Jedálniček pri chudnutí

petka987
24. júl 2018

ahojte 🙂
napiste sem prosim co konkretne dnes papate .... 🍏🍎🍉🍌🍑🍒🥑🥝🥦🥔 hmm? alebo by sme si vymienali recepty a tak 🙂
pekny dnik zelam

petka987
autor
24. júl 2018

ja som na ranajky - citronova voda, kava cierna, razno-kvaskovy chlieb, s rastlinnou natierkou, rajcina, oharok...

desiata - biely jogurt a slivky ....
dalej este neviem 🙂

svetlana35
24. júl 2018

ja osm zacala od vcera a vzdy mi to komentuje vyzivova poradkyna..Takze vcera som mala na ranajky: omeletu z 2 vajec, paradajku a uhorku k tomu, desiata banan, obed dusena kapusta s hlivou a paradajkou a osmazene tofu 100g (polka balicka) ja maso nejem takze kludne si daj k tomu kuracie prsia ak chces, olovrant milkshake a vecera mozarella paradajka pokvapkane olivovym olejom a preliate balsamikom.

svetlana35
24. júl 2018

@svetlana35 ten milkshake mi skritizovala, ze ovocie sa nema po 15 hod ale ze raz za cas nevadi

petka987
autor
24. júl 2018

@svetlana35 dakujem za tipy 🙂 to je super, ze to to niekto aj schvali, tak sa budem rada inspirovat ... prosim ta a tu kapustu s hlivou ako si robila ? ja nie som vegetarianka, ale maso vseobecne nemusim, tiez vymyslam z hlivy, z tofu..

svetlana35
24. júl 2018

@petka987 len som osmahla na olivovom oleji nakrajanu kapustu do toho dala hlivo okorenila, osolila a podliala vodou dusit

pininka
24. júl 2018

Ja dnes ranajky,jeden krajec razny chlieb s trochou chudej sunky a paradajky. Obed ryza s pecenou hokaido tekvicou,mnam. A vecera tiez tekvica este uvidim a cim

petka987
autor
24. júl 2018

tak ja obed - polotovar (raz za cas ) karbanatky(tofu, ovsene vlocky su tam a take... ) s rajcinou a cele doobedie hryzkam domaci oharok 🙂

karamellova
24. júl 2018

Ranajky: spaldova kasa s cucoriedkami,
Desiata: Banán
Obed: Losos na rozmarine grilovana zelenina
Na veceru hlivu s vajickom planujem

petka987
autor
24. júl 2018

@karamellova aj ja som si bola prave kupit hlivu 🙂 a rozmyslam co s nou

svetlana35
24. júl 2018

@petka987 malo jes, to budes mat jojo efekt ako vysity aspon co mne tvrdila vcera poradkyna ze prilohy netreba vynechavat ale zamenit za celozrne, typu kuskus, quinoia a pod

petka987
autor
24. júl 2018

@svetlana35 ahaaa dakujem moc za radu

osky
24. júl 2018

Dievcata ja drzim inzulinovu dietu-nie koli inzulinu ale fakt jedina co mi zabera.je jednoducha,nie som hladna,mam dost zivin a da sa tak stravovat uz celozivotne.ja to drzim skor koli pcos a koli nadvahe jasne ale aj ked to ide pomaly,stale sa to hybe a to este ani necvicim ako tam odporucaju.pozrite na nete dieta podla doktora Pape.
V skratke je princip velmi jednoduchy:
1.Ranajky len sacharidy,moze byt malo tukov ale ziadne bielkoviny!!!
/napr.ja: vela roznej cerstvej zeleniny,na normalnom obedovom tanieri,kvaskovy celozrnny chlieb,kava s rastlinnym-nie sojovym mliekom.mandlove alebo ryzove mi chuti,ak mi chuti sladke dam si medovy alebo lekvarovy chlieb a miesto masla pouzivam arasidove maslo take co je vlastne len na totalne maslo zmixnute arasidy.nic ine v tom!!!......obcas jem cerstve ovocie a nejaku obilnu kasu .../
2.obed je kombinovany cize v podstate sa moze zjest uplne vsetko dokonca o dezert k tomu.jasne ze plati ze vyberame dietnejsie a zdravsie jedla aj dezerty!!!
3.vecera uz len bielkoviny a zelenina!!!!
Ziadne ovocie,ziadne prilohy!!!
4.velmi dolezite je dodrziavat medzi jedlami aspon 5 hodinovu pauzu.cize ziadne desiate olovranty...len vela tekutin ale nie ovocne a zeleninove stavy!!!to uz je ako jedlo!

