Je rotopéd správna voľba, keď chcem schudnúť?

kat15
12. jan 2023

Ahojte žienky.
Chcela by som začať chudnúť. V práci mam dosť fyzického pohybu ale chcela by som ešte po práci trosku kardia. Keďže robím na 3 smeny tak fitko pre mňa asi nebude to pravé orechové (ani sa tam neviem dokopať ísť). Myslite že rotoped je dobrá voľba pripadne mi svokra ponúka orbitrek.
Zvažujem ze by som začala aj behať ale tiež neviem ako čo. Ďakujem za odpovede pekný deň prajem

majamat
12. jan 2023

pri chudnuti musis at nizsi prijem ako vydaj,
to ako to urobis, je tvoja volba.
pohyb ti dava moznost jest viac, ako keby si sa cely den nehybala.

je to trochu individualne,a le ja ked si dam do kalorickych tabuliek nizku aktivitu, tak mi vychadza, ze mam zjest okolo 1600kcal a ked si dam aktivnejsi rezim, prida mi to 200kcal.

do fitka sa da aj ked robis na 3 smeny, ale ako pisem, tvpja volka, ak sa chces tomu venovat viac, tak je dobre mat trenera, ktory ti nadstavi dietu a cvicebny program., ak teda nechces, co predpokladam podla tvojho prispevku, tak je moznost jednoducho cvicic aj samostatne. snazit sa hybat pri kazdej prilezitosti.

ja mam obdobia chudnutia, obdobia priberania a medzitym su obdobia, ked mi to kolise. ked nedrzim dietu, len sem tam sa dlhsie drzim tak, ze mam stravu stabilnu.
a teda ked som dost motivovana a chcem schudnut, tak sa fakt snazim nevysedavat, vyuzivam kazdu prilezitst na pohyb. zial, nie vzdy taketo obdobie mam. naopak mavam obdobia, ze mam tendenciu sadnut si ked nemusim neico robit. nie som vyslovene ten akcny typ. no kazdy pohyb je pri chudnuti k dobru.

sissy27
12. jan 2023

@kat15 buchty sa pečú v kuchyni - a to platí aj pre tie buchty na bruchu. Samotný rotoped ťa nezachráni, 80% úspechu je správne stravovanie.

salamistka
12. jan 2023

Podľa mňa si nekupuj nič, sú to vyhodené peniaze, začni s vlastnou váhou cvičiť, alebo ideálne v spoločnosti iných, aby si mala motiváciu...takže vyber si vhodné cvičenie, ktoré ti vyhovuje, prípadne ktoré sa u vás v okolí konajú a začni tam chodiť a neprestávaj...alebo si pozri niečo online, ale to je skôr dobré vtedy, keď už vieš čo chceš a už máš aj niečo odcvičené...s konkrétnym druhom cvikov neporadím, každý má niečo svoje obľúbené...inak je úplne jedno, aký pohyb si vyberieš, je dôležité vytrvať, lebo to je väčšinou kameň úrazu

mischelin999
12. jan 2023

tak je to dobra forma pohybu, ako asi kazda ina. no mozes sportovat doma, aj vecer alebo ked je zle pocasie. myslim si, ze ak s tym cvicenim skombinujes aj zdravsi jedalnicek, tak vysledky sa isto dostavia

liz_lemon
12. jan 2023

skus radsej to fitko, vacsina ludi, co si kupila domov nejaky stroj na cvicenie, tak ho nepouzivaju, ale zaklad je strava

pukina
12. jan 2023

rotoped je dobra vec ak nemas kam vesat pradlo ;)

mamutka
12. jan 2023

@kat15 ja ti napíšem ohľadom toho fitka. Netráp sa, ak nemôžeš, to radšej akákoľvek iná forma pohybu a hlavne upravená strava. Ja som si našla skvelé fitko ešte popri materskej, dva krát som tam za pár mesiacov ochorela. Pritom okrem toho som chodila veľa von, pohybu veľa, ale na vzduchu, som si istá, ze choroba bola odtiaľ, aj som počula niekoho tam kašľať.
Môj syn nikdy nemal chrípku, všetko v škole išlo mimo neho, začal s fitkom a bum, dva krát v krátkom čase chorý. Teraz je veľa chorob, vo fitku intenzívne makáš a o to intenzívnejšie dýchas. A co dýchas? Otrasný mix cudzích baktérií, vírusov a plesní z klimatizácie, ktorú určite necistia každú chvíľu. Takže ak ti 50 ľudí napise, že si máš nájsť čas na fitko, vôbec si nič nevycitaj. Možno si ušetríš veľké trable s chorobami.
Ozaj, mne na chudnutie pomáha bicykel. Nie rovina, najlepšie sú kopce.

