Je vhodný prerušovaný pôst?

17. dec 2022

Je prerusovany post vhodný pre zdravie. Taky napr kde sa je len 8 hodín. Napr ak kvôli nemu vynechám raňajky ,alebo večeru ? Či radšej sa stravovať normálne že od rána do večera ? Nechcem si spôsobiť nejaké problémy so žalúdkom kvôli tomu

dadka128
17. dec 2022

Sice som veriaca, ale jedlo nie je hriech... Čiže riadim sa podla toho že hriech nejde do úst, ale z úst.

andreakotesova
17. dec 2022

@dadka128 to je názov "diéty" 😅🤣, ktorá nemá nič spoločné s vierou 😅

hipuska
17. dec 2022

@dadka128 kto sa tu pýta, či je jedlo hriech? Veď to nema.nic s vierou

Podľa mňa, post je veľmi prospešný pre dušu a telo. Záleží ale, či clovek fyzicky pracuje. A potrebuje energiu. Skôr by som ale povedala, nie jesť 8 hodín ale 1x do týždňa byť bez jedla. Ked to ešte spojis s dajakym úmyslom (obetujes za niečo /niekoho), podľa mňa super

andreakotesova
17. dec 2022

Nemusíš nič vynechavat. Napr. o 10,00 začneš raňajkami, o 13,00 obed a končíš o 18,00 večerou. Namiesto 8 hodín si zo začiatku môžeš nastaviť 10 hodín.

ysseba
17. dec 2022

@dadka128 O čom točíš??? Autorka hovorí o diéte

dadka128
17. dec 2022

Som rada ze som vás pobavila 😃😃😃

veronikaszabova
17. dec 2022

@dadka128 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 dufam, ze to je vtip

zmrzlinka2021
17. dec 2022

POdstatne je ci ti vyhovuje a hlavne stale plati - mas jest zdravo, racionalne,nieze v ramci 8 hodin zozeres 3 tisi kalorii 😉

Mne urcite nevyhovuje, potrebujem ranajky, aj ked mensie, ale potrebujem a tiez odmietam ist do postele spat hladna a mat problem so zaspatim

zmrzlinka2021
17. dec 2022

@dadka128 vies co je to prerusovany post?

zuzinka888
17. dec 2022

@dadka128 tebe ked povie lekar pred vysetrenim/ operaciou- ze treba prist na lacno( cize drzat post). Tak odmietnes lebo nie si veriaca????😂😂.

martinka13
17. dec 2022

Ja sa tak stravujem s vyhovuje mi to. Nezožeriem 3000 kalórií ako píše @zmrzlinka2021 v priebehu tých 8 hodín. O 9 mam raňajky, o 12.30 obed a okolo 16.30 - 17.00 mam večeru. Medzitým ovocie, občas nejaká dobrota. Vyhovuje mi to, nerada chodím spať s plným bruchom. Po 17 si dám čaj.

zafir01
17. dec 2022

Bože baby 😂😂 nie som síce veriaca. A tento post držím občas. Po novom roku sa chystám riadne na to a dlho som tiež netušila o co ide, tak @dadka128 prepáčte, že sa sekla. Tiež zrejme robí sobotné poriadky ako ja a v rýchlosti si prečítala a pochopila po svojom. Nie každý vie, vo je to prerušovaný post. A v to. To adventnom období môže ľudí napadnúť post pred sviatkami.... 🤷🏻‍♀️😁

Autorka... Tento post jé super. Prijíma menej kalórií, keďže máš len napr 8 dohinove okno, kedy môžeš jest.. A ráno vstávam s plochým bruchom. Odstránilo sa mi pálenie záhy a nafukovanie. Jem od 10 rána do 17 tej. Soat chodím 6vycajne o 21.30 alebo 22... 0bcas si dám prvé jedlo až o 11 ci 12 a potom posledné posuniem tiež o hodinu teda večera o 18, alebo 19. Výsledok taky istý

dadka128
17. dec 2022

@zafir01 ano tak nejak som to pochopila, ale ďakujem ☺️😃😃 vobec ma nenapadlo ze je to nejaký druh diéty ale uz zas som o niečo múdrejšia 😂

dadka128
17. dec 2022

@zuzinka888 prísť na lačno.. nepovie mi nič o pôste teda este som sa s tým nestretla 😃

zafir01
17. dec 2022

@dadka128 no ono to ani ako dieru nepovažujú. Ješ všetko. Len necháš telu viac času, aby jedlo strávilo. Ráno ti klesne cukor, vtedy najviac pális kalórie.
Mne pomohla s mojimi crevnymi av6sludocnxmi problémami. Cca po týždni mi bolo omnoho ľahšie.
Takže rôzne tie náboženské posty krátkodobé sú úplne super 😁

zmrzlinka2021
17. dec 2022

@dadka128
To nie je druh diety ale zivotny styl.

zuzinka888
17. dec 2022

@dadka128 prist na lacno je vynechanie 1 alebo viac jedal = post

breznica
17. dec 2022

@zafir01 presne ako píšeš, ráno a v podstate celkovo ploché brucho,ale ja som jedla až obed,potom nejaký malý olovrant,okolo 18.00 večeru a potom zase až na druhý deň obed.okrem plochého brucha a cca 1,5 kg dole sa mi zlepšila nálada, vrátila energia a viac si viem vychutnať jedlo a "nevymyslam" s jedením 😃 ja som ale vydržala len nejakých 5 týždňov

zafir01
17. dec 2022

@breznica ja som to mala tak ze pondelok az piatok som to držala a cez víkend.. To sa u nás nedá. Návštevy, oslavy, výlety. Muž doma z prace.. Ale aj tak za mesuac tiež 1, 5 kila dolu. Po novom roku idem na to zas.. Vyhovuje mi to maximálne, avšak neviem si to cez sviatky predstaviť.. Max tie raňajky posunut a začať obedom..ale tie večerné návštevy a dobroty. Ved treba sa krotiť, ale zas u babky musím ochutnať všetko, inak jej zo ľúto príde. A zas babkyn zemiakový šalát sa nemôže odmietnuť 😂

breznica
17. dec 2022

@zafir01 u nás sa nejak netočí život okolo návštev a jedla, takže u mňa nie je problém toto, skôr to, že som často mimo domu týždeň -dva a vtedy sa mi to dodržiavať nedá, lebo to je iný režim.ale tiež idem po sviatkoch zase na to, teraz beriem lieky, ktoré treba dať ráno po jedle/s jedlom,tak neriešim pôst

liljana
17. dec 2022

Dat si ocistny post je vzdy dobra vec. Nerozmyslala si nad dietou typu, ze samzrejme budes jest zdrave veci, ale u dvoch jedal zo styroch denne napr. ranajky normalne, polovicny obed, normalny olovrat a polovicna vecera) si das miesto plnej porcie, polovicnu z beznej porcie? Znizis pocet kalorii a netrpis vyslovene hladom.

babulkomale
17. dec 2022

Je to zdrave, travenie si oddychne, ak potrebujes schudnut, urcite schudnes. Ja som s tym zacala pred rokom a 10 kil dole ale v spojeni s pracou kde prejdem 10 az 13 tisic krokov denne. Zacala som s tym kvoli tomu ze som mala pocit ze uz sa neviem tolko najest ako kedysi aby mi nebolo tazko a na noc uz vobec nie.

zafir01
17. dec 2022

@breznica no. Mam 3 malé deti. Sme veľká rodina. Navštevujeme sa aj so sesternicami. Ktoré už tiež majú deti 😂 takže chystám vždy niečo na stôl a aj oni.. Nie sú to tony jedla. 2 roky dozadu som sa krptilacaz príliš, to som trénovala beh na dlhé trate s trénerom a strava bol základ.
Ale zas ja som taka, že keď prefomna položia tanier s nejakou smakocinou. Aspoň jeden či dva kúsky si dat musím. Možno dám tu light verziu aspoň tie raňajky posuniem na 12 hod. A večer sa síce najem o 17tej, ale v malom množstve na návšteve o 19tej ci 20tej ešte môžem niečo dzobnut... Aspoň teraz cez sviatky.. , tie raňajky mi nevadia, skôr naopak

mimi3008
17. dec 2022

@dadka128 Vola sa to v anglictine intermittent fasting, vela ludi som pocula, ze ked to dodrziavali, tak schudli

kacernakokse
17. dec 2022

Existujú štúdie ktoré to odporúčajú, malo by to znižovať riziko DM, človek si zvykne na striedmejši spôsob stravovania čo v dnešnej dobe chýba ľuďom ako som, ale je tu jedno velká ALE. Keď budeš pociťovať únavu, vyčerpanie hlad a nevoľnosti, tak to v žiadnom prípade nie je režim pre teba. Ale vyslovene nebezpečné to nie je.

breznica
17. dec 2022

@zafir01 ja som od covidovych čias prešla na režim bez návštev a vyhovuje mi.ale my zase radi objavujeme mestá a miesta a samozrejme reštaurácie 😄 takže to sa snažím skresať

akinomel
17. dec 2022

Určite vhodný je. Mne to robí veľmi dobre.

evkamotka
17. dec 2022

Ja som ho drzala, schudla som 14kg. Ale pozor, finta je v tom, ze behom tych 8hodin nestihnes zjest vsetko, co bezne, takze kaloricky prijem mas v konecnom dosledku nizsi. Ak sa to pokusis "obabrat" a dat si bezne ranajky, obed a veceru za 8hod a mysliet si, ze schudnes tak to ani nahodou.
O 6 som mala ranajky, okolo 12 obed ale vecerat som o 14 nevecera tzn uz som ju "nestihla" a nic si nedala

autor
17. dec 2022

@kacernakokse
@kacernakokse ďakujem,toto som chcela vedieť 🙂 že či to má zdravotné rizika. Že nejaké žalúdočné vredy či si nemôžem privodit. Ale ak to má plusy, stojí za to to vyskúšať

mikadooo
17. dec 2022

Nie každému to sadne. Vyskúšaj povedzme na mesiac a keď to nebude mať žiadne negatívne vedľajšie efekty, tak je všetko ok. Mne to nerobilo dobre. Pri zaspávaní som bola brutálne hladná, aj v noci som sa dokázala zobudiť na to, že som hladná. Niekedy ma aj bolela hlava, ale ja som migrenik, tak to bolo možno len z nejakého podvedomého stresu, neviem. Keď som to ukončila, tak som bola rada, že už môžem konečne zas jesť normálne a zaspať normálne a zobudiť sa normálne. Myslím, že celá diéta je založená na tom, že máš v podstate menej času jesť=menej kalórií, také to, čo bolo predtým "po šiestej nejesť".