Eliptický trenažér

zuzana1291
25. nov 2014

Ahojte
zvazujem kupu elip. trenazera (nieco ako orbitrek). Nemam ale prehlad v znackach, cenach atd. Preto by ma zaujimalo, aky mate doma vy, prip. vase potrehy skusenosti. Oplati sa kupovat? Cvicite na stroji? S akou znackou ste spokojny? Dakujem za kazdu radu.

stary_ujco
25. nov 2014

Hlavne nech má magnetickú brzdu. Potom je to už jedno aká znacka. Päťsto hodín vydrží každý

kengurica
25. nov 2014

...u takychto strojov (rotoped, stepper, bez.pas....) je velka pravdepodobnost, ze sa z toho stane "nemy sluha" vesiak na saty....
U mna to je tak, ze ked mam cvicit, doma sa jednoducho nedonutim. Ale ked chodim do posilky, tak viem, ze chodim v ten a ten den, o tolkej hodine, idem, odmakam si a idem domov. A hlavne si kupim permanentku :D

rjanuska01
26. nov 2014

ja mám eliptický trenažér doma cca 3 týždne a zatiaľ ma baví na ňom cvičiť, cvičím minimálne 1x denne ale väčšinou 2x 🙂 ja mám housefit a stál 370e ale som spokonjná

imelia
26. nov 2014

Ja mám Duvlan Smooth Ergo. Mám ho doma asi rok a pol roka som na ňom šla 1 - 1,5 hodiny denne dosť intenzívne. Stále ma tichučký chod, veľa dobrých funkcíí a veľmi dobre sa na ňom cvičí. Môžem ho odporučiť.

corvetka
25. jan 2015

@zuzana1291 ahoj, tak čo, kúpila si - ak áno aký? Akurát sa s podobnou dilemou trápim aj ja....už dva dni hľadám na nete informácie a odrádza ma jedine fakt, že brucho s ním asi moc dole nepôjde. Pri jednom som sa dočítala, že "formuje všetky partie tela, mimo brucha....☹

jeennyv
25. jan 2015

skor ti napisem s cim mam skusenost a co neodporucam, aspon z mojho pohladu..... nasi maju orbitrek a je to otras.....okrem toho, ze sa tak akoby zadrhava, tak ta konstrukcia je stavana tak, ze si clovek fajne obije kolena....

zuzana1291
autor
25. jan 2015

@corvetka Ahoj, nakoniec mi ho predsa len jezisko doniesol...a veru, je to taky zaberak, ze ked buden cvicit pravidelne, verim ze pojde dole aj brucho. Je to kardio cvicenie ako kazde ine, takze nevidim dovod preco by brucho malo ostat 😊 samozrejme si treba zacvicit aj posilovacie cviky. Mam nejaku rakusku znacku, vybrala som si drahsi, ale ide paradne...plynulo. Co som po kamoskach poskusala lacnejsie, neda sa to porovnat.

imelia
26. jan 2015

@corvetka @zuzana1291 baby, nebojte sa, brucho Vám pôjde dole akoukoľvek aerobnou aktivitou, vrátane orbitreku, nižšia záťaž, vyššia rýchlosť, tep cca na 70% Vašej maximálky a pôjde to, len samozrejme samo to nespraví, dôležitá je strava a sledovať, keď sa to zasekne, niečo malé zmeniť. A nezabudnúť jesť. (Veľa žien robí tú chybu, že idú chudnúť tak prestanú jesť, alebo jedia veľmi málo a tým si spomalia metabolizmus). Držím palce a prajem pevnú vôľu, potom to pôjde

katka26r
26. jan 2015

Kocky poradte, mam 178 cm a vahu hroznu ... ktory kupit? Intersport atlanta white alebo master e50?

corvetka
21. feb 2015

Tak ja som nakoniec kúpila Kettler Rivo M, je to fuška, neviem si predstaviť na ňom podskakovať hodinu v kuse...cvičím tretí týždeň, začala som na 5 minútach a teraz dávam "už" 20 minút na prvom záťažovom stupni. Začnem šlapať 15 minút - potom cca 5 minút brušáky - a na záver ešte 5 minút šlapem.Len neviem, či to je tak správne, resp. či môžem šlapanie prerušiť s brušákmi a potom pokračovať....vedeli by ste poradiť správny spôsob cvičenia? Postupne, keď naberem trošku lepšiu kondičku, plánujem samozrejme dlhšie šlapanie.