Kedy cvičiť cviky na brucho?

barracudablur
8. nov 2012

Ahojte baby,

mam otazku teraz uplne mimo vsetkych diet, ohladom samotneho cvicenia. Pochopila som, ze s dietou samotnou moc neschudnem a treba pri tom behavat, bicyklovat, sportovat, atd. Rovnako som sa rozhodla spevnit si svoje brusne svalstvo - pomoze to trochu strate tuku a spevnim stred tela. Nasla som toto video - http://www.topdieta.sk/cviky-na-brucho/ kde su popisane jednotlive cviky na brucho, aj sa mi pacia, aj ich chcem zacat cvicit, bla bla...

Moja otazka vsak znie - je lepsie cvicit brusko po alebo pred treningom? Treningom myslim napriklad beh, plavanie alebo korculovanie (teraz hlavne beh vo fitku a plavanie, korculovanie nechavam na jar). Je lepsie cvicit rano alebo vecer? Je lepsie cvicit viac serii po menej opakovani alebo menej serii s vela opakovaniami, az kym ma nebude palit brusko?

Dakujem za vsetky rady 🙂

mishelik1986
8. nov 2012

ahoj najlepsie co moze byt rano na lacno po nejakom 2O -30minutovom behu, alebo byciklovani na cyklotrenazery pocvicit brucho....ale samozrejmenie kazdemu sa rano neda ale tak urcite treba telo rozohriat nastartovat a az po nejakej polhodinke zacne telo palit kalorie, tuky... ..ale treba zacat pomaly nemusis hned nejake drasticke mucenie dolezita je aj vydrz lebo vacsinou to cloveka po case odradi ked nevidi hned vysledky ale isto sa budes citit lepsie a cim dlhsie ta to bude drzat tym lepsie vysledky budu a dolezity je aj pulz ...je vela clankov... najlepsie ked si clovek vela pocita o tom lebo je rozdiel cvicit a cvicit niekedy si clovek narobi aj viacej zla nespravnym cvicenim....a urcite na zostihlenie viac serii po menej opakovani ak sa nemylim....

mimikyky
9. nov 2012

@barracudablur pri chudnutí, na spaľovanie tuku je dôležité kardio,
-aspoň 3krát týždenne,
-po min.30minút,
-pri správnej tepovej frekvencii....
-môže to byť stacionár, bežiaci pás, eliptikal, beh vonku, chôdza do schodov, korčuľovanie....
-za 1hod môžeme takto spáliť cca 500kcal, x3x týždenne =1500kcal, a za mesiac teda 6000kcal a to je okolo 600g tuku!
posilovanie je rovnako dôležité, prvoradý význam- posilnenie svalstva, tvarovanie postavy, svaly pomáhajú spaľovať tuk, posilovanie pomáha zrýchľovať metabolizmus - odbúrava sa tuk j po cvičení

-niekto radí kardio tréning robiť ráno, nalačno.. ja osobne sa niekedy musím trošku najesť, a kardio robiť neskôr
-iný tréner zase tvrdí, že telu je to jedno, čo máte v žalúdku, že dôležité je, že cvičíme, a že to robíme správne...
-niekto odporúča posilovať poobede, lebo pri posilovaní ideme na sacharidy, a tých máme poobede už dostatok, tak máme na to viac energie...
-keď máme posilovací tréning, je dobré sa najprv zahriať, cca 5min na páse, stacionáry... potom cca 30-40 min posilovať, a na koniec zaradiť kardio cca 20-40min.......
-keď robíme len kardio tréning, mal by trvať min 30min

-kedy je lepšie cvičiť bruško? keď robíš cca3xdo týždňa posilovací trénig, tak vtedy... keď len kardio, tak po kardiu...
-ráno? večer? ako tebe vyhovuje, hlavne postupne, a pravidelne
-precvičiť všetky svaly, pri brušku aj spodné, bočné a priame pri každom tréningu
-cviky a aj poradie občas prestriedať, aby si telo na rovnakú záťaž nezvyklo

evka3231
Odpoveď bola odstránená
Zobraz