Dlhšie prechádzky a beh so psom

6. jún 2024

V akom veku ste začínali chodievať so psom na dlhšie prechádzky a začínali ste behať ? Máme troj mesačného, no zatiaľ chodievame len na také menšie venčenie viac krát denne.

majlo1234
6. jún 2024

V cca roku, ale do tych dvoch rokov len tak zlahka stale(velky pes) mensim plemenam klby dozrievaju skor

autor
6. jún 2024

@majlo1234 takže v tom roku aj beh aj tie dlhšie prechádzky?

simca06022011
6. jún 2024

co je to dlhsia prechadzka?

simca06022011
6. jún 2024

Chovatel ti neodporucil nejaky postup? ja mam viszlu, zamestnavate sme mali pracou a nie vychazdakmi, kvoli klbom. Okolo 1 -1,5 roka sa im robi vysetrenie klbov ci je vsetko ok a potom uz si lietaju kolko sa im paci... popravde moj po zahrade si pobehal kolko chcel pocas dna, von chodil sa prejst asi od 3m, ale nejaky polrocny uz bol normalne v lese, na bezne vychazdky napr na hodinu chodil a postupne sa to zvysovalo, po roku uz aj 4-5-6 hodin sa s gazdom tulal po lese... a prechadzky a beh nerozlisujem, lebo moj pes teda behava ked je vonku na volno, ci sa mi to paci a ci nie :DDD ci mal par mesiacov alebo teraz 7 rokov.

autor
6. jún 2024

@simca06022011 tak 10 /15 km v lese, turistiky a tak podobne. Psíka nemáme z chs ale z útulku, je to mix bull.

simca06022011
6. jún 2024

a nemate nejaku bullovsku skupinu na fb, kde su chovatelia/majitelia tohto plemena? s 10/15km a turistikami, pripadne beh 10+km by som ja so svojim psom musela pockat po roku.

Take skupiny odporucam vyhladat, lebo maju aj speci potreby neiktori psikovia :DDD a prejavy kadejake.. a super si tam ludia zvyknu poradit :DDD

colsami
6. jún 2024

Psa zatazovat az od 12 mesiacov veku, skor je to kvoli vyvinu kosti a klbov uplne nevhodne.

Takze do 12 mes (aj moji) maju normalny zivot, od 12 (po vysetreni klbov) uz naplno 😁

autor
6. jún 2024

@simca06022011 skúsim nejakú nájsť a tam sa spýtať. Ďakujem

autor
6. jún 2024

@colsami Ďakujem za info 😁

simca06022011
6. jún 2024

spytaj, ale urcite to bude tak do roka = kludovy rezim

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
btus
6. jún 2024

presne ako napísala @wolf. A vybrať dobrý postroj. Nie nórskeho typu!!!!!!!! povely sú: do prava -dži a do ľava hó. učiť ho to aj na prechádzke. Ideálne pomedzi paneláky alebo pomedzi stromy. Pri behu sa to zíde. 🙂

autor
6. jún 2024

@wolf_ takže ak dobre chápem 3 mesiace = max 3km. No s tými prechádzkami máme trochu problem, vyjde pred dom, ďalej 5 krokov a chce ist už späť.

autor
6. jún 2024

@btus Ano, ano postroj máme už kúpený, viem že nórsky určite nie. Ďakujem

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
6. jún 2024

no tak neviem, podla mna 3km na 3mes stena je vela.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
6. jún 2024

@wolf_ no niekedy sa nám podarí prejsť sa tak cca 10/15 min, kde si počuchá, vykoná potrebu. No sú zasa dni keď ideme von prejde kúsok, zastaví sa a už sa s nim nepohne, pritom ale chvost medzi nohami nemá a neknučí.

simca06022011
6. jún 2024

@wolf_ jasne chapem, no po pravde, stena sme doniesli 8t, to prechrapalo vacsinu dna, mesiac bol tolkokrat aj z behania na dvore unaveny tak, ze odpadol a zaspal hocikde.. :D cize neviem si predstavit 3m stena nosit niekam na vylety. Vacsi, ano tak ako opisujes pochodi nieco, ponucha, pomoce sa... unavil sa prve mesiace aj pri sadni, lahni , prines a vystavoval hracky a kadeco (je to polovnik).. :D potom uz ako torpedo lietal samozrejme, ale nemyslim, ze v provom roku chodil na nejake + 8km prechadzky... je marcovy, cize az to dalsie leto turistikoval intenzivne...

zojazoja
6. jún 2024

A tak skus troska pred nim tak pobežkat a volať ho k sebe takým veselým radostnym hlasom..rozhýbať ho. Tiež jeden z mojich bol taky lenivec troska

aweramina
6. jún 2024

na to ti musi odpovedat vas veterinar po ortopedickom zhodnoteni jeho vyvoja

autor
6. jún 2024

@zojazoja Skúšali sme, keď chodíme dvaja že jeden ide popredu a volá ho a potom chváli.No ako som písala, raz by išiel sám na koniec mesta a raz ani na krok, pritom to bývajú dosť podobne časy prechádzok.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zojazoja
6. jún 2024

@autor ale tak zas 3 mesacne je ešte malé dosť. On sa osmeli. Len sa nevzdavat. A tých 15 minút je aj tak celkom dosť. Podľa mňa.🙂

autor
6. jún 2024

@zojazoja no len to nieje súvislých 15 minút chôdze ale možno tak 2 potom pauza 5 a tak ďalej.

wolf_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
6. jún 2024

@wolf_ Psíka som už mala no tiež útulkáčka ktorého sme priviezli tak v siedmych mesiacoch, tak moc s takýmto malým skúsenosť nemám. Keď sme na návšteve u rodičov kde býva aj starší psík ( 12 rokov) a ideme na menšiu prechádzku tak vtedy problem nemá, ide vznešeno a keď aj psy štekajú na ulici za plotom tak neni vôbec posránek ako tu .

zojazoja
6. jún 2024

@autor a ako dlho ho už máš?

btus
6. jún 2024

@wolf_ ja nosím hodinky na pravej ruke, mne by to nepomohlo - ho-hodinky. Musela som si zapamätať.🙂

autor
7. jún 2024

@zojazoja už to bude mesiac aj niečo