Hodinky a kcal

25. aug 2024

Cez deň dosť chodím, urobím priemerne 13000 krokov a smart hodinky mi ukazujú, že som spálila cca 300 kcal. Mne sa to zdá málo. Koľko priemerná žena spáli kcal? Tie hodinky ukážu všetky kcal alebo len pri chôdzi? Veď príjmeme viac jedlom a pritom máme viac vydať, nie?

biba_18
25. aug 2024

to je málo, ja som naposledy urobila na vychádzke ani 4 tisíc a apka ma vyhodnotila na 224 kcal… lenže možno aj akou rýchlosťou…

valiant
25. aug 2024

Asi nieco zle citas, alebo interpretujes. Tak ako to pises to nefunguje. Ake mas hodinky a ako si vycitala, ze tych 300 kcal patri k 13tis krokom?

veronikavaneska
25. aug 2024

Veľa záleží či máš nastavenú napríklad chôdzu, turistiku... Aké prevýšenie urobíš. Tep srdca najviac ak si v kľude tak to je málinko kcal..ak slapes do kopca a ledva dychas tak to pális riadne..

vanilkovazmrzka
25. aug 2024

Hodinky to ukazuju dobre. To su aktivne kalorie, to je nad ramec toho co telo spali na svoje fungovanie. V zdravi to mas ako active energy a resting energy.

barka1
25. aug 2024

https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Bazálny_metabol...
Toto si precitaj.
A hodinkám never, je to velmi nepresne meranie. Stiahni si Kalorické tabulky, nastav si nejaku paušálnu aktivitu a tabulky ti vypočítajz, kolko kcal prijat, aby si chudla.

lubossi
25. aug 2024

Aké máš hodinky? Presný typ

lucik194
26. aug 2024

na hodinkách treba nastavit pohlavie, vahu, vysku a vek...... majitela. inak je prednastavene pocitanie kalorii všeobecne

milanemila
26. aug 2024

Vsetky tieto merania “spalenych kalorii” su len velmi orientacne. Ja mam apple watch a ked ich mam cely den na ruke aj bez realneho cvicenia, tak sa mi zda ze mi zas ukazuju prilis vela spalenych kalorii 🤷🏼‍♀️
Vydaj ale nie su len tie aktivne kalorie, ale aj bazalny metabolizmus, netreba si mysliet, ze si teraz za den v tvojom pripade akoze spalila 300kcal a jest musis menej, aby si bola v deficite 🙈 hodinky teda ukazuju vo vseobecnosti spalene aktivne kalorie nejakou cinnostou, nie “vsetky kalorie” kt za den spalis.

sense
26. aug 2024

Hodinky merajú nepresne. Ber to tak že merajú len na základe nejakého vzorca, nepoznajú ani tvoj skutočný metabolizmus ani to ako rýchlo tvoje telo pri danej aktivite spaluje. Ak ti berie aj do úvahy tep tiež záleží v akom bežnom tepe sa pohybujes, ak má niekto klubový tep napr 80 tak bude podľa hodiniek spaľovať viac, ako niekto kto má pokrokový tep 43 a bežný prevádzkový 60.Takže určite sa nimi neriad, ako niečím úplne smerodatnim. Môžeš to brať v úvahu len pre seba ako ukazovateľ kedy si aktívnejšia a kedy menej ale tak to vidíš aj bez kalórií na hodinkach. Neviem aké hodinky máš ty s čo všetko tam vies nastavit tých 300 kcal je len Dana aktivita? Ono ak aj tých cca 13000 krokov spravíš počas celého dňa rozložené tak ten výdaj vysoký nie je....

simsalabim
26. aug 2024

Moje hodinky su iny extrem, po poslednej aktualizacii nepocitaju skoro nic (ak nemam zapnutu aktivitu). Teraz mam spalenych presne 0 kalorii, napriek tomu, ze som na nohach od 5, do prace som sice isla autom, ale 10 minut pesi. Pravdupovediac, bola som radsej, ked mi na konci dna ukazali spalenych 250 kalorii, ako teraz, ked ich bez sportu mam 9 😂

dedobedo
28. aug 2024

Ten udaj je OK. Ja tiež asi tolko krokov robím, a plus máš vydaj tzv.pokojové kalórie a tie sú pri tomto type aktivy daleko vyššie. Inak, metrika vypočtu fit hodiniek, alebo aj kvalitnych športtesterov zn.Garmin je pre tento vypočet dost nepresny. Osobne by som neriešil kalorie.