Je stacionárny bicykel dobrá vec?

leuska1991
12. aug 2021

Baby mate doma niektora stacionarny bicykel?je to dobra vec?zvazujem nad kupou. Mam orbitrek doma,ale hadam bicykel bude asi lepsi na chudnutie

h2
12. aug 2021

@leuska1991 A aj na tom orbitreku cvičíš? Alebo už len zaberá miesto, tak sa obzeráš po niečom novom, na čom budeš cvičiť pár týždňov, kým to skončí, ako orbitrek? S týmito strojmi je totiž vo väčšine prípadov tak, že to nadšenie pre cvičenie opadne pomerne rýchlo a potom už len zaberajú miesto. Ak necvičíš na jednom, nebudeš ani na druhom. Veľký rozdiel v účinnosti nevidím.
Na chudnutie odporúčam zmenu stravy - kalorický deficit.

denden77
12. aug 2021

pamatam z detstva, ked mama mala.. idealny na vesanie handier 🤣🤣🤣

leuska1991
autor
12. aug 2021

@h2 ja na nom cvicim,chcem to striedat
. Uprava stravy uz davno je. Schudla som 10kg,este 15chcem.

kubkovamama
12. aug 2021

@leuska1991 mala som pred 15r cca,kupila som si ho po odporučeni doktora,strasne ma bolievali kolena.Predtym som behavala.Odvtedy som nebehala. 😂Takze za mna ano,dobra vec,ale kvalitny a asi adekvátne k tomu vyssia cena,na lacnom si znicis chrbticu.Nemala som ho teda prioritne na chudnutie,ale na kolena to bolo super a potom ma to aj bavilo,ked prsalo,ucila som sa,citala na nom a hodina-dve bolo.Za odmenu aj dobry zadok.Teraz mam bočný stepper s odporovymi gumami a to je pecka,na celé telo.Ja ale nechudnem,len sa udrzujem a super staci 15-20min ked nie je cas na ine cvicenia.

lusyc
12. aug 2021

Za mladi som mala stac.bicykel doma, hodina, dve zbehli ako nič, aj chudá som bola. Orbitrek máme teraz a necvičim nič, straaasne ma to nebaví, hoci malo by tam byt zapojenych viac svalových skupín do pohybu. Bicykel sa mi už pokazil.

slavkadud
12. aug 2021

@h2 presne moje slova. Darmo ludia spekuluju s kadejakymi pristrojmi a cviceniami. Zaklad je pri chudnuti deficit. Ale k veci. Skor ako stacionarny bicykel by som si kupila normalny a chodila sa bicyklovat von do prirody alebo na cyklotrasy.

deti95060810
12. aug 2021

u nás veľký úspech nemal...😉
deti viac využili ako ja....

leuska1991
autor
12. aug 2021

@slavkadud zial nemam kam dat deti ale ked viem tak idem aj na bicykli vonku. Tazke to ke ked manzel vacsinou robi tak pri malom dietati je to tazke. Ja uz mam upravenu stravu davno,aj chudnem . Len som sa spytala,ci je to dobry ten stac
.bicykel...

zu82
13. aug 2021

@leuska1991 ja som za spinningovy, vies na nom robit viac veci, velmi dobre su napr. sprinty

vandicka7
13. aug 2021

Neviem mna osobne to na stacionarnom nebavi, som nervozna ked si poviem, ze pol hodku budem bicyklovat, nejako neviem obsediet, takze za mna vobec nie 🙂