Je chôdza efektívna na chudnutie?

12. jún 2024

Dobrý deň chcela by som schudnúť a začať sa hýbať. Nikdy som nešportovala takže si netrúfam na behanie hneď na začiatok ale čítala som že na začiatok stačí chôdza a že aj pri nej sa dá schudnúť. Je prosím vás efektívna chôdza aj dole kopcom alebo len hore ?

harley1205
12. jún 2024

Chôdza ako taká je veľmi dobré kardio.a je jedno ci do kopca alebo z kopca..ideálne na začiatok je rýchla chôdza

lenuska9999
12. jún 2024

Určite áno, dá sa schudnúť aj chôdzou. Ja som takto po prvom pôrode dosť schudla. Chodila som na takú ľahšiu turistiku, napr na nejaké vrchy po okolí atd, kde sa dalo ísť aj s kočíkom. Dieťa bolo aspoň na vzduchu a ja som sa hýbala. Dosť rapídne zo mňa vtedy ubudlo 😁

nikha2809
12. jún 2024

Schudnes iba kalorickymi deficitom.Mozes denne prejsť aj celu zemeguľu, pokiaľ viac kcal prijímes ako vydas neschudnes ani gram.Zaklad je strava

romi0310
12. jún 2024

Najviac telo spaluje pri tepe 130. Idealne mat hodinky, ktore ti meraju tep. Rychlochodza je super a celkovo chodza je pre telo najprirodzenejsia. Ja som napriklad zacinala na 8000 krokov denne, potom som si dala ciel 10000, neskor 12000, potom 15000 a teraz mam kazdy den 20000 krokov a poviem ti, ze mam vahu uz 6 rokov taku istu, max 2 kg ak mi vyskocia a aj to pred menstruaciou vacsinou :D co predtym som dokazala za rok probrat aj 6-7 kg. Teraz max 2 kg sa kolisu a v strave sa neobmedzujem. Jem vsetko, aj sladke, aj nezdravsie. Ale pohyb je mojou sucastou, ci uz cvicenie, chodza, turistika. Pre mna ludia, ktori chudnú bez pohybu, maju kratkodobe trvanie. Pretoze kdezto bez pohybu mozes prijat max do tych 1200 az 1400 kcal, aj to zalezi od vela faktorov, tak s pohybom si tych kalorii mozes prijat viac a je to ovela viac oslobodzujuce, ako sa neustale sledovat, co kedy a kolko som zjedol. Netreba sa pohybu bat a aj to telo potom krajsie vyzera, ako ked sa clovek absolútne nehybe

rozculena
12. jún 2024

schudla som rýchlou chôdzou,samozrejme som upravila aj stravu

autor
13. jún 2024

A chcem sa ešte opýtať ako dlho približne to môže trvať kým bude vidieť nejaké výsledky? Pýtam sa kvôli svatbe či mám nejakú šancu to stihnúť (nie mojej) ďakujem za všetky skúsenosti a rady

autor
13. jún 2024

Mám za sebou prechádzku včera aj dnes 10.000 krokov.

chudnutiesystem
17. jún 2024

@nikha2809 somarina, toto čítam furt ako obohrate platne sú tí ľudia... Nieje všetko o deficite.. Je to aj o hormónoch, inzuline, greline, androgenoch, kortizole, o tom ci mi funguje cyklus ci nie, či mám v pohode psychiku a hlavu s jedlom, celkový stav organizmu.. Je rozdiel deficit,, deficit kalórií alebo deficit makier, deficit živín? Všetko je rozdiel.. Nie kazdu kaloriu telo využije tak ako si myslíme.. Rovnako zohrávajú veľkú úlohu aj kombinácie makier a jedál... Je tam mnoho vplyvov, ale bohužiaľ len deficit nestačí

chudnutiesystem
17. jún 2024

Ano jasne, držať sa v tempe z2.. Je to najefektívnejšie na spaľovanie tuku. + úprava stravy 🙂

chudnutiesystem
17. jún 2024

@nikha2809 ako vieš ktorá bielkovina sa využije pre proteosynstezu a ktorá sa vylúči.. Ako vieš koľko energie naše telo spali a na co využije glukózu? Alebo ju uloží? Ja viem ze sa všade tvrdí deficit deficit.. Ale nieje to tak celkom pravda... Potom ako mi vysvetlíš ze niektoré ženy zjedia 1000kcal, a nechudnu.. A to je len najjednoduchší priklad

mamka34
19. jún 2024

Samozrejme efektívnejšie spaľovanie je keď ideme do kopca ako z kopca, ale odkedy takto chodím do práce pochvaľujú si moje žily, chrbtica, som veselšia, keď predbieham autá stojace v kolóne, a napriek bohatej strave si držím stálu hmotnosť.🙂