Jedálniček popri kalorických tabuľkách

3. aug 2022

Baby tie čo používate kalorické tabuľky čo jete,kľudne môžte mi napísať váš jedálniček počas celého dňa.Ja to používam cca tri týždne a mám problém naplniť vielkia vlákninu.No a ďalší problém keď sledujem aby som nepresiahla zelené ,ja som potom ešte hladná.Ako vydržím to len večer chodím spať že mi skvrka v bruchu.Potrebujem schudnúť z 80 aspoň na 70 kíl,aj 65 by som brala no uvidíme.Zatial som dala dole 2 kilá.Este otázka keď schudnem neostane mi ovisnuté brucho?

janai1
3. aug 2022

Aký máš príjem keď si hladná?
Vláknina nie je povinný údaj, veľa výrobcov ju neuvádza, takže toto je to posledné čo by ťa malo trápiť

zuzuliennka1
3. aug 2022

bielkoviny a vlaknina su u vacsiny ludi problem.
treba zaradit viac zeleniny, ovocia, cottage, skyr, strukoviny.. jednoducho jest vyvazene, vsetko a s mierou… najdi si na google potraviny s najvyssim obsahom vlakniny/bielkovin.. aby si ziskala prehlad a dostanes sa do toho
pokial mas udaje nastavene spravne a prijmes dostatok bielkovin/sacharidov/tukov/vlakniny, nebudes hladna

autor
3. aug 2022

@zuzuliennka1
@janai1 1815 kcal.Bielkoviny mám max do 50 percent a vlákniny max 30 neviem či to môže byť alebo je to zle.Sacharidy a tuky mávam do 100 percent.

viestta
3. aug 2022

Hladná si lebo máš malo bielkovín a zeleniny. Bielkoviny sa trávia najdlhšie, neprichádza hneď pocit hladu a zelenina zasyti. Samotny kaloricky deficit je fajn, ale musíš prijať dostatočne mnozstvo nízko kalorické potravy aby si hladná nebola. Uvediem príklad (nie presný ale tak približne názorný). Par lyžíc kalorického jedla ta nenasyti, ale miska šalátu a porcia mäsa áno, pritom majú rovnaký počet kalorii ale výrazne lepšiu výživovu hodnotu.

lindous
3. aug 2022

Skús sem ty dať screen tvojho denného jedálnička z appky, tak ti dokážeme skôr poradiť ako to zlepšiť prinicipálne a tak aby si si to aj sama vedela aplikovať 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. aug 2022

@lindous Neviem tu tabuľku odfotiť.
@elizabet173 Raňajky väčšinou jogurt s rožkom,desiata ovocie,obed väčšinou mäso na šťave s prílohou a zeleninou, olovrant musli tyčinka,večera čo ostalo z obeda alebo pečivo s cottage cheese uhorkou alebo jogurt kedy na čo mám chuť.Jem malé porcie,no hladná som.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. aug 2022

@elizabet173 Není veľa času sa pohrať s tým,som skoro rok po pôrode a mám malé bábo doma.No vymyslím niečo.Teda zeleninu môžem jesť koľko chcem,a čo ovocie a chleba rožky?

lindous
3. aug 2022

Ak vieš po anglicky alebo máš čas sa pohrať s prekladačom, tak si daj do googlu "meal plan 1800 kcal" ... vyhodí ti niekoľko vzorových týždňových jedálničkov na rôznych stránkach, skús si ich pozrieť ... jasné, že to budeš musieť prispôsobiť svojej chuti a surovinám, ale získaš prehľad koľko jedla cca je tých 1800kcal a aké zloženie približne majú jednotlivé jedlá aby si naplnila aj makrá 🙂

autor
3. aug 2022

@elizabet173 Ešte chcem sa spýtať mäso robím väčšinou len kuracie,občas bravčové.Da do toho papriku sladkú mletú,čierne korenie,občas horčicu pár lyžíc alebo štipku aj soľ.To všetky tieto maličkosti mám zapisovať do kt?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. aug 2022

