Jedálniček na chudnutie

20. aug 2024

Je tu niekto kto ma vypracovaný jedálny lístok na chudnutie od nejakého výživového poradcu? Ak áno od koho, aka bola cena a ako ste spokojní?

biba_18
20. aug 2024

pin

pe_mi
20. aug 2024

Nutriadapt , vstupné vyšetrenie s odberom krvi a rozborom a následným vysvetlením od lekára, 140eur
A jedálniček na 3 mesiace nejakých 480€?myslím,že na stranke to bude vypísané
Na 3 mesiace, na kontrolu váhy som chodila každé dva týždne , aj s prehreškami som schudla 8 kíl a ide to stále dolu, jedálniček si už len udržujem.
Všetko ti zmerajú, percento vody v tele, tuk , kde v akej partii máš najviac tuku , či stehná,brucho ..keď nechudnes , nastavujú jedálniček inak.stale ti merajú tuky, váhu..mne sa páčilo.je to veľká investícia , mne sa oplatila.
Program po 3 mesiacoch som si už nepredlžila.uz približne viem,čo a ako

autor
20. aug 2024

@pe_mi musím pozrieť ci sú aj v našom meste aj keď je to teda dosť veľká investícia

zuzinka888
20. aug 2024

Skus Fitlaviu, fitshaker je to za 9.90€ na mesiac a mnohym to pomoze. Plus tam mas stovky videi a cviceni.

lubossi
20. aug 2024

alebo si to proste zrataj sama, tak aby tvoj prijem kalorii bol nizsi ako vydaj a budes to mat hold zadarmo 🙂

autor
20. aug 2024

@lubossi kalorické tabuľky nie sú pre mňa. Nebaví ma to s nevydržím pri tom viac ako dva dni. Takže hľadám inú cestu

sisska96
20. aug 2024

Však si vynechaj pečivo, cestoviny, zemiaky a sladkosti chipsy keksíky a kilá idú dole

lubossi
20. aug 2024

Ešte pridám vynechaj bielu ryžu (hnedú a čiernu môžeš)
A pridaj / zamen za zeleninu.

Nemusíš si neuroticky rátať každú kalóriu, len si sem tam pozri na horalke ze koľko ma kalórií. (ekvivalent energie na 2-3h chôdzu). To ti otvorí oči.

Keď pridáš pohyb aby okrem menej tankovania bolo aj viac spotreby a za par mesiacov si všimneš rozdiel.

biba_18
20. aug 2024

kiež by to bolo také ľahké ako to tu píšu ☺️ takže keď nemáš kapacitu venovať sa sama kalorickým tabulkám, odporúčam toho výživového poradcu. akurát dnes bol na stene príspevok od @zuzx že cvičí a má výživového poradcu…

autor
20. aug 2024

@sisska96 nič z toho co píšeš nejem

autor
20. aug 2024

@lubossi sladkosti nejem vôbec, nepijem sladené vody, nejem pečivo ani žiadnu múku. Mam laktozovu aj histaminovu intoleranciu takže moja strava je dosť obmedzená napriek tomu nechudnem

dasus
20. aug 2024

Skúste schudni s dave, mne jedine oni pomohli..50€ na mesiac

zuzx
20. aug 2024

@biba_18 diky, ale teda ja som nemala vypracovaný jedálniček ani nič také 🤣 Mala som len kouča, ktorý ma naučil vyskladať si správne jedlo, ale všetko bolo len o mne a kalorickych tabuľkách 🤣

kaajuiaatko
20. aug 2024

Redukčná diéta
Bielkoviny - kuracie a morčacie mäso, mozzarella, vaječný bielok, cottage cheese, grécky jogurt, tuniak (ideálne nie konzervovaný), 95 % šunka, treska, pstruh
Zelená zelenina - cuketa, uhorka, biela paprika, šaláty, brokolica, hrášok, karfiol, jarná cibuľka, pór, fazuľové struky
Z korenín len soľ a čierne korenie
Káva bez mlieka a cukru, nesladiť ani medom
Ak si z tohto vyskladáš recepty, kilá pôjdu dole 🙂 myslím, že platí na 1 kg hmotnosti 1 gram bielkovín za deň
Fajn je ale navštíviť nutričného poradcu, ktorý ti povie, ktoré potraviny sú pre teba vhodné, spravia ti komplet rozbor. Mala som aj jedálniček na mieru ale tým, že som hľadala zdravé "náhrady" som to finančne nedala. Táto diéta ma bez cvičenia za 2 mesiace zbavila 7 kg, posledné 2 týždne mám aj prerušovaný pôst kedy jem len medzi 12:00 - 20:00, teraz idu kilá dole rýchlejšie. Piť treba len čistú vodu, aspoň 2 litre denne

lubossi
20. aug 2024

Super tak nie si klasické drevo.. 🙂
Čo vlastne tak bežne zješ?
Nejes moc tuku? (aj humus môže mať viac než je dobré)
A také zdravotné veci ako štítnu žľazu máš ok?

