Je reálne schudnút 2 kg za týždeň?

7. mar 2023

Ahojte, podarilo sa vám niekedy schudnúť 2 a viac kg v priebehu 1 týždňa? Ak áno, prosím nejaké rady, čo ste jedli, cvičili, prípadne nejaké výživové doplnky/tabletky.
Ide mi len o číslo, viem, že to nie je ideálne riešenie. Snažím sa o to už dlho, ale nič.

marci77
7. mar 2023

myslim, ze aj zavisi, z akej vahy to chcete schudnut
ak napr. z cisla 80kg, tak myslim, ze 2kg za tyzden su realne
ak napr. z cisla 60kg, to sa vam asi nepodari

no a treba byt v kalorickom deficite, jest napr. delenu stravu maso iba so salatom a pod., pit napr. zihlavovy caj na odvodnenie a pod.
a idealne cvicit kazdy den aspon pol hodinku

alex49
7. mar 2023

Za týždeň to nie je reálne a zdravé tiež nie, ešte kilo by sa dalo. Ak nie si extrémne obezna, tak to nepôjde

vilma7
7. mar 2023

Mne sa raz podarilo tri...jedla som eleninu, mäso, ovocie, plus behala aspoň hodinu denne. Jedla som 3 x denne.

tinka_1807
7. mar 2023

Smiem sa opýtať, prečo je také nutné schudnúť tak rýchlo? Nechcem vás uraziť, ale vôbec to nie je zdravé a okrem toho nebezpečite si tým ani žiaden zdravý návyk. Ak chcete zmeniť svoju postavu, treba zmeniť životný štýl a to sa dá len postupne. Postupne začať meniť stravu, športovať a týmto pôsobím začať chudnúť. Napríklad môžete začať najskor len tým, že odoberte zo stravy všetky sladkosti a pochutiny, ktoré si dávate a nahraďte ich cez deň vodou/čajom/džúsom. A pridajte k tomu denne hodinu nejakého kardia. To na začiatok stačí. Potom môžete pridať zdravé recepty vo varení a takto postupne. Inak ale mne sa po mesiaci bez sladkostí (nič iné okrem nich som neobmedzila) podarilo schudnúť 3 kilá. Ale naozaj že nič iné som nerobila, ani enpridala šport.

zorkahorka
7. mar 2023

Taka crevna viroza to dokáže 😉

rawmamka
7. mar 2023

Reálne to je, stačí obmedziť príjem (čistá voda, zelenina, strukoviny, tofu, avokádo, v malom množstve orechy+semená, 1-2 kusy ovocia denne) a zvýšiť výdaj (rýchla chôdza/beh/korčule ... aby si mala vyšší tep (180 - tvoj vek) + silový tréning), čím radikálnejšie opatrenia spravíš, tým výraznejší výsledok.
Ale takéto nárazové zmeny sú nezdravé a dlhodobo neudržateľné, navyše jojo efekt, keď sa vrátiš k svojmu pôvodnému spôsobu života, ti to vráti v podobe nielen tých kíl, ktoré si prácne "zhodila", ale aj nejaké navyše. Rozhodíš si metabolizmus a hormonálny systém, čo môže byť začiatkom konca. Radšej sa sama seba spýtaj, či za to tie hlúpe 2 kilá stoja 😉. Radšej si premysli, prípadne poraď sa so skutočnými odborníkmi, ako by si chcela zdravo, šťastne, spokojne žiť a pomaly krok po kroku si to plň, držím ti palce, aby si sa rozhodla správne.

maranta_leuconeura
7. mar 2023

Salmoneloza, za tyzden 5 kil dole, 10% vahy 👌

tiezjedna
7. mar 2023

Mne sa stačí vyhodiť pečivo a za týždeň sú 2-3 kila dole. Ale samozrejme potom sa váha zastaví a musí sa na to inak. No a keďže ja neviem moc dietovat (som ultimatny milovník jedla a aj vina), tak nič iné ako pohyb nepomôže 👍

kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rk123
7. mar 2023

na schudnutie 2kg TUKU treba vytvorit deficit okolo 15000kcal. ked si vezmes ze vacsina ludi by mala jest okolo 1500kcal denne, to by si nemohla jest nic 10dni.
samozrejme na vahe by to bolo o dost viac ako 2kg, lebo do toho sa odvodnis, vyprazdnia sa creva atd. ale to nie je tuk.