@elizabet173 Skúsim cez víkend popozerať niečo.Este ma zaujíma,že tie čo stravujete s kt,vôbec nejete zákusky koláče torty?Myslím keď máme v rodine narodeniny,alebo cez sviatky rezeň so zemiakovým šalátom a podobné jedlá,už vôbec nemôžem jesť?

zuzuliennka1
3. aug 2022

skus si na ranajky dat namiesto rozka s jogurtom - ryzovu kasu, kludne aj polotovar, hned ti naskoci aj 60% denneho prijmu vlakniny
na desiatu napr. protein. tycinka, banan, alebo hrozno
na obed kludne aj to maso na stave, ryza, hocico
na olovrant zelenina - mrkva, kalerab, alebo jablko
vecera - cottage cheese, bielkovinovy chlieb, platok sunky (bez masla), 250g paradajok

neexistuje aby si s podobnym jedalnickom bola hladna

zuzuliennka1
3. aug 2022

tu napr moj dnesny den

zuzuliennka1
3. aug 2022

ostatne kruzky mam ok, odfotila som ti bielkoviny
este to idem dohnat zeleninou, a to som mala na veceru polovicu tesco pizze so syrovym okrajom 🙂 nemusis sa vzdat zemiakoveho salatu, ani reznov, dokonca ani pizze - musis to len vediet vyvazit

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. aug 2022

@zuzuliennka1 Môžem sa spýtať na tú ružovú kašu je x druhov ktorá je dobrá a ako sa to robí,treba uvariť vo vode alebo v mlieku na kašu?

zuzuliennka1
3. aug 2022

a pre uplnost este dodam, ze ale mam dostatok pohybu, priam niekedy az privela 🙂 hyperaktivny syn 🤷🏼‍♀️😁 bezne sme vonku poobede 2 az 4 hodiny, dnes len 2

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. aug 2022

@elizabet173 A príklad keď jem vyprážaný karfiol obalený v trojobale múka vajcia strúhanka.To každú položku zvlášť odvážiť a napísať?Niekedy to vyzerá na riadnu piplacku vážiť a zapisovať všetko až na gram presne.

autor
3. aug 2022

@zuzuliennka1
@elizabet173 A ešte baby čo sa stane ak bielkoviny a vlákninu nebudem mávať zelené,len okolo 60 alebo 40 percent,budem hladná,či robí to aj neaku šarapatu v tele?

zuzuliennka1
3. aug 2022

@elizabet173 no zrovna dnes mi to s bielkovinami nevyslo 🙂 ale este to idem dohnat
ano, mala som poriadny obed - restovane morcacie prsia, ryza, na olovrant mi stacilo dnes jedno cele jablko a dve mrkvy, to je teda syte az az 🙂

zuzuliennka1
3. aug 2022

nenarobi to sarapatu, ale nebude to vyvazene.
ja si este idem teraz dat k telke na chrumkanie uhorku, balenie paradajok, kalerab 🙂 to este dozeniem tu vlakninu

zuzuliennka1
3. aug 2022

@elizabet173

tu som mala bielkoviny ok 🙂 cottage cheese, korbaciky, protein. tycinka, jogurt na ranajky

katie253
3. aug 2022

Kľudne môžeš aj chlieb. Ja si kupujem balený krajany v Kauflande, volá sa Hornád. Tvaroh nízkotučný, cottage. Na raňajky si dávam mandľové mlieko (kupujem Kaufland značku, je rovnako dobré ako alpro), s vločkami (ovsené alebo pohánkové), ľanové semienka, tekvicové, slnečnica, škorica. Môžeš do tohto pridať aj ovocie.

katie253
3. aug 2022

Vlákninu môžeš doplniť aj psyliou, to je vláknina v prášku, môžeš si ju dať do jogurtu alebo rozrobiť ju vode a vypiť.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz