Dojčenie a chudnutie

livocka21
19. aug 2013

ahojte 🙂 chcem sa vas opytat ci nahodou nepoznate nejaku dietu, ktoru mozem kombinovat s dojcenim, tak aby som nestratila mlieko...pribrala som totiz 17 kg a este asi nieco priberiem tak mam obavy ako to dam potom dole :( mate skusenosti??? dakujem 🙂

bbarboraa
19. aug 2013

@livocka21 ja som napr. dojcenim schudla vsetko co som nabrala, ale si myslim ze ked obmedzis sladke, a nezjes pecen chleba za den, sustredist sa na zdravu stravu- vela pit, zlenina, bilekoviny, ovo, sem tam zemiaky, sem tam ryza = cize ked sa to tak vezme ziadna dietka .. tak pojde vsetko dole a pritom nebudes prska ohrozovat stratou mliecka... a ked nahodu neschudnes tak to nechaj rok tak... a ptm mas 2 roky MD na schudnutie kolko len chces...

dadakiri
19. aug 2013

No ja mam podobnu otazku. Hlavne ked som pri dojceni hladnejsia ako za celych 9 mesiacov tehotenstva.Mam 8 tyzdnoveho krpca a tolko chleba, ryze a zemiakov som nezjedla za poslednych 10 rokov 🙂 Najma nerozumiem tomu, co mam jest, ked zo zeleniny a ovocia sa takmer nic pri dojceni neodporuca. Nejaky napad?

sonice
19. aug 2013

@dadakiri
@livocka21
na raňajky vločky, alebo iné dlhé sacharidy (naozajcelozrnný chlieb)... a prejde mlsná

môžeš jesť absolútne všetko popri dojčení! Resp. dokonca by si mala 🙂

VODA VODA vODA, veľa vody,...

vejula
19. aug 2013

@livocka21 Rovnako nie je problém dojčiť a chudnúť, ak dojčiaca matka chce alebo potrebuje chudnúť. Pre dojčiace mamičky totiž v zásade platia rovnaké pravidlá ako pre všetkých ostatných ľudí. Tak, ako pre kohokoľvek iného, kto chce chudnúť, nie je dobré chudnúť príliš rýchlo príliš naraz, to isté platí aj pre dojčiace mamičky. Pokiaľ teda mamička dodrží zásady toho, ako chudnúť rozumne a postupne tak, ako všetci ostatní ľudia, nie je dôvod, pre ktorý by to malo pre dojčenie predstavovať problém.

dadakiri
19. aug 2013

dakujem za povzbudenia 🙂. Je pravda, ze sladkosti idu jedna radost. Myslite teda, ze mozem bez vycitiek zeleninu a ovocie? Comu by som sa co sa tyka stravy mala vyhnut?

dadakiri
19. aug 2013

a myslite ze by som mohla zacat behat ked som 2 mesiace po cisarskom 🙂?

sonice
19. aug 2013

@dadakiri ničomu jedz všetko,... snaž sa dať na minimum tuky. Keď som chudla s pomocou trenéra - kulturisty,.. len som sa čudovala, koľko málo tukov sa môže jesť a to som mohla 5x viac ako ostatní, keď že som dojčila - a to až 50 g denne pri mojej váhe 55 kg.

žĺtok má 7g tukov, maslo na chlebe ma 10 g tukov (a to ho takmer nevidíš :D). atď.,...
no nič moc. Najľahšie ako schudnúť je - nepribrať :D .... ale som múdra 😀

sonice
19. aug 2013

@dadakiri myslím, že ani nie ,.. nemohla. Jazva zreje až rok. To neznamená, že rok nemôžeš cvičiť, ale 2 mesiace je fakt málo.

dadakiri
19. aug 2013

50g a maslo na chlebe ma 10g- ho ho ho - si ma potesila 😀 😀 😀 .

Skusim tu zeleninu, teraz v lete chuti lepsie a vela by som si s tym mohla pomoct...ked mi ten maly kolikuje kazdy vecer, nemam to srdce dat si zeleninovy salat, ze pridam "ceresnicku na torte" 😕

livocka21
autor
20. aug 2013

@bbarboraa
@sonice
@vejula dakujem vam za rady 🙂

@dadakiri hmm hadam to nejak zvladneme 🙂

sonice
20. aug 2013

@dadakiri ja viem človeka potešiť 😀

ber to z tej lepšej stránky, nedojčiace sa musia zmestiť do 12g tukov denne 😕 a to už je takmer samovražda. 😅

ingmiriama
20. aug 2013

@dadakiri viem že to je od témy ale chleba by si nemala jesť keď ti malý kolikuje ...viem to podľa môjho malého

miku1
20. aug 2013

@livocka21 Netráp sa už teraz chudnutím...Ja som v 2 tehotenstve pribrala až 26,5 kg, po pôrode mi ostalo 21 kg, 11 kg som dala dole ešte počas prvých 6tich týždňov. Odvtedy na váhe stojím, ale to hlavne preto, že som "nenažraná" a každý deň mám niečo sladké, a takisto jem viac než by sa asi patrilo 🙂 Takže si užívaj posledné týždne a potom po pôrode uvidíš, že kilá pôjdu dole aj samé 🙂

livocka21
autor
21. aug 2013

@miku1 hmm dakujem 🙂 hadam to pojde dolu 🙂

vivika7
22. aug 2013

a do posilňovne by som mohla začať chodiť ?? ... chcela by som strašne zhodiť zo zadku a bokov .. ale bojím sa že ak by som začala naozaj cvičoiť v posilke tak prídem o mlieko ..