oliviakatka
7. mar 2023

Áno pred dovolenkou 7 dní 5 kíl z Váhy 55 😆
Mala som nejaký 'reštart' od frajera Vlhovej, neviem ako sa volá

diewcatqoo
7. mar 2023

Jasne, da sa. Bezne, ked mam chripku alebo nejaku crevnu virozu, tak za 3 dni su dolu aj 2-3 kila. Ale teda ide to dolu takym sposobom, ktory nie je prijemny 🙂

xxxxxnnnnn
7. mar 2023

@oliviakatka čo si robila? TO je parádny úbytok

lasona
7. mar 2023

Ja držím post. To znamená ze jem raňajky, obed a dosť. Žiadne sladké veci, slané. Nič. A kilá idú pekne dole. V októbri som mala 68 kg, dnes som sa odvážila a 58,6kg.

oliviakatka
7. mar 2023

@xxxxxnnnnn tam je to presne rozpísané, ale pamätám že som celý deň jedla biely jogurt a ovocné smoothie 200ml 😆

kiki68
7. mar 2023

Nebudu to trvale kila prec asi, ale ide to. Vela vody, znizit kalorie, hybat sa, aby metabolizmus pracoval a nezadrziaval vodu v tele. Tej vody ked sa zbavis , mas dve kila na efekt dole. A hlavne ziadne sladkosti. To pridava kilecka hned

doriiis
7. mar 2023

Áno je to reálne...stačí vylúčiť sladkosti a hýbať sa

maryetta
7. mar 2023

Ja by som neschudla. Ja priberiem uz len ked sa nadychnem.
Moj muz behom 3dni mal 2kg dole.
🙈

greeetas
7. mar 2023

Dostat sa do ketozy...vyradit sacharidy

h2
7. mar 2023

Áno, je to reálne. Daj si pôst. Veľa čistej vody, bylinkové čaje, zriedené ovocné a zeleninové šťavy. Odporúčam detoxikačný nápoj: javorový sirup + citrónová šťava + mleté čili + voda. Žiadna tuhá strava 3-5 dní. Potom začať čerstvým ovocím a zeleninou.

76california
7. mar 2023

ak nechceš tie 2 kila mať hneď naspäť, tak stačí, ak si upečieš bielkovinový chlebík, ktorý je, mimochodom, veľmi chutný, nebudeš jesť iné pečivo, ani ryžu ani zemiaky ani cestoviny. Do mesiaca Ti garantujem, že tie 2 kilá máš dole...a nemusíš sa v ničom obmedzovať, len nahradiť ryžu, zemiaky, cestoviny - napr. cestoviny mrkvou - nastrúhaj si ju na také slíže so škrabkou, prílohu stále si dávaj zeleninu namiesto ryže a zemiakov...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
missviolet
7. mar 2023

@marci77 2kg tuku je deficit 14000 kalorii, cize 2000 za den. to neda ani 80kg clovek (ako 90kg ma moj cely den 1600kalorii pri 400kaloriovom dennom deficite ked ratam aj pohyb. to by som musela nejest vobec nic tyzden plus zacvicit kazdy den aby som mala 14000 tyzdenny deficit). cize neviem si to predstavit. jedine ze by autorka vypotila, odvodnila, nejedla nepila den pred vazenim....

h2
7. mar 2023

@missviolet Tak je viac než jasné, že neschudne 2 kg tuku. Odíde hlavne voda, bohužiaľ aj svaly. No a aj ten tuk, ale určite nie 2 kg za týždeň.

fineta
7. mar 2023

6 dni nizkosacharidova strava, 3 litre tekutin denne a poslednych 24 hodin iba pôst o vode.. je to velmi drasticke, ake ked chces stratit rychlo 2 kila, tak je to takymto nie moc spravnym sposobom realne.

fineta
7. mar 2023

@lasona kazdy den len ranajky a obed a potom len pit a jedlo az na dalsi den rano? Ranajky a obed klasicke alebo zdravsie verzie? Aj cvicis? Dakujem.

autor
7. mar 2023

Ďakujem všetký za odpovede, problém je v tom, že ryžu, cestoviny, zemiaky, tuky (maslo, olej), mäso okrem kuracieho a morčacieho nejem vôbec, takže nemám čo z toho vyradiť. Môj jedálniček vyzerá asi takto: raňajky - biely 3% jogurt, 30g čučoriedok, obed väčšinou vynechám, lebo nestíham, pozom po práci to dopĺňam blbosťami (sušienky, tyčinky, ovocie), večera - 1 plátok bielkovinového chlebíka, 2 plátky morčacej šunky, tvaroh, čerstvá zelenina. Pohyb len chôdza 10000-12000 krokov denne. Mám 28 rokov, 165 cm, 52 kg. Aj pri tomto váha stále stojí.

mata90
7. mar 2023

Ale veď to máš dobrú váhu. To koľko chces ešte schudnúť?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz