Dá sa schudnúť za 2 mesiace 5 kg?

2. jún 2024

Dá sa schudnúť za 2 mesiace 5kg?

ninusa221
2. jún 2024

Ano ja som schudla za cca mesiac 4 kg a iba som dodržiavala fasting

thirstymonk
2. jún 2024

Zdravé chudnutie sa považuje 0,5-1kg za týždeň, čiže áno, dá sa schudnúť 5kg za dva mesiace uplne v pohode.

Nezdravé chudnutie, zahrňajúce extrémy ako dehydratáciu, sodíkovú pumpu, sacharidové vlny, poruchy prijmu potravy a podobné život ohrozujúce stavy, vieš 5kg schudnúť aj za týždeň, ale to určite nechceš.

Tiež závisí od toho, koľko máš teraz, 5kg je absolútne nič nehovoriace číslo. Sumo zapasnička, ktorá má 260kg, schudne 5kg len tým, že sa ráno vykaká. Pokiaľ nie si extremne obezna, tak je tiež rozdiel, či máš 100kg a 5kg je v podstate z toho 5%, alebo máš 50kg a 5kg z toho je už 10%. To je rozdiel. Prvé kilá idú vždy dole ľahko.

autor
2. jún 2024

@thirstymonk mám 74 kilogramov aktuálne no o 2 mesiace idem na dovolenku s manželom a rada by som aspoň tých 5 kilo schudla

zaba21
2. jún 2024

Áno dá sa

candii
2. jún 2024

@ninusa221 čo je fasting?

alenamihal
2. jún 2024

Lavou zadnou das...ja som schudla 5kg za mes...vysadila som pecivo a sladke..medzi jedlami som nejedla...a mala som IF 8-16... 1 den v tyzdni som si dala na 24hod bez jedla,len voda a caje..ja som bola max spokojna a telo sa mi super precistilo... od zajtra planujem ist zase na to kedze som mala cheat days haha

zic
2. jún 2024

@candii taka blbost, co si niektori myslia, ze nejak extra funguje (inac "hladovka")... napriklad ze 8 hodin jes a 16 nejes napriklad... ale matematika nepusti... ak za povedzme 24 hodin zjes viac ako mas kaloricky vydaj, tak priberies (aj ked to napchas do 8 hodin)... ak zjes menej, tak je jedno kedy to zjes (ano, neodporuca sa nejako sa napraskat pred spanim kvoli dobremu spanku... )...

elenajezova
2. jún 2024

Samozrejme, že sa dá.

sisska96
2. jún 2024

@alenamihal prečistilo znamená že si dostala hnačku?

betuska001
3. jún 2024

Ahoj ja som schudla s krabickovou dietou uz 6kg za 4tyzdne. 25€ zlava. zlavovy kod 62bfa2FaJ3

thirstymonk
3. jún 2024

@candii intermitten fasting - prerušovaná hladovka, alebo prerušovaný pôst. Jedna z ďalších supermoderných diét, na konci ktorej je opäť zas len kalorický deficit. Tvrdím to tu, odkedy som sa zjavil...

zic
3. jún 2024

@thirstymonk tak najvacsi paradox je, ze ak na konci nie je kaloricky deficit, lebo si povies, ze teraz 16 hodin nebudem moct nic zjest, tak si dam 4 pizze... tak este mozes kvalitne pribrat 🙂

atinkaa
3. jún 2024

...da vselijako a aj jojo efekt bude pri niektorych dietach paradny.

thirstymonk
3. jún 2024

@zic presne tak

ninusa221
3. jún 2024

@zic tak nie každý sa vie prinútiť dodržiavať stravu ja sa rada najem. Nemám rada šaláty, kaše atd. Proste ja sa z toho nenajem. Pri fastingu som sa vôbec neobmedzovala a nebola som ani hladna nič. Je to na človeku ako si to nastaví.

zic
3. jún 2024

@ninusa221 hmm... ale to nebolo sposobene fastingom, ale tym, ze si v konecnom dosledku mala kaloricky deficit... Stavim sa s tebou o 10.000 eur, ze keby si za tych 8 hodin (ako predpokladam priemerna zena) zjedla 2 tisickaloricke pizze a taku 250 gramovu milka cokoladu a nerobis zrovna manualne v bani, tak sa vypapkas...
Takze keby si tie svoje jedla co si jedla 8 hodin jedla rozlozene 24 hodin, tak schudnes rovnako... tak ako 4+0 =4, aj 2+2=4 aj 1+3=4... a nijako to neoklames 🙂

ninusa221
3. jún 2024

@zic no predstav si že nerobila som nič len chodila do školy takže reálne som len sedela 😂

fineta
3. jún 2024

Za dva mesiace dokazes v pohode schudnut aj 8 kil. Vyvazena strava 5x/den a aspon 30 - 45 min pohybu k tomu. Vlastná skusenost, dva roky vzad. Podobna vychodzia hmotnost ako mas ty a vyska 171 cm. Vek 40+ 😄

vev82
3. jún 2024

@ninusa221 no napriklad ja nejsom na salatoch a ani na kasach. Jem normalne, nehladujem a aj sladke si dam ked je chut + vydaj a tadadaaa mame tu jedinu istotu zdravého chudnutia - kaloricky deficit a ja chudnem. A to mam cez 40. Resp. uz nechudnem, udrzujem si vahu uz rok a ver ze sa neobmedzujem.

fineta
3. jún 2024

@vev82 máš môj obdiv.. u mňa ani tak nie je problém schudnúť ako to potom udržať. 🙄

vev82
3. jún 2024

@fineta ja som velmi aktivna..aktivna praca a sport. Takze ten vydaj je isty. Preto je podstatne ist na to s rozumom, lebo ziadne extremy sa nikdy nedaju vydrzat navzdy. Nepijem alkohol, nepijem sladke vody ale inak sa nejak extra neobmedzujem. Jem pecivo, sladke, aj vyprazane obcas. Proste udrzatelny styl🙂

michaelammka
5. jún 2024

Áno dá ja som toľko schudla 😍a váha ostala nenastal jojo efekt 👌

ninah1486
15. aug 2024
Používateľ ninah1486 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od ninah1486.

s KetoDiet sa urcite da 🙂 ale urcite odporucam prejst vsetkymi jej krokmi aby si bola bez jojo efektu