Je takýto program účinný?

11. nov 2023

Natrafila som na program, ktorý ma 8 týždňov je to tabata, zameraná na cele telo. Každý týždeň 3 treningy cca 45 minútové.
Stačí to? Alebo mam ešte niečo pridať?
+ upravená strava.
Chcem schudnúť.

kkovacovak
11. nov 2023

Stačiť to má na čo? Schudneš aj keď sa nebudeš hýbať. Je to len o prijme a výdaji. Takže ak ti ide len o chudnutie tak cvicit nemusíš. Ak ti ide o zdravie a výzor tela tak 8 týždňov a potom čo. Ak si chceš ale len spraviť návyk na cvičenie tak ti to môže pomôcť. Takéto cviky ale cvič pokiaľ nemáš žiadny zdravotný problém. Chrbát, diastaza atď. Keďže je to komplexné cvičenie neberie ohľad na partie ktoré nemusia byť v poriadku a je predpoklad že ich v domácich podmienkach nebudeš cvičiť správne. Zvolila by som niečo pomalšie ak s cvičením nemáš moc skúsenosť.

hortenziaj
11. nov 2023

Tabata je podľa mňa moc, ak si necvicila. Ak hcrs investovať peniaze, zaplať súkromného trénera a nech ta naučí správe cvičiť

janinka007
11. nov 2023

Najdi si na yt videa od Petra Genco a cvic. Nepotrebujes ziadny program. Dolezita je konzistentnost.

dadis
21. nov 2023

Tabata je super obcas, ake dobre je treningy striedat, inak sport znenavidis - dobre je zajst do fitka a cvicit s cinkami, potom spalit kalorie tabatou, behom, ist si zaplavat, na turustiku, na bicykel...dolezitejsie nez kalorie je dobry pocit po cviceni, chudnutie je vsak zalozene najma na mensom kalorickom prijme. Ja doma obcas zacvicim https://youtube.com/@growingannanas?feature=shared