Dovolenka ako motivácia pri chudnutí

monique89
12. nov 2014

Milé spolumamičky, neviem, ako vy, ale ja zrejme na schudnutie potrebujem poriadnu motiváciu. Po pôrode mi ostalo cca 8 kíl (mám takmer päťmesačné dievčatko) a už predtým som mala nejakú tu slaninku navyše... Niežeby pre mňa moje zdravie a fakt, že sa budem cítiť lepšie a vyzerať krajšie nebol dostatočnou motiváciou, ale asi potrebujem nejaký konkrétny cieľ s konkrétnou odmenou a konkrétnym porotcom. Môj návrh - cieľ: maximálne 62 kg do augusta 2015. Odmena: dovolenka pri mori. Porotca: manžel. Doteraz boli všetky moje pokusy také neurčité a dlho nevydržali, no toto by hádam pomohlo... Okrem toho keď poviem mojej polovičke konkrétny cieľ, bude to určitý záväzok, nielen v mojej hlave... Ide do toho niekto so mnou? Samozrejme, že dovča by možno bola aj tak (uvidíme, či sa nám bude dať cestovať s ročným drobcom...) a že pre niektoré z vás to nemusí byť nijaká extra odmena, tak si môžete systém prispôsobiť - odmenu, cieľ aj porotcu... Čo poviete? Dúfam, že to neznie ako trápne výmysly pribratej mamičky, ktorá počas kočíkovania rozmýšľa nad nesmrteľnosťou chrústa :D :D Inak, manželovi som zatiaľ nič nepovedala... Išiel by do toho niekto so mnou? 🙂

traffic
12. nov 2014

rada sa pridam, len ja si mmusimm najprv najst motivaciu a porotu budem mat vlastne deti 🙂 , ako zaciname, strava cvicenie

vaneska41113
13. nov 2014

ja tiez potrebujem po prorode dat dole este 8 kil nie a nie sa do toho sama pustit kedy zacinas a a aka je tvoja dieta ?

monique89
autor
17. nov 2014

Jeeeeej dievcata, mna to vobec neupozornilo, ze ste reagovali, prepacte... no pustam sa do 13-dnovej diety, @vaneska41113 v tom sme na tom rovnako, no potom by som nerada nabehla na system zjedz, co vidis. Mojim hlavnym cielom je vzdat sa sladkosti - je mi jasne, ze tie su mojim hlavnym problemom. A okrem toho som si slubila, ze kazdy den si dam nejaku fyzicku aktivitku navyse oproti doterajsiemu zivotnemu stylu.

monique89
autor
18. nov 2014

@traffic @vaneska41113 no mam za sebou prvy den 13-dnovej diety, ale nic moc... v pohode som to vydrzala, ale moj zaludok protestuje, zacinam mat krce a je mi vselijako. Ked to bude takto pokracovat, prastim s tym a pojdem na to inak - v prvom rade vynecham sladkosti. Mate nejake ine napady, pripadne ste sa uz do niecoho pustili?

traffic
20. nov 2014

@monique89 ja som trochu shcudla ale takym systemom, zacala som obmedzovat jedlo, to znamena nejem kedy sa mi zachce ale iba 5x do dna a v presnych intervaloch,ze na ranjaky (vzdy ich mam o pol7)jedavam nieco sladke ovocie s jogurtom dam si rozne ovocie ktore mam doma a zmiesam to s bielym jogurtom, potom desiata ( tu mavam okoloo 10) si dam nejaky chlieb, orechy, ovocie, podla toho co mam po ruke o pol 12 obed klasia polievka plu s druhe a za tym si dam nieco sladke horalka laebo co je k dispozicii okolo 3 nejaky olovrant jogurt a na vecer okolo 5-6 hodiny si robievam zeleninovy salat so syrom alebo s masom podla toho co som varila, jem uplne vsetko len v obmedzenych mnozstvach a hlavne v pravidelnych intervaloch a 5 x do dna, zacala som tak jest, ked som bola v strese, to znamena, ze poobede som prisla z orboty a zistila som ,ze som nic nejedla, vobec som nebola hladna lebo z tych stresov mi ani nechutilo jest, tak to bola taka ocista pre mna, brala som to ako detoxikacny den a na druhy den som jedla striedmo a zistila som ,ze pokial nie som stale pri hrnoch a nemyslim na jedlo tak ani neviem, ze treba jest a prejedat sa,

monique89
autor
20. nov 2014

@traffic presne takto som to skusila aj ja dnes a v konecnom dosledku som zjedla menej ako obycajne... problem je v tom, ze s manzelom sa vacsinou naranajkujeme, a potom obedo-veceriame az okolo piatej, medzitym aj ked som hladna, pojedam same somariny... no a vecer, ked mala zaspi, si dobijame energiu sladkym, ja som totiz celkom vazne zavisla na cokolade... a kolko si schudla, ked sa mozem opytat?

traffic
21. nov 2014

@monique89 ja som sa predtym nevazila, ale mojim najvacsim problem je velke brucho,t ak pekne mi islo dole, a vidno to na obleceni, bolo mi vsetko obtiahnute a tesne na brucho a teraz je to volne, este mi treba trochu pocvicit, aby som ho spevnila anemala take ovisnute

monique89
autor
23. nov 2014

@traffic hmm tak to ti gratulujem, ze sa ti podarilo ubrat z brucha... ja som momentalne pribrata aj na zadku, rukach a bokoch, no doposial ked som schudla, vzdy to bolo vidiet na tychto partiach. brucho je nekonciaci problem...

nercia
23. nov 2014

aj ja mám sľúbenú dovolenku za schudnutie...do Dubaja v apríli... mám 66 kíl (pri pôrode bolo 90),dostala som sa na 60... držala som si to až kým som nezačala pracovať...v priebehu roka 8 kíl navyše (dopomohla dovolenka all inclusive)...teraz 2 kilá išli dole a môj cieľ: 58 kg... teda stav spred 10 rokov... manžel by chcel len spevnené telo.... dúfam,že to baby dáme...som naštartovaná... do vianoc chcem 60 kg a potom pomaličky tie dva kila dole

monique89
autor
23. nov 2014

@nercia vaaau Dubaj, tak to je ine kafe 🙂 cize teraz mas 66? aka je tvoja strategia?

nercia
24. nov 2014

@monique89 no dnes ráno 65,5... strategia bola popísaná...veľa cvičiť + papkať maličké porcie

monique89
autor
24. nov 2014

@nercia chodis niekam do fitka alebo len doma? ja sa chystam opat zacat behat, len musim pockat, kym sa mi manzel vrati zo sluzobky, aby ostal s malou...

nercia
25. nov 2014

len doma, marci si chcem zaplatiť pernamentku a dorysovať všetko... nech na pláži Jumeirah beach budpú fotky super... to je moja motivácia

monique89
autor
29. nov 2014

paradicka, tak nech ti to ide 🙂