Dá sa schudnúť brušákmi?

seemani
21. jan 2014

Mám takú otázku, najlepšie ak napíšete s vlastnej skúsenosti, je možné zhodiť tuk z brucha robením brušákov? lebo sa stretávam s názormi, že ak mám pneumatiku tak brušáky pomôžu akurát k tomu, že pod vrstvou tuku budú svaly, ale vrchný tuk ostane. čiže efekt žiadny. Že najprv treba schudnúť a potom sa vyformovať.- tak kočky ako ste natom vy?

luba28
21. jan 2014

ano,najprv schudnut a potom formovat,alebo oboje zaroven,.... 🙂

ficksacha
21. jan 2014

Odpoved na Tvoju otazku je NIE. A vsetko co pises sedi. Presne tak, najprv treba skresat tuk a potom formovat svalstvo. Mozes mat krasne vyformovane brusne svalstvo, no ked je schovane pod vrstvou tuku, tak to nema ziadny efekt. Na okresanie tuku je najlepsi kardio (beh, rychla chodza, bicykel, svihadlo, rozne tie domace pristroje - cvicenie pri urcitej tepovej frekvencii, aspon 40 min., dolezita je pravidelnost) alebo potom intervalovy trening, kt. ma neskutocny efekt.

froschka
21. jan 2014

@seemani mas dobre info, brusaky mozes robit ake treba aj kardio cvicenia cize beh, stepper, crosstrainer alebo veslarsky trenazer ci rotoped alebo nejaky druh aerobiku, zumba... Jedna vec je zhodit tuk a druha nechat narast svaly🙂 ja som kedysi cvicila 45min stepper kazdy druhy den a brusaky plus cviky s vlastnou vahou, to bolo brusko mnaaaam xi ale to som mala kooopec casu a ziadne deti este. Teraz davam crosstrainer iba zatial zhadzujem kila len, formovanie neskor

seemani
autor
21. jan 2014

A keby to robím naraz že aj chudnem, čiže cvičím kondičné a zároveň chcem formovťa tak to má efekt nie? Že vlasten hneď jak opadne tuk už bude aj svalstvo?

luba28
21. jan 2014

@seemani ja to tiez teraz realizujem,....uvidime o nejaky cas,ale ked som bola mladsia islo to rychlejsie,... 🙂

seemani
autor
21. jan 2014

@luba28 no tak ja to skúsim naraz.. 🙂

ficksacha
21. jan 2014

@seemani Jasne, ze mozes, v pripade, ze nemas vysoku nadvahu a obrovsku "pneumatiku" okolo pasa. Vtedy sa hlavne zo zdravotnych dovodov, odporuca naozaj zacat mesiac-dva len a len kardiom.

ervenka
21. jan 2014

@seemani poradila by som ti Jillian Michaels. JE tu aj skupina chudneme s J M. Ona ma dobre cvicenia. A inak, brusaky su pekne,spevnis svaly v predu, ale musis aj v zadu- spevnit chrbat a nie len brucho.

seemani
autor
21. jan 2014

@ficksacha no ja mám 70kg, pred pôrodom som mala 55, a to chcem naspeť.. Pribrala som tak nejak rovnomerne, že som sa celá nafúkla.. na prvej foto som tá naľavo a na druhej foto (inú nemám) som pol roka po pôrode a dala som si predsavzatie že do leta bduem vyzerať ako na prvej foto 🙂

shibaba
21. jan 2014

@seemani ahoj, ja som pred pôrodom vážila 50kg, v deň pôrodu 75kg 😀 . Mala som poriadne "