kat15
autor
12. jan 2023

@sissy27 u mňa nie je totiž problém ze by som jedla nejak extra veľa. Samozrejme jem sem tam aj sladké alebo trosku slaného si dám. Ide o to ze beriem AD ktoré majú toto vyslovene ako nežiaduci účinok beriem mikro dávku a nejde mi žiaľ vysadiť som už zúfalá druhé ad som vysadila a tieto nejde. Nik v rodine nema nadváhu ani nepribra aj ja som ešte pred tým ako som ich začala brať mala 48 kg

kat15
autor
12. jan 2023

@mischelin999 ďakujem za odpoveď 😊 no prave ja to chcem kvôli tomu keď napr prídem po poobednej cca o 22:40 si ešte 40 min po sichte zacvičiť alebo tak pretože ráno keď vstávam porobím doma a je obed a idem do prace

kat15
autor
12. jan 2023

@mamutka ďakujem za odpoveď ja som nikdy nebola teda ten typ co by chodil cvičiť nikdy som to ani nepotrebovala lebo som mala 48 kg ale žiaľ nastala situácia taká že musím. Teda v práci sa 8 hodín hýbem dosť chodím zdviham atd. A keď vecer prídem napr po poobednej rada by som ešte na ten rotoped alebo niečo podobné

kat15
autor
12. jan 2023

@majamat ďakujem za reakciu. Budem teda zvažovať co a ako ďalej

h2
12. jan 2023

@kat15 Ak ti svokra ponúka orbitrek, tak tipujem, že ho má doma a nevyužíva ho. No tak si ho skús od nej zobrať a uvidíš.

cecilia29
12. jan 2023

Sestra tak schudla dosť a aj si zlepšila kondičku. V práci na nočnej byciklovala na bycikli.

sissy27
12. jan 2023

@kat15 nejde o to koľko zješ, ale čo zješ… také to “nejem veľa” býva často kontraproduktívne.

kat15
autor
12. jan 2023

@h2 no bol to svagrinej ale ona sa odsťahovala a nemá ho kde dat lebo si založila rodinu a do detskej ho nechce dávať k malej a svokra chodí cvičiť do fitka takže nevyužíva skúsim ho asi vziať

kat15
autor
12. jan 2023

@sissy27 tak ja viem co konzumujem a viem co som konzumovala kedysi teraz jem o 60 % menej a a dávam si pozor na to co jem ale bohužiaľ tie lieky sú také

teleskop
12. jan 2023

@kat15 aky mas pohyb v praci?

kat15
autor
12. jan 2023

@teleskop aj chôdza aj zdviham aj pokladám ale celých 8 hodín som na nohach a robím non stop

majamat
12. jan 2023

@kat15 ja amam tiez elipticky trenazer - ako orbitrek niekedy som na nom cvicila, ale jedno obdobie som chodila do fitka, obcas cez leto jazdim na bicykli asi 1hod trasu. no su obdobia, ked necvicim a chudnem. samozrejme musim menej kalorii zjest, ako ked sa hybem.

inak aj si doprajem aj nejake mnamky. fakt netreba ist pri chudnuti do extremu, lebo najvacsi problem je vytrvat a pri extreme malokto vytrva. ked sa snazim hcudnut, kludne si hodim sem tam aj cukrik do ust, ked som mlsna. curkiky obsahuju sacharidy, ale nic ine ( teda take klasicke tvrde cukriky, pripadne aj tie zelatinove ). je dobre sa takymto mlsnotkam vyhnut,a le sa neda, tak je lepsie mensie zlo. dnes som mala aj ochuteny tvaroh, no aj tak som zatial zjedla 1200kcal. este som ale nevecerala.