biba_18
20. aug 2024

@zuzx možno aj ona potrebuje iba nakopnúť ☺️

sisska96
20. aug 2024

Tak budú hormóny buď zo ženskej strany alebo štítna žľaza. Spomalený metabolizmus

simoncik
20. aug 2024

Peter palencar

autor
21. aug 2024

@lubossi na raňajky zvyčajne nejakú kašu, bud ovsenu alebo ružovú, do toho bobulove ovocie. Príp celozrnný chlieb, šunka a veľa zeleniny. Na obed nejaké mäso, ryba so zeleninou na pare. Vecera bud plnená tortila, zeleninový šalát alebo mozzarella s paradajkou

autor
21. aug 2024

@sisska96 tiež mi to tak vyzerá. Jem dosť málo a napriek tomu nechudnem

autor
21. aug 2024

@zuzx a akého kouča si mala?

zuzx
21. aug 2024

Od nás z gymu.
Prečo nejes prílohy? V tých raňajkách máš nejaké bielkoviny vôbec? Ja jesť mäso na pare a zeleninu, tak asi skriabem steny od hladu. Musíš byť hlboko pod bazalom.

michaela329
21. aug 2024

Mám od Michala Pálenika a vtedy to bolo okolo stovky, receptov mnoho, bol k tomu pokec s poradcom. Stravu som si zvykla konzultovať ak s fitness trénerkou, ale ona mala CZ VŠ ohľadom výživy, takže jej som verila.

sisska96
21. aug 2024

Určite nebude kvôli jedle

lubossi
21. aug 2024

suhlas, to z jedla nebude. Na strane prijimu je to ukazkovo dobre. Min cievy a cely organizmus od hlavy po paty ti musi byt vdacny za to, co donho "tankujes"
Ty nepotrebujes vyzivoveho poradcu, to skor ty mozes vyzivovo radit :D
Skor potrebujes testy na stitnu zlazu a tie metabolicke veci, popripadne spevnit telo cvicenim.

autor
22. aug 2024

@zuzx prílohy jedávam, dám si aj zemiaky, aj ryžu, ale vacsia časť prílohy je zelenina lebo mi potom nie je ťažko. Keď si robím ovsenu kašu tak si do nej dávam tvaroh, pripadne ovsené vločky s jogurtom. Kupujem iba slaninky celozrnný chlieb, k tomu šunka, varené vajce a zas veľa zeleniny, večera min 4-5x do týždňa cottage syr alebo mozzarella s paradajkami. Práveže si myslím ze bielkovín mam dosť.

autor
22. aug 2024

@michaela329 nad Palenikom som rozmýšľala aj ja len ci neposiela každému rovnaký jedalnicek lebo viem, že veľa to tak robi

michaela329
22. aug 2024

Ja som nepotrebovala chudnúť, len som chcela udržať a jesť zdravo. Je to kniha s raňajkami, obedmi, vecerami. Kombinujes ako chceš a nemyslím si, že to posiela rovnaké, lebo ja mám toľko alergií, že to museli zohľadniť 🙂 A tie potraviny tam fakt nemám.

evansova
26. aug 2024

Ach, jaj, okolo roznych diet je stale o com... Mam priateľku, ak chcem byt laskava, poviem bacuľku. Vyskusala cely rad diet, ano, vratane toho nutricneho poradcu a pridelených, draho zaplatenych potravín. Ano, schudla, ako na koniec skoro po kazdej diete. Ale ked zacala postupne jest, vzdy pribrala a vzdy viac ako schudla. Takze odvtedy co zacala s dietami, keď potrebovala zhodit cca 10 kg, nabrala dalsich dvadsať, takze zrazu nadvaha 30 kg. Pred pol rokom som ju konečne presvedčila, aby postupne zmensovala porcie. Cca za dva týždne si zvykla a postupne chudne. Je vsetko do radu, vrátane sladkosti, ale namiesto dvoch tabliciek jej stacia dve kocky
Ziadny jojo efekt nehrozi. Ja sa takto stravujem cca 20 rokov, vyska 166cm, vaha 58 kg.

milanemila
26. aug 2024

A co ta konkretne na kaloriclych tabulkach nebavi? 🙈 lebo aj ked budes mat od niekoho vypracovany jedalnicek, tak vazit si tie potreviny budes musiet tak ci tak.
Ked citam, ze 500e za vypracpvanie jedalnicka, krvny rozbor a obcasne odvazenie, tak neviem ci mi je do smiechu alebo do placu.
Mozno by pre teba bola cesta krabickova dieta, kde budes mat uz pripravene jedlo s prednymi nutricnymi hodnotami 🤷🏼‍♀️