla ako 63,5kg s dvojkami, a z pôrodnice som išla domov ako 49kg, ale akonáhle mi deti dovršili 6m. som začala priberať a zastavilo sa to na 64 kg 😖 😖 ☹ , dufam že to dám dole, aj ja sa cícim hrozne, nikdy som nemala tolkto kg, stále som mala problémi stým že mam malú váhu v 20r som mala 43kg a od antikonc. tab. som pribrala na 54 kg to bolo radosti 🙂

nice202
24. aug 2011

ja som mala +25 kil. mala sa narodila s hmotnostou 4800. vyska 177 a pred porodom 68kg. momentalne rok aj daco po porode mam 69. necvicim, jem normalne a stale kojim. 4 mesiace je este dost malo, aby si stresovala.to sa upravi a splasknes. skus nejake jednoduche cviky s babatkom. na nete najdes a kila pojdu lahsie dole. nemyslim drasticke cviky, pri ktorych sa vylucuje kyselina mliecna do mlieka. inak nie je pravda, ze kojenim schudnes...mozno niektora ano, ale ja nie a ani moje kamaratky. nejak to neplati.

annaopialova
2. sep 2011

caute baby my maminy to mame tazke jedna je chuda druha silnejsia a stale dookola ja sa chystam na zumbu dufam ze nieco zhodim mam 61kgprijemne chudnutie maminam co chcu zhodit

grososova
2. sep 2011

Ked som otehotnela mala som 62 kg výška 171 cm,pribrala som 13 kg a to som jedla uplne všetko.Po porode 6 kg padlo.Do roka som bola ako prut.Rovnaka váha a aj ešte menej som mala.Poschodovy dom a behanie po schodoch hore dole chcem nechcem mi asi pomohlo 😖

cathy77
2. sep 2011

soldi, voda z teba už dávno odišla 🙂. Ja som bola stále ako prútik, žiadne sadlo, pravidelne cvičila atdatd... po prvom synovi som schudla za 2-3 mesiace, ale to som v tehu pribrala len 10 kg. teraz som pribrala 17 a 7 ešte stále mám :/ a nie som na to koleso okolo pása zvyknutá. Ale cítim, že pomalinky sa to hýbe smerom dolu...
Každý je indi - vindi, aj keby si tu mala x skúseností, ani jedna nemusí byť tá tvoja šálka kávy. Ja som názoru - cvičiť, cvičiť - ale na to nemám ani ja čas. Ked ho mať budem, určite sa vrhnem do zvýšenej fyzickej aktivity...

medyna
2. sep 2011

ahoj, tak ja som pribrala nejakych 15 kil, po porode hned islo 7 dolu a odvtedy ani tuk .... 😠 Nechapem, ved som stale na nohach, lietam okolo dietata a domacnosti, denne prechadzky ..... no neviem, ci sa mi to poradi niekedy zhodit. Aj ked na 2. strane, pred tehu som mala 43 kil, teraz mam takych 51 priblizne, vsetci hovoria, ze lepsie vyzeram, ako predtym taka vychudnuta, ale ja sa necitim velmi dobre. Nie som vysoka, mam 156 centy, brala by som este 3-4 kilecka dole ..... 😒

blondyblond
2. sep 2011

Ahoj soldi,ja sa tiez trapim pri prvom dietati som pribrala na 100kg po porode to slo pomaly dolu ked mala 2 roky bola som fit 60kg na moju vysku 173cm to bolo fajn lebo pred tehu som mala 50kg a bola som ako kost a koza,no po 10 rokoch prislo druhe tehu a vaha sla na 100kg znova ale s tym rozdielom ze mali ma 2 roky a ja ani 1kg dolu,cize aj roky robia svoje a tiez nechapem domacnost,zahradka a dve deti daju zabrat mali je ako sto certov o pol 7 stava a do vecera 21 sa nezastavi a to za tyzden asi 3 krat poobede spi.Vecer som s neho strasne unavena,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,a nic nejde dolu.

pegie
3. sep 2011

Ahoj ja som pribrala 20kg, do 7 mesiacov od porodu som sa dostrala na vahu pred otehotnenim, maly ma 19 mesiacov a ja som este schudla 2-3 kila odvtedy, nabeham sa po schodoch byvame na poschodi v rod. dome a okolo maleho sa treba tiez riadne obracat a niekedy sa aj riadne najem ale pri nom to asi vybeham. kazdy organizmus je iny a raguje inac, niekto ma vela pohybu a nic a niekto ani nevie ako zhodil svoje kila

raganovaj
3. sep 2011

ahoj, pri prvom tehotenstve som pribrala 20 kil, ostali mi dve kila, pri druhom 10 kil a tiez mi ostali dve kila, dalsie dve som nabrala, to uz bolo plus 6 kil, tak som zacala menej jest a cvicit a teraz mam aj o 5 kila menej ako pred tehotenstvom. len to chce pevnu volu, ale staci vydrzat 4 dni a na sladke si ani uz nespomenies. 🙂

martinka317
3. sep 2011

ahoj 🙂 ja som pri prvom tehotenstve pribrala 14 kíl a nestihla som ich zhodiť a do toho som otehotnela zas s tým rozdielom, že som čakala dvojicky... na konci tehotenstva som mala 113 kg (mohli mi vystaviť zakaľací list :D ) ale to sa mi strasne zadržiavala voda... z porodnice som dosla s 87kg, odvtedy ubehli 3 roky a podarilo sa mi zhodiť len 7kg :( teraz som začala cviciť v posilovni s osobným trenerom, ktorý mi upravil aj stravu a dufam že sa dam čoskoro dokopy lebo ináč by som sa tých kíl asi nezbavila... este mi ostava asi 12 kg pred prveho tehotenstva

lillah
3. sep 2011

Pri prvom tehu som pribrala 15 kil a trvalo mi vyse roka kym som to zhodila...v podstate kym som kojila nevedela som schudnut.... pri druhom som pribrala 13 kil....od porodu je to takmer 8 mesiacov a zatial nemam nic dole....dokonca tyzden po porode som bola chudsia ako teraz.... mala som 63kg...teraz mam takmer 67....ale viem, ze ked prestanem kojit tak to zhodim..... MUSIM!!!! lebo sa takto necitim dobre.....

usiko
3. sep 2011

no je to asi indi vindi...ja som vazila 49 pred teh, pribrala som asi 14 kil a za ten cas ako som pribrala, za taky isty cas som to potom po porode schudla...nerobila som nic, zial, ani nekojila a islo to same...uvidim ako pro druhom to bude...ste ma nastrasili dost....

simisi
4. sep 2011

tak ja som pri prvom/mala som 23 rokov/pribrala 30 kg a do troch mesiacov som bola na povodnej vahe a do roka som vazila este menej 😎
pri druhom/30 rokov/ som pribrala nejakych 12 kg,este som sa vytesovala a ajhla,mala ma 9 mesiacov a ja stale 7kg na sebe 😠

bubu100
4. sep 2011

Ja som pred tehu mala 47 kg, najprv som schudla prve mesiace nejake 2-3 kila. Ked som isla rodit mala som 61,5 kg, ked som prisla z porodnice domov moja vaha bola 50,5 kg. Teraz mam 5 mesacneho synceka a vazim ako pred tehu. Maly je len kojeny a necvicim. Drzim palce, ale myslim ze vsetko to zalezi od genetiky.

martuska75
4. sep 2011

pri prvej som mala 28 rokov a pribrala som 10 kg. Z porodnice som uz isla v svojich rifloch a za 3 mesiace som mala menej ako pred otehotnenim. Teraz je to uz horsie. 35 rokov a pribrala som 15 a tych zvysnych 5 sa nevie odlepit ☹. Ale ja neviem drzat dietu takze az zacnem opat cvicit tak dufam ze to pojde. Aj taraz to ide ale len veeeeeelmi pomalicky.

babullka1
19. sep 2011

Ja som mala 21 rokov ,pribrala som 23kg 😖 a po 2 rokoch od porodu mam -30kg teraz vazim pri mojej vyske 183cm 67kg ale podstivo cvicim a chodim rano behat

vejula
19. sep 2011

ja som pribrala 17kg v nemocke som nechala len 5kg... Niweje pravda že každy kojenim chudne, moj pripad to teda nebol. KE dsom chcela schudnuť musela som obmedziť sladke ktore sa mi popri kojeni velmi žiadalo. kojim stale ale vaha je už celkom oki. Mam 50kg, ale teda ako vravim sladke obmedzujem. No a prve kila mi šli dolu až po 7 mesiacoch od porodu. Dovtedy sa ma držali ako kliešť a nechceli sa pustiť. Potom akoby aj nejaka hormonalna zmena nastala, alebo len telo pochopilo že už može pustiť kila že mliečko sa bude mať z čoho tvoriť a nepotrebujem tolko tukovych zasob.

