Kalorické tabuľky - príjem 1200 kcal

20. jún 2024

KT mi vyrátali denný príjem na chudnutie 1.200 kcal. Bolo tu už ale veľa diskusí, kde každý píše ako je to málo, hladovanie, že z toho človek neschudne lebo telo si bude ukladať aj to málo na horšie časy. Nešportujem a mám sedavé zamestnanie. Bude to takto nastavené v poriadku?

thereisabear
20. jún 2024

Akú máš výšku a váhu?

112modroocka
20. jún 2024

V nastaveniach si este uprav Tvoj denny vydaj a zvol sedavy

janai1
20. jún 2024

Chaby tu nastavenie aktivity. Sedavy urcite nie ako tu niekto píše.
Aj necvicis tak málo aktívny

zic
20. jún 2024

1, 1200 kcal mi pride strasne malo na asi hocakeho dospeleho cloveka... ci tam nemas chybu niekde... ale nie je zdrave tak malo jest a prirychlo chudnut...
2, telo si nic neuklada ked hladujes... skus 10 dni nejest ci priberies...

blanblan
21. jún 2024

Mne to tiež vyrátali 1200 ale keď máš výdaj napr.300kcl nejakou aktivitou tak to som k tomu priraratala takže celkový príjem 1500. A áno schudla som, nezdá sa že telo by si niečo odkladalo

monillia
21. jún 2024

1200kcal je úplne ok príjem, teda ak máš tak 12 rokov. Určite si tam zadala niečo nesprávne. Napíš sem váhu, výšku a vek pozrieme na to

barborachors
21. jún 2024

preboha 1200 kcal je normálny denný príjem, čo sa má obzierat? ja mam tolko celorocne, raňajky jogurt, obed pr kuracie so zeleninou, večer chuda šunka s celozrnym chlebom a este aj horkú cokoladu si dam, par kuskov. A pomedzi to jem aj snacky a kávičky. A nechudnem, lebo som chuda dost. To iste radim autorke 1200 je úplne ok príjem, jedine ze by chcela mat zadok ako sumo, tak nech sa prejeda. KT jej to vyratali za mna dobre.

nikoletka_h
21. jún 2024

Voľakedy som sa vedela prežierat ale môj metabolizmus sa zmenil. Su dni keď prekrocim až 1500-1600kcal keď si dám nejaku kalorickú bombu napríklad pizzu, niekedy mám problém dosiahnuť aj tych 1200,v pracovný deň mávam bežne pod 1000...nie že by som nechcela jesť, ale jem len keď som hladna,neviem sa nanútiť nasilu....ja tomu vravím zdravá rovnováha 😅 a to nechudnem nejako cielene ale bežné moje stravovanie bez obmedzovania sa ..za mňa je 1200 ok..1500 je vela neviem si predstaviť denne prijímať toľko kalórií...väčšinou jem 2 až 3x do dňa plus kava s mliekom a cukrom aj 3x do dňa,taká moja malá zavislost 😏 ale pri troch deťoch a pracovných povinnostiach+domácnosť sa to bez kávy neda. To asi každá mamina pozna...ale krvne výsledky som mala vždy okey ako krvný obraz tak biochémie 👍 a cítim sa zdravá a nie som vychudnutá mám normálnu váhu 57kg na výšku 165cm...takže si myslim že kalorická je potreba je veľmi individuálna..nespoliehala by som sa na výpočet nejakej tabuľky ale počúvať na vlastné telo 🙂

natiblaskova
22. jún 2024

Mne vyšlo 2000 kcal ale viac ako 1200 poslednej dobe nedám. Nemyslím, že to je jak pre dieta. Keď si dám ráno kávu s mliekom, ryžovu kašu alebo ovsenu kašu s ovocím tak až obed jem lebo ma to nasýti. 😉