Ked užívať proteín?

12. sep 2024

Ahojte
Zacinam sama bez poradcu a pod, uz tyzden som na kalorickom deficite teda aspon dufam (nie nepocitam tabulky a ani nemienim), davam si pozor co jem ( mensie porcite, vynechane biele pecivo, ziadne sladkosti, ziadne cipsy a pod..)
Zacala som sa viac hybat ale teda planujem este viac a moja otazka- mam to naplanovane dobre?
Rano pred cvicenim pre-workout, potom po cviceni protein, na desiatku nejaky ten greens, obed, vecera ( o 16:00) vzhladom na rozvrh kalorickeho deficitu jem len do 16:00
Pijem denne 3L vody
Rozhodla som sa zmenit seba a schudnut vela - za rok..
Dakujem za kazdy postreh

berenika39
12. sep 2024

Protein je fajn po cvičení, ale i kdykoliv jindy - spočítej si, kolik bílkovin potřebuješ za den a podle toho si ho dávej. Jedna odměrka je (cca - nevím přesně - 32g bílkovin). Takže při váze 65 kilo a spotřebě 1,6g bílkovin na kg váhy potřebuješ 3 odměrky denně. Není v tom žádná věda, buď přijmeš bílkoviny ze stravy, nebo doplníš proteinem.
Nemusíš jíst naposledy v 16.00, rozvrhni si příjem do celého dne. Předejdeš tak hladu večer...
Je jedno, kolik jíš jídel denně. jen prostě musí naplnit množství přijatého méně. než vydaného. Kalorické tabulky, ideál.

biba_18
12. sep 2024

to že ješ menej ako doteraz neznamená automaticky že si v deficite, na to pozor ☺️

vanilkovazmrzka
13. sep 2024

Tazko mozes dodrziavat kaloricky deficit ked si nic nezapisujes ani si si nikdy nezapisovala, takze nemas ani priblizny prehlad o tom, co ma kolko kalorii.. prijimas menej kalorii ako predtym nez si zacala jest menej, ale nemusi to stale byt tvoj kaloricky deficit vzhladom na metabolizmus. a KT pouzivame aj /najma/ preto aby sme si sledovali prijem makrozivin.

barka1
13. sep 2024

Co to je "rozvrh kalorického deficitu"? Ak myslíš prerušovaný post, ten s KD nesuvisi.
Ak chudnes z velkej váhy, pozor na to, aby si naopak nejedla prilis málo. V tomto by ti kal.tabulky naozaj pomohli. Ak si totiž nasadila prilis vela ("z nicoho" sport a velký deficit), tazko to vydržíš viac než par týzdnov...
A pripajam sa vyssie - bez počítania kalorií nemáš šancu vediet, či si v KD alebo nie.
A k dotazu - je jedno, kedy bielkoviny prijmes, pokial ich prijmes dost.

autor
13. sep 2024

@biba_18 to si uvedomujem

autor
13. sep 2024

@barka1 vlastne prerusovany post ano pardon uz bolo vela hodin a nemyslelo mi to

br4n
13. sep 2024

Bez záznamu, co všetko si jedla to nepojde, mozno súťažný kukturista po 10 tich rokoch diet to vie od pocitu ale mne sa to nikdy nepodarilo. Protein sluzi na doplnenie bielkovin, ktore uz nevieme so stravy prijať, ci uz kvôli kaloriam alebo objemu. V diete je dôležitý dostatok bielkovín aby sme v cvičení v deficite nestracali svalstvo (alebo až toľko)

sevrin
13. sep 2024

Proteín si kľudne dávaj aj po 16 hodine, najmä ak cítiš hlad. Pri chudnutí by si nemala cítiť hlad. Hlad je pre tvoj metabolizmus varovný signál, že treba začať odkladať niečo do tuku.

koniarova
13. sep 2024

To nejedenie po 16 je totálna blbosť. A proteín ti už poradili vyššie.

autor
13. sep 2024

@br4n vdaka za nazor
Ano drzim dietu a hladujem
Potom by ludia co drzia hladovku boli ako bomby

autor
13. sep 2024

@koniarova pozri fungujem takto ako prerusovany post par dni to bolo horsie ale teraz uz hlad pocitujem menej

koniarova
13. sep 2024

Lenže pri efektívnom chudnutí nemáš hlad pociťovať vôbec. Z dlhodobého hľadiska je tvoj spôsob blbosť

kiki68
13. sep 2024

Protein je dobry po cviceni, hlavne ked uz ides vacsie vahy, vtedy to ma velky osoh

janci27
13. sep 2024

pocitovanie hladu vo vecernych hodinach je uplne v poriadku a ziadny tuk sa ti z toho ukladat nebude. Ako pises, telo si na toto nastavenie zvykne a nebudes uz casom citit ze si hladna, aj ked si das posledne jedlo o 16-17h. Telo si potrebuje od jedla aj oddychnut do dalsich ranajok a ma to aj svoje benefity, ked nechat telo hladne nejaky cas

autor
13. sep 2024

@koniarova ja potrebujem schudnut hodne, vsetko je o nastaveni v hlave
Bud si tu sladkost das alebo nedas

autor
13. sep 2024

@janci27 dakujem :(

autor
13. sep 2024

@janci27 🙂

autor
13. sep 2024

@kiki68 budem len behat na stepperi

autor
13. sep 2024

@kiki68 nejdem do fitka nemam tu ziadne blizko a mam male dieta a nema mi ho kto postrazit

koniarova
13. sep 2024

Keď myslíš. 🤷 Mne išlo o to,aby som si tu sladkosť dať mohla. To,čo ideš robiť ty je extrém. Z dlhodobého hľadiska nevydržíš. Ale držím palce každopádne.👍👍

autor
13. sep 2024

@koniarova ci vydrzim nieje tvojs vec

koniarova
13. sep 2024

Ja som to myslela úprimne v dobrom, že držím palce. No nevadí. 🤷 Nevidalo. 🙂

janci27
13. sep 2024

ja poznam vela takych, co su na prerusovanom poste, prve jedlo zacinaju o 8h a koncia o 16h, cize po 8h jedenia. Telo si postupne zvykne a normalne sa tak da fungovat, vatsinou prvy tyzden byva tazsi. Ak si daju sladkost, tak v case, ked maju okno urcene na jedenie, nie je na tom nic, co by sa nedalo dlhodobo vydrzat. To su len predsudky, ze treba az do kedy nejdeme spat, stale nieco vyjedat, len aby telo nehladovelo. Ist spat hladny je nahodou super prospesne pre telo.

koniarova
13. sep 2024

@janci27 pane bože 🤦

autor
13. sep 2024

@janci27 dakujem mas pravdu
Tu pani konova je asi “vystudovana” chcela by som vidiet ako vyzerap

autor
13. sep 2024

@janci27 fakt boli prve 4 dni take no ze som fakt bola hladna ale teraz je to v pohode, sice pocitujem hlad ale mensi, radsej si dam vodu a prejde to a vecer to zapijam vodou a idem sa prejst a v pohode to vydrzim do rana
Potom si dam dve grahamove toastove chlebiky s tenkou vrstou masla a na to sunku ci tvaroh
Potom 2km chodza, po chodzi nejake drobne ovocie, potom obed davam si o polovicu mensiu porciu , vecer bud znova dva toasty alebo maces, medzitym nejem nic max malicky kusok proteinovej tycinky ked uz fakt neviem vydrzat a teda tie 3 l vody
Len sa chcem opytat ze ci teraz pre work prasok pred cvicenim, po cviceni protein ( budem objednavat z gymbeamu) a potom zacinam az obedom

koniarova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janci27
13. sep 2024

@koniarova to ze niekto jedava normalne 8 hodin denne plnohodnotnu stravu, neznamena ze drzi hladovku len preto, ze uz po 16h neje. Hladovka vyzera rozhodne inak. A nechapem ako ti toto moze pokazit zaludok, ze nebudes vecer nic jest, to je teda pekna blbost 😀

koniarova
13. sep 2024

@janci27 v poriadku. Beriem tvoj názor.

janci27
13. sep 2024

co sa tyka pre work prasku, to ti veru neporadim, s tymto skusenosti ziadne nemam. Po cviceni ano, daj si protein.