majkafer
24. aug 2013

Ahojte. Ja by som tiež veľmi chcela schudnúť, no vôbec sa mi nedarí. Som necelé tri mesiace po treťom pôrode a 6kíl stále na mne. Pribrala som 21kíl, v pôrodnici ostalo 7 a za prvé dva týždne som dala ešte 4 a odvtedy sa to nehýbe. Cvičím takmer každý deň, jem 5krát denne, nalievam sa vodou a už mi je z toho do plaču, že to nejde. Viete, pri prvom tehu som pribrala 22kíl a za tri mesiace boli dolu, pri druhom 19 a tie som dala dole do 5 mesiacov s tým, že som tri mesiace dennodenne cvičila brušáky a teraz tým istým spôsobom to už nejde. Normálne ma to deptá, nemám chuť kupovať nové oblečenie. kojím a cvičím a nič 😒 😢 😢

camie
24. aug 2013

Baby a mozem chudut a behat ked kojim??? je tu niektora taka, nema to vplyv na mliecko, lebo niekto povie tak druhy inak🙂tak teraz neviem...

vejula
24. aug 2013

@camie ja behavam tak 2 - 3 krat tyždenne po 5 km, žiaden vplyv na mliečko to nema 🙂 len treba samozrejme pocitvo dopnať tekutiny

camie
24. aug 2013

@vejula a ty tiez kojis???, tak to som rada,ze to nema ziadny vplyv, lebo rada by som behavala....., len som si nebola tym ista , / po niekom tvrdeni , ze sa vylucuje kys.mliecna..a potom to drobcom nechuti.../,

vejula
24. aug 2013

@camie ja kojim ešte obe deti 😉 je to hluposť, nič sa nevylučuje, mliečko chuti rovnako. Pri Dominkovi som od jeho 3 mesiacoch chodila na zumbu, a všetko bolo uplne v poriadku a teraz behavam a ani jeden si nesťažuje. Absolutne sa neboj, prajem prijemne behanie 🙂

camie
24. aug 2013

@vejula dakujem tak uz som bez obaav🙂)) tesim sa, od pondelka zacinam...

jklara
29. aug 2013

ahojte, myslíte, že môžem začať cvičiť 3 týždne po pôrode? myslím tak vážnejšie, sťahovacie cviky odporúčané v knižkách v šestonedelí robím každý deň. Malého kojím, tiež sa bojím zjesť hocičo. Myslíte, že by som mohla začať s Jillian Michaels alebo s behaním?

valy
30. aug 2013

@jklara myslim si, ze zavisi to od toho, ako sa citis, ak ok, preco nie, do tych sest tyzdnov to ale asi netreba velmi silit.
Inak jedna moja kolegyna sa teraz vratila 7 mesiacov po porode do prace uplne chuda a hovorila, ze bola u dietologicky a ta jej vypocitala, aky ma mat denny prijem kalorii a napisala jej jedalnicek. nevidela som ten jedalnicek, je to asi individualne, ale hovorila, ze je dolezite dodrziavat ten denny prijem kalorii, ked koji.

jklara
30. aug 2013

@valy, máš pravdu, ja sa cítim dosť dobre, niečo pomaly chudnem aj pri dojčení (za tie 3 týždne som dala dole nejaké 3 kg), no pri mojej popôrodnej váhe 92 kg, teraz 89 kg musím so sebou niečo robiť. Cvičila som aj pred tehotenstvom, aj na začiatku, no v 4. mesiaci som musela prestať. Už som sa tešila, keď porodím, že so sebou niečo začnem robiť, lebo je to nutné. Tiež mám silnú motiváciu.

valy
31. aug 2013

@jklara tak drzim palce 🙂

boba8765
2. sep 2013

no dievčatá, od kedy som sa stala aj ja matkou tak obdivujem od teraz každú maminu a hlavne tú svoju.........
po pôrode mám ešte 10 kg na sebe a neviem ako to pôjde ďalej pretože už stojím na váhe veľmi dlho. ☹
Bojím sa zjesť ovocie a zeleninu aby malú nebolelo bruško vzhľadom na to , že máme už skoro 4 mesiace tak sme ešte nemali žiadnu koliku 🙂
kedysi by ma to trápilo viac ale teraz viem, že keď prestanem kojiť tak sa do toho z radosťou pustím.
Držme si palce 😉