Denný príjem kcal pri chudnutí

laurikasarinkaq
25. máj 2022

Ahojte zaujimalo by ma aký je váš denný príjem kcal ak chudnete , a či sa vam na tak nastavenom prijme darí chudnut . A potom kde alebo ako ste si vypočítali max.denný príjem.
Ja cvičím 4x do týždňa silový tréning ( po tréningu 30 min rýchlej chôdze na páse) plus tak 2x do týždňa hodinu rýchleho kardia ( ROTOPED ) a mám nastavený príjem 1700kcal . Je to podľa vás okej alebo by ste ubrali alebo pripadne pridali ?
Neviem povedať či sa mi darí keďže som ešte len začala tento týždeň , a vážiť sa ešte nechcem lebo mi to nerobí dobre čiže sa chcem odvazit az po mesiaci cca . Ale snad nebudem mesiac na zle nastavenom prijme preto ma zaujima ako to máte vy .dakujem za akékoľvek rady ❤️

pukina
25. máj 2022

@laurikasarinkaq ides na to dost nespravne. Netreba sa porovnat s druhymi, kto ma aky prijem, kazdy mame inu vysku a vahu, ine typy postavy, ine travenie, ine zvyky a ine aktivity mimo cvicenia ktore cez den vykonavame. Cize nie, nerob to, ze teraz ti niekto povie, ze ma 1500 kcal a ty si kvoli tomu znizis prijem pod bazal. Co si vsak myslim ze mas uz teraz.. napis tvoju vahu a vysku, inak je tato diskusia uplne zbytocna.

pukina
25. máj 2022

@laurikasarinkaq a hlavne po tyzdni chces vidiet ake vysledky? Niekedy to vaha nemusi ukazat nic ani po par mesiacoch, kedze cvicis silovo, budujes si svalovu hmotu a zaroven palis tuk, cize je dost mozne, ze vaha bude dlho stat pripadne moze aj trosku vyskocit. Dolezite je, ako sa budes citit po psychickej stranke a co budes vidiet na obleceni a v zrkadle.

laurikasarinkaq
autor
25. máj 2022

@pukina mám 171cm a 73,5 kg cca

laurikasarinkaq
autor
25. máj 2022

@pukina jasne rozumiem, ja viem že po týždni nebudú žiadne výsledky ešte ale preto aj hovorím že ani nechcem ísť na váhu lebo nerada vidim to aktualne číslo .. len nechcem napr mesiac robiť vsetko ako doteraz a nakoniec zistim že proste to robím zle :/

banalu
25. máj 2022

Tam vela zalezi od tvojej vahy a vysky. 50kg zena pali menej kcal ako 90kg aj ked obe budu sediet cely den na riti. Cize google - kolko kcal na chudnutie, hned prva stranka - https://fitshaker.sk/kolko-kalorii-denne-mam-pr...

pukina
25. máj 2022

@laurikasarinkaq tak sa na tu vahu nestavaj vobec. Skus sa napr. zajtra rano zmerat po potrebe,obvod boky, brucho, hrudnik, obvod bicepsu, stehna. Zapis si do do tabulky/zosita a o 2-3 tyzdne meranie zopakuj. Sprav si fotku v spodnom pradle a o par tyzdnov zase. Urob si z toho taky svoj ritual. Vaha nie je smerodajna ak nemas vyraznu nadvahu alebo obezitu, co v tvojom pripade nie je. Cvic pre radost a nie preto, aby si dobre vyzerala, inak sa rychlo demotivujes (plati aj pre vazenie). Co sa prijmu tyka, pri tolkej aktivite si ho mozes kludne zvysit o 200 kcal, ak by si bola hladna.

matkaleskova
25. máj 2022

Niekedy sa vaha aj vie dvihnut a na pohlad clovek schudne je to tazko. KAzdy z nas ma pre svoje telo idealnu vahu, z ktorej sa niekedy proste nechce pohnut smerom na dol. No vsetko chce vsak svoj cas, pokial sa nejake tie vysledky dostavia

mondolina
25. máj 2022

ja mám denný príjem nastavený na 1400

oli2782
25. máj 2022

@mondolina Mne tá kalkulačka hodila 1280😐

laurikasarinkaq
autor
25. máj 2022

@mondolina vyšlo mi 2010 kcal ak chcem chudnut .. myslis že je to spoľahlivé ?

mondolina
25. máj 2022

@laurikasarinkaq
tak tohto Tótha odporúčajú dosť

monillia
25. máj 2022

@oli2782 to ti vyratala asi bazal, pod ten sa "nesmie"ist

monillia
25. máj 2022

@laurikasarinkaq neviem aky máš vek ,se vzhľadom ku tvojej aktivite by to aj mohlo byt

oli2782
25. máj 2022
mondolina
25. máj 2022

@oli2782
a aké údaje si zadala?

oli2782
25. máj 2022

@mondolina Môžem napísať súkromne?

mondolina
25. máj 2022

@oli2782
jasné

laurikasarinkaq
autor
25. máj 2022

@monillia mám 21 , a ako to funguje ? Čím je človek starší/mladší tak potrebuje viac/menej kcal?

mondolina
25. máj 2022

@laurikasarinkaq
vekom sa metabolizmus spomaľuje

monillia
25. máj 2022

@laurikasarinkaq tak čím si staršia tým menej kalorii treba na bazal

ninah1486
2. nov 2022
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

tak ja nechapem ako dokazete s takym prijmom fungovat, ja cvicim doma 4 x do tyzdna, mam nakupene zakladne pomôcky na cvicenie z fitham a prijem mam 2 000 kcal...nechudnem pri takom prijme ale ani nenaberam

beahavala
6. nov 2022
Používateľ beahavala je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od beahavala.

ja nemam dobru skusenost s tymito internetovymi kalkulackami, pocitali mi vzdy hrozne maly prijem oproti tomu aky som potrebovala