Dá sa vyformovať postava cvičením zumby?

13. aug 2024

Chcem trošku pohybu, nechcem chudnúť, možno len spevniť postavu. Dá sa to na zumbe? Či je to skôr o chudnutí ? Nikdy som necvicila tak sa do toho nerozumiem. Dakujem

mogaa
13. aug 2024

zumba je skôr kardio...to je ako keby ti niekto tvrdil že prechádzkami sa dá spevniť telo.....

mogaa
13. aug 2024

ak chceš spevňovať treba cvičiť, nie tanečky.....a je jedno či to bude silové cvičenie, pilates či joga....to už viac vytvaruješ drepmi, výpadmi, či keď budeš len bicyklovať

petrahl
13. aug 2024

Nie, nedá 🤷‍♀️.

Zumba nie je ani o chudnutí. Zumba je sprostosť.
Formovat postavu dokážes jedine správnou stravou a cieleným silovým tréningom.
Neexistuju skratky.

ukgirls
13. aug 2024

poznam vela zien co cvicia ci ucili zumbu-ale ich postavy nevyzerali nijak odlisne od beznych zien - takze zabava ok , kondicka ok ,ale ak chces chudnut a formovat sa - sorry ale to nie

deti95060810
13. aug 2024

zumba - kondička...

nikdenikto
13. aug 2024

Nie vôbec, na formovanie si nájdi niečo iné

ika11123
13. aug 2024

Schudneš a kto tvrdí opak nikdy na zumbe nebol alebo bol maximálne pár krát 😁postavu vyformuješ silovým tréningom mne sa pekne vyformovali nohy aj na bicykli alebo švihadle

nikdenikto
14. aug 2024

@ika11123 samozrejme že schudne ak zvýši kalorický deficit a stravu nejako upraviť. A keď pôjde na zumbu, výdaj sa jej samozrejme zvýši.
Lenže ona chce formovať. Ja som chodila na zumbu roky, pre zábavu a socializaciu. Ale nejaké zázraky to nie sú, ani na kondičku. Pre človeka ktorý sa nikdy nehýbal a začína zumbou, super. Ale pre niekoho, kto napríklad beháva, alebo posilňuje to je len taký milý doplnok k cvičeniu.

ika11123
14. aug 2024

@nikdenikto narážala som na komentáre čo tu pišu niektoré...áno človek ktorý má 0% pohybu celý život schudne ja som športovo založená a tiež sa mi podarilo schudnúť a samozrejme bez diéty len som ju upravila na zdravé veci žiadne počítanie kalórií

nazu
14. aug 2024

Tiež som začínala podobne. Cvičím 4 roky, z toho 2 silovo. Až pri činkách som uvidela rozdiel.
Radím činky, kettlebelly, spevníš s nimi celé telo.
Úplne inak vyzerala moja postava pri váhe 50 kg, keď som cvičila iba kardio a teraz 55 kg, keď cvičím silovo. Až teraz som spokojná.

michaela329
14. aug 2024

Hmmm... neuškodí, je to sranda a každý pohyb fajn. Ale pekné telo sa robí v posilňovni 🤷