berus222
19. sep 2011

pri prvom som bola na povodnej vahe po 3 mesiacoch bez cvicenia a diety. kojila som. teraz planujem to iste 😀 planujem aj masaz na odvodnenie organizmu, neskusala si? kamaratka na nej bola po porode a velmi si ju chvalila.

jankako
19. sep 2011

fúha.už počas tehotenstva Ti mali dávať lieky na odvodnenie..ved si sa musela aj zle cítiť..ja som pribrala 13 kg,domov z porodnice som prišla s 3 kg navyše a do pol roka som mala menšiu váhu ako ked som ostala tehotná..nuž a pol roku sa začali kilá lepiť a som pribratá.. 😖

nasta197
19. sep 2011

Ahoj cez tehu som pribrala moc a sla som rodiť takmer 103 kilová 😝 výška 175cm po porode do 3 týždnou som enormne rýchlo schudla 15 kg a tom som fungovala normalne žiadna dieeta stravovala som sa ako dojčiaca matka 🙂 zdravo, tak isto aj cez tehu . este v 8 mes. tehu som bola na túre na horách pohyb mi nechýbal . .dnes skoro 7 mes. po porode stále plne dojčím a váha mi klesá asi tak pol kg do mesiaca a dnees? vážim menej ako pred tehu takže veľaa šťastia a trpezlivosti 🙂)

kamilka22
19. sep 2011

Uprimne? tisko Ti zavidim kazde kilo, ja mam teraz 46 kg a 170 cm, vyzeram ako z koncentraku... a ty sa len neboj - voda to u Teba uz urcite nie je, ale ver mi, babenko nebude stale kludnucke a casom si bude vyzadovat stale viac a viac tvojej pozornosti, ani sa nenazdas a tvoja vaha bude opat v normale. 😎

irsina83
19. sep 2011

ja som otehotnela ked som mala 73kil, rodit som sla 99 ( 9 kil som vycikala za 3 dni) 😉 a rok po porode som sa drzala na 88,8kg az som sa nahnevala a vdaka jednemu rozpisu a uprave stavy som schudla 18 kil, mam 71kil teraz a este chcem 5 dole. ak budes chciet tak mi napis IP a poslem ti rozpis 😉 a uvidis schudnes 😉

sante81
19. sep 2011

u mna bolo niečo podobné, s priberaním, nabrala som vyše 25kg a zač 9 mes som sa prestala radšej vážiť, nohu som mala o čislo vačšiu a ked som šla pred pôrodom na prechádzku - bolo to koncom leta - tak som si nemala čo obuť lebo vonku bolo napršané a ja som chodila cely čas v šlapkách, tak som si obula čizmy 😎 zhodila som po pôrode viac ako polovicu váhy, a po roku mi ostalo 6kg, mala som 62 a meriam 165cm. ten pocit ako som sa cítila, ta pneumatika okolo brucha, skusala som cvičiť, ale vydržala som maxim mesiac a ručička sa nehybala, po novom roku som prestala jesť sladkosti, a pijem cistu vodu z vodovodu. za 2 mes sa mi vrátila váha aku som mala pred pôrodom, len koža na bruchu ostala. takže odporučam piť cistu vodu a nejesť sladkosti. mne to zabralo po viacerych pokusoch vrátiť spať svoju váhu

diusik
20. sep 2011

Ahoj,no ja ti poviem len tolko,vsade hovoria ze ked kojis budes chudnut,tak umna to neplati.Kym som kojila islo to strasne pomaly dole.Myslim pri prvom synovi,jak som prestala kojit,islo to ovela rychlejsie.Niekde som citala ze pri kojeni organizmus schvalne zadrziava tuky.Aj teraz kojim,davam si pozor,nejem ziadne sladkosti,kila idu dole ale veeelmi pomaly.Nuz ale co,mliecko je dolezitejsie.
Neboj urcite sa dostanes do formy,ale budes musiet trosku pockat 😀