Doporucuje sa pri tom kazdy den asoon 30 minut pohybovej aktivity.
2 hodiny pred spanim uz nic nejest...
Tolko zhruba.v skratke.
Musim povedat ze ja co som mala navaly na sladke tak momentalne mi nechyba vobec.
Kavu slafim xylitolom kokosovym cukrom medom erithrytolom...co.mam.ale nie cukrom.ten pojedam fakt malo.ked aj nieco peciem je to menej slaske zdravsie...
Tato dieta je vhodna pre lzdi s inzulinovou rezistenciou aj pre diabetikov.na nete sa docitate ovela viac.

pupi14
24. júl 2018

@osky to ako si spravila, že nemáš chuť na sladké? To by som prijala :-O

petka987
autor
24. júl 2018

na veceru som si udusila cibulku, hlivu, cuketu - korenie, sojova omacka, a rajcina.... to si dam aj zajtra na obed plus ryza a zelenina 🙂

svetlana35
24. júl 2018

@petka987 ja cuketove leco 🙂

petka987
autor
26. júl 2018

zienky ahojte 🙂 co dnes "mlsate" ?

beky1813
26. júl 2018

@petka987 lasagne

karamellova
26. júl 2018

ranajky: pohankova kasa s bananom
obed kuracie sehno ryza
vecera: asi cuketove leco+ uhorkovy salat
inak pijem vela vody a rano na lacno vodu s citronom a v robote vocu s jablcnym octom

petka987
autor
26. júl 2018

@karamellova ahoj 🙂 a toho jablcneho octu kolko si das ? ako to chuti? nakyslo ?

karamellova
26. júl 2018

ten ocot si davam iba rano pred ranajkami a za malu cajovu lyzicku di 2 decoveho pohara

petka987
autor
28. júl 2018

ahooooojte 😉 no co ste vcera - dnes jedli dobreho ?

ruzicccka
28. júl 2018

Vcera : ranajky ovsene vlocky banan
Desiata smoothie -kiwi pol bananu cucoriedky lad trosku vody
Obed : kuracie prsia v bielom jogurte robene v rure obalene v corn flakes
Vecera losos a bulgur

lucuskaaa
28. júl 2018

Na ranajky som mala ovsene vlocky s bielym jogurtom a lyzickou domaceho jahodoveho dzemu, desiata broskyna s hroznom, obed spenatova polievka (pre tu by som vrazdila- tak aspon maly zufanok) a Quinoa so zeleninou ako rizoto. Olovrant neviem a na veceru si dnes doprajem grilovany hermelin so zeleninou 🙂 ako vidim uz tu mam inspiracie na obedy a vecere 😉

ruzicccka
28. júl 2018

Baby uz milion krat som si povedala vydrzim to dam to nieje to nic strasne budem
Jest vsetko ale zdravo !! No stale prisiel zlom a ja som neodolala dobrotkam
Problem je v tom ze neviem prist na chut niektorym potravinam ako je napriklad
Biely jogurt ryza bulgur cottage cheese
Ryby v podstate skoro vsetko co je zdrave 😂😂😂
Ale snazim sa .. si to nejako stale kombinovat a snad to pomalicky ale
Isto pojde tu su jedla .. ktore som zatial ukuchtila nevyzeraju velmi dobre .. ale nechutili az tak velmi zle ako vyzeraju 😂😂

petka987
autor
6. aug 2018

zienky a varite zrno amarant ? ja sa dnes chystam 1x,
mate nejaky tipy ?

petka987
autor
6. aug 2018

inak dnes som jedla -
ranajky domaci kvaskovy chlieb, syr, maslo, zelenina k tomu..
potom som zhresila obycajnym zakuskom (nechcela som urazit starsiu kolegynu)
a teraz smoothie ...
vecer si chcem z toho amarantu cosi

a vy? 🙂

svetlana35
6. aug 2018

@petka987 ja uz mam 4 kila prec 🙂 Ale tiez sa mi stane ze zhresim. Takze ranajky som mala finsky chlebik a bryndza, olovrant banan a obed kuskusove rizito so sampionmi a hraskom. Olovrant acidko biely jogurt je pomerne sladky a vecera grilovany hermelin a zeleninovy salat.

petka987
autor
7. aug 2018

@svetlana35 ja som sa prestala vazit- ked som neschudla, som mala depku..
ty za kolko 4kg si dala ?

pininka
7. aug 2018

@petka987 aj mna dost sklamalo ze som prvy tyzden schudla len kilo, pritom cvicim kazdy den k tomu strava. Ale beriem to s rezervou, hlavne ze som nepribrala a centimetre isli dole,to vidim na obleceni.

petka987
autor
7. aug 2018

@ruzicccka vyzeraju dobre tvoje jedla 🙂 mnam 🙂 treba si najst co tebe vyhovuje... mne tiez vela "zdravych" nechuti, tak si najdem len to mne vyhovuje... drzim palce 🙂