Dojčím, som dva mesiace po pôrode a mám 6 kg navyše

babyttcirl
9. apr 2021

Ahojte baby,

Chcem sa opýtať.ako najlepsie schudnut- som 2 mesiace po poride - ostalo mi este 6kg - mam 173cm a 74kg. Odsavam a kojim a mam strasne chut jest viac! Samozrejme si musim pozerat aj jedlo kvoli malemu a som z toho na nervy . Je tu niekto kto vie odporučiť jedálniček pre kojace mamy / stroje atd.. cvicenie mam nejaké na diastazu tak sa snazim pol hodku denne ma spevnenie. Nejako mi to stagnuje. Podla mna aj ten stres nerobí svoje.. furt pozerat co mozem a co nie jest pri malom.. ďakujem za tipy🙂

pribinak
9. apr 2021

@babyttcirl pri dojčení fakt pyta telo viac jesť, lebo potrebuje viac energie. To je prirodzene.

diaalex
9. apr 2021

@babyttcirl pri kojení neschudneš, skôr priberieš, po skončení kojenia schudneš aj sama

tramtada31
9. apr 2021

Pri dojčení by si mala mat vyšši prijem(samozrejme racionálnej stravy, nie cokolady), ak nebudeš mat vyšší prijem, tak telo bude ukladať, lebo sa zľakne a bude robit prehnane zasoby kvôli tomu, aby udržalo tvorbu mlieka. Mne sa to stalo po oboch tehotenstvách, že som síce schudla nad pred tehu vahu, ale potom to išlo zase hore.

pribinak
9. apr 2021

@diaalex to nie je pravda, ja som pri dojčení brutálne schudla, vyzerala som ako anorektička. Ale môj syn bol úplne závislý na cecku

sara07
9. apr 2021

kojenie nie u každého znamená chudnutie , ja som kojila skoro každu hodinu dve a aj tak som neschudla
že ti viac chutí no ano lebo telo si nechce brat zo zásob

ninyart
9. apr 2021

@babyttcirl skus sa zamerat na bielkoviny. Maju vyborny sytiaci efekt a zaroven aj termicky. Cize okrem toho, ze sa dlho travia a tym potlacaju navalove chute, tak na ich travenie telo spotrebuje aj viac energie 👍

maggie1978
9. apr 2021

@pribinak podobne 👍 aj ja som chudla a behom dvoch mesiacov po pôrode som vážila menej než pred otehotnením. A to som stále jedla 😱😁 taká som bola hladná ako vlk. No tiež som mala malého večne na cecku 🙉😂 on priberal čo ja som chudla 😁 Ale zrejme to neplatí pre každú mamičku.

jaskolka
9. apr 2021

To je asi individuálne, ako sa chudne, alebo nie. Ja napríklad som schudla 6 kíl, ani neviem kedy(malý ma 6 mesiacov) teda tehotenské kila šli dolu ešte v pôrodnici a plus ďalšie. Ale sesternica tiež kojila nonstop mala bola na prsníku a pribrala až veľmi. Neviem, ako jedla, to zase netuším, ja jem v podstate ako predtým, nepostrehla som zmeny, ani nijake kvôli dojčeniu, jedlá som všetko, malý nemal nijaky problém

diaalex
9. apr 2021

@pribinak ja a plno mamičiek v skupine čo sme sme pribrali a po dokončení schudli 🤔

stanulienkat
9. apr 2021

@diaalex presne naopak ako pises. Kojenie a tvorba mlieka je velky vydaj energie. Chudla som ako besna. Az moc. A to som jedla za troch. Takze ked mamicka neschudne pocas kojenia,tak bud sa preziera,alebo je nezdravo.

pribinak
9. apr 2021

@diaalex však každá mame iný organizmus, ale ja píšem za seba. Ja som schudla a brutálne, fakt sa má opatrne pýtali či jem
Podľa mna je to aj logicke, tvorba mlieka je vydaj energie pre organizmus

ninyart
9. apr 2021

@stanulienkat ja som jedla normalne, neprezierala sa a pribrala som kvoli nespaniu. 7 mesiacov som fungovala len na siestich 20 minutovych spankoch za cely den. Toto narobi strasny bordel s vahou. Takze nie je vsetko len take cierno biele ako ste to zhrnuli.

stanulienkat
9. apr 2021

@ninyart poznam. Tiez som tak asi 14 mesiacov spavala. Este aj z toho clovek chudne. Z unavy,vycerpania.

ninyart
9. apr 2021

@stanulienkat tak budte rada, ze nemal na vas v tomto pripade kortizol ucinok. Ja som taka stastie nemala a mnoho inych mamiciek. Kojila som 2 roky a vaha na 83kg. Predtym som mavala max 61kg pri rovnakom stravovani 🤷‍♀️

kiki68
9. apr 2021

Cvicit a hybat sa , nic ine na to neni

tramtada31
9. apr 2021

@stanulienkat mne gynekolog vravel opak, že neschudnem, že ženy skôr z kojenia priberajú. Ja som denne fungovala na dvoch jedlách, bez cokolady, prijem cca 5000kJ a priberala som. Musela som každý deň cvicit, aby to slo dole. Treba pochopit, že každá žena je ina a netvrdít, že u každej to funguje rovnako.

babyttcirl
autor
9. apr 2021

@ninyart a podarilo sa ti to zhodiť?

babyttcirl
autor
9. apr 2021

@tramtada31 to je husté.. a este súhlasím aj s tym cortisolom a stresom.. idem si rovno zacvicit

ninyart
9. apr 2021

@babyttcirl ano, po tom ako som sekla s kojenim, tak aj vaha sa pohla dole bez toho, ze by som nieco extra menila. Teraz uz len 5kg a budem na cielovej vahe 🙂

tramtada31
9. apr 2021

@babyttcirl ale opatrne, ja som si 2 mesiace po porode uhnala cvičením pruh, lebo som sa nešetrila. po tom tehotenstve je to brucho uvoľnene, treba ist pomaly na to.

gbgb
10. apr 2021

@babyttcirl to môže byť voda a ešte máš 2kg v prsach 😁.

elizabet173
10. apr 2021

@babyttcirl každá má iný organizmus, niektorá schudne všetko hneď pri dojčení, ja som nedala dolu ani kg po príchode z pôrodnice napriek tomu, že som len dojčila, dokonca som sa aj vyspala, dieťa v noci spalo, športovala som, stravovala som sa zdravo. Stále 9 kg na mne ☹, po skončení dojčenia zleteli samé ani neviem ako a to som nič na strave nemenila.

babyttcirl
autor
12. apr 2021

@elizabet173 hnm, tak som zvedava ze co