mamabiba
20. sep 2011

ja som mala pred pôrodom 50kg teraz má malá 6 týždňov a vážim 55kg. Rodiť som išla s váhou 69kg. Už mi ostali len zbytky...to je iba natiahnutá koža a podobne. pri prvej som to mala tak isto. Ale ja chodievam s de´tmi pravidelne na prechádzku, bývame v dosť veľkom kopci a dakedy to musím s kočíkom vyšlapať aj 2x...to je moje cvičenie a podľa mňa je to to naj, čo môžem pre svoje telo a aj pre dieťa spraviť. Žiadna posilka a pod. veľa chodenia...ja cca 2hodky denne. Spevní to zadoček a boky a to bruško...treba sa normálne stravovať, žiadna radikálna dieta a veľa pohybu na čerstvom vzduchu. však aj tá natiahnutá koža potrebuje dajaký čas aby sa vstrebala späť. A po 4 mesiacoch by som to ešte nijak neriešila.

soldi
autor
21. sep 2011

ahojte, nakoniec som poprosila o zmenu na temu, lebo by som si asi aj rada trosku pokecala o tom s tymi, co to zazili 🙂

@nice202 ahoj, tak Tebe to slo krasne dole. a ako tak citam, tak to celkom dlho trva. ja uz som vlastne zhodila cez 20 kil za 4 mesiace, ale najradsej by som vsetko naraz 😀 ide to rychlejsie, ked sa nekoji naplno?

@cathy77 ahoj. pises, ze voda zo mna uz davno odisla, ale bohuzial to nie je pravda. poprve neviem odkial by som nabrala 15 kil tuku a po druhe stale mam priehlbinky v tele, ked si zatlacim kozu 😒 no a cvicit naozaj nehrozi teraz, zle sa pri tom citim, este pockam. ale inak som fyzicky stale aktivna, pred tyzdnom som dala 5 hodinovu turu a niesla som mladeho (8kil) v manduce 🙂

@vejula jeeej, to uz som viackrat pocula, ze tak po pol roku to ide lahsie dole, ked sa prejde na prikrmy. ja maleho stale len cisto kojim a na jedno kojenie vydrzi hocikedy aj 4 hodiny cez den, takze mliecka robi moje telo asi dost. so sladkym problem nemam, ja na to moc niesom. napr. dnes som nemala vobec nic, su take dni, ked si dam cokoladu, ale je to zriedka a maximalne jeden riadok, takze to by nemalo az tak vadit hadam. a teraz mas uz teda predporodnu vahu?

@berus222 wau, ta masaz na odvodnenie znie super. lebo ja mam vodu uplne vsade, cela som spuchnuta, i ked uz nastastie nie tak brutalne. myslis, ze sa tomoze aj pocas kojenia? aby somkvoli tomu nestratila mliecko.

@jankako bali sa mi davat tie lieky, lebo nechapali ako je mozne ze tu vodu tak zadrziavam. nakoniec som z toho mala preeklampsiu. behom mesiaca mi vaha kludne vyskocila aj o 9 kil. a to od nejakeho 16 tyzdna mi zacalo. fakt brutal 😒 do posledneho tyzdna som ale mala tlak stale 120/80 a tep 70. nechapali doktori. vlastne doteraz nevedia, ze preco sa mi to stalo.

@nasta197 jeeej, Ty si ma velmi potesila. uplne mi mna pripominas. 😵 presne,15 kil som schudla za tyzden, to slo rychlo. ale ked som zacala kojit naplno, tak sa to zastavilo. ja som este v 9tom mesiaci rylovala a takmer kazdy den pocas celeho tehotenstva som chodila so psom von na dve hodiny. ale nie po chodnikoch, ale normalne po lukach a po kopcoch som behala. manzel nechapal, on mal dost a ja som stale behala 😀 a stravujem sa tiez pomerne zdravo, cele tehotenstvo hlavne ovocie, zelenina (na sladke moc nie som a na chipsy uz vobec nie) a teraz tak podobne- 5 malych porcii denne. tak dufam, ze budem ako Ty a nakoniec budem vazit este menej ako predtym. dakujem moc, ze si napisala, mato povzbudilo. 😵

@kamilka22 no, nemas mi moc co zavidiet ☹ cely zivot som sportovala a teraz mam tu hnusnu vodu (bohuzial to stale voda este je 😒 ) a neviem s tym nic robit pokial kojim. maly je sice kludnucky, ale ja od rana lietam kade tade, kolkkrat som s nim aj cely den vonku. kedje pekne, neda sa mi sediet doma. ja by som zas radsej bola chudulilinka. asi vzdy chceme to, co nemame 🙂

@irsina83 ahoj, si zlata, dakujem, ale nechcem svoju stravu menit, stravujem sa cely zivot rovnako a vyhovuje mi to, moja vaha urcite o strave nie je. dakujem moc za ochotu 😵

@sante81 sladkosti nejem a pijem hlavne nesladene caje a vineu- kvoli mliecku. ale nie nejake extremne mnozstva. uff, ako tak citam, tak minimalne ten rok budem musiet pockat 🙂

@diusik dakujem aj Tebe velmi pekne za povzbudzujuce slova, vsak to, tiez mam pocit, ze to chudnute popri kojeni moc nejde, resp. len velmi pomaly. a hned to aj citim, ze ked mam zvysenu telesnu namahu, tak mam menej mliecka, takze ani cvicit sa moc neda. asi to chce naozaj len trpezlivost, a tu ja nemaaam 😀

@mamabiba ahoj, och, keby stacila ta chodza, to by bolo super. vsak ja som cele tehotenstvo stale chodila- v 9tom mesiaci hocikedy na jeden sup aj 6km- a to som mala plus 40kil. a teraz ked je pekne nachodim za jeden den aj 10km, minimalne 4 hodiny chodim, rychlou chodzou vzdy, pomaly ma to nebavi 😀 kedysi som robila atletiku a odvtedy mam tendencie stale vsade utekat 😀 a mas pravdu, ze to bude asi aj koza ovisnuta, vsak brucho sa mi natiahlo z obvodu 70cm na 150 cm a to je riadne vela ☹

berus222
21. sep 2011

@soldi kamaratka na tej masazi bola ked mal jej maly asi 7 tyzdnov a kojila dalej.

vejula
21. sep 2011

@soldi soldi mam asi 2 kg navyše, ale myslim že teraz je to akurat, pred tym som bola priliš chuda, take dievčatko... Inač ja kojim stale dosť, maly je taka prisavka... Ale teda ako vravim do tych 7 mesiacoch sa to absolutne nechcelo pohnuť som mohla jesť či viac či menej, bolo jedno akoby si telo držalo tie zasoby pre istotu, keby nahodou prišla nejaka kriza nech ma z čoho mliečko tvoriť. Potom to išlo ovela lahšie, ale teda aj to sladke som obmedzila. Inak nič, papam dosť, ved aj kojim tak nemožem nejako hladovať.
Ale ak sa mam priznať tak niekedy ma chyti ešte taky rapel (tak raz do tyždna) že pojem všetko sladke čo doma najdem, ale pokial to nieje pravidelne každy den myslim že je to ok...

Takže sladkosti niesu tvoja slabosť? A kde mysliš že by robiš chybu? Vieš čo je najlepšie jesť často a menej, vtedy telo nepotrebuje robiť zasoby lebo vie že o chvilu zas dostane davku takže metabolizmus sa tym zrychli.

soldi
autor
22. sep 2011

@berus222 super, dik za info. a pomohlo jej to viditelne?

@vejula ano, aj mne to tak pride, ze telo si to drzi. nemyslim si, ze robim niekde chybu, som presvedcena, ze to je stale ta hnusna voda, nie tuk. jem 5 krat denne male porcie, vela sa hybem. voda sa neda ovplyvnit jedlom ani pohybom 😒 ono poznat, ze to je voda aj z toho, ze vaha mi ukazuje takmer 80 kil, ale vraj na ne nevyzeram, skusim dat nejake foto.

vejula
22. sep 2011

@soldi kočka si 🙂 A pitny režim maš aky???? Ono ta lymfodrenaž a taketo veci sa moc neodporučuju počs kojenia, kedže tam dochadza ku detoxikacii a tie toxiny čo sa uvolnuju sa dostavaju aj do mliečka. Takže s tymto by som teraz nepokušala.