majamat
12. jan 2023

nahodila som, co planujem zjest a teda 1500kcal. no mam menej bielkovin, sacharidy uplne ok, tuky este rezerva.

alzbeta1301
12. jan 2023

@majamat 1600 kalorii je malo to je cca len tvoj bazálny metabolizmus.

alzbeta1301
12. jan 2023

@kat15 skús si stiahnuť kalorické tabulky. Nahadzat si tam jeden deň klsicky čo jes a budeš prekvapena z tých hodnôt. A možno nie. Ale strava je zaklad 🙂 a akýkoľvek pohyb len +

majamat
12. jan 2023

@alzbeta1301 moj bazal je pod 1400kcal a dnes som nic som dnes take nerobila, cize minimalna aktivita

alzbeta1301
12. jan 2023

@majamat Aspoň tu mame príklad ako je každé telo iné to ti zavidim😀 ja by som umrela, mna unavuje to jedenie aby som to dohnala ale zas inak by som bola hladna veru 😅

kat15
autor
12. jan 2023

@majamat no ja si zatiaľ nepočítam kalórie ale zvažujem to. Ja zas nechcem ísť do extrému toľko zas chudnúť nechcem a ani nemám tu pevnú vôľu

kat15
autor
12. jan 2023

@alzbeta1301 rozmýšľam ze skúsim tie kalorické tabuľky

majamat
12. jan 2023

@alzbeta1301 no veru. a je veru tazke sa v tom zorientovat.
ja mam tie nadstavenia inak v KT, podla seba, mam viac kcal v sacharidoch a tukoch, menej bielkovin, lebo vela bielkovin mi fakt nesedi, aj ked ja som jedna z mala, co nema problem s bielkovinami, ked si dam an to pozor.

mne sa minuly rok nepodarilo vobec schudnut, predtym som schudla takym sposobom, ze zacala som, hmotnost isla dole, po niekolkych mesiacoch uz to neslo, no hmpotnost som drzala a na sviatky som pribrala. dalsi rok prebehol rovnako. no minuly rok mi hmostnost kolisala, v zasade bola o nieco nizsia, ako pos viatkoch. tento rok po sviatokoch priblizne rovnako ako minuly rok, no od zaciatku roka sa trosku snazim a teda nieco mi dole ide, co je fajn. no cakaju ma oslavy. tri. hroza. a este budem amt pms, este musim piect, cize stojim nad tymi mnamkami. no horsie ako po sviatkoch to snad nebude a potom budem mat pokoj.

majamat
12. jan 2023

@kat15 skus, 1r som chudla bez KT, jedla som fakt malo. necitila som sa zle, chudla som, cize vsetko bolo ok, ale asi tpo nie je dobre udrzatelne takto dlhodobo, dalsi rok pomocou KT a teda je to lepsie. nei ze by sa to bez KT nedalo,a le je to taka dobra pomocka. takto viem presne kolko som zjedla, kde ubrat, kde pridat. je fajn naplanovat jedlo dopredu, da sa na cely den, pripadne sa da len pred jedenim naplanovat 1 chod, vyskusat co to urobi. ci je to vhodne, ci netreba zmenit suroviny za ine.

kat10pat
12. jan 2023

@kat15 Ahoj, necitala som vsetky odpovede ale teda ja ked som chcela schudnut, tak som si trochu upravila stravu - v tom zmysle ze mensie porcie, pravidelnost stravy) a k cviceniu zacala som skakat na svihadle, podla mna super kardio, nenarocne na cas, peniaze. A bolo to ozaj super kardio, najskor som skavala tak 10 minut :D a po par dnoch 45 min, pri telke uplne super 🙂

basska_b
12. jan 2023

@kat15 Podla mna je to o strave a discipline. Urcite aj pohyb, ale.... my mame doma rotoped aj orbitrek a utieram z toho prach. Muz si to kupoval, ale jak je rok dlhy, nebol na tom... zje jednu 100gramovu cokoladu denne a ked som.mu hovorila, ze kamoskin muz toto prestal robit nedavno a schudol 10 kg - nepochodila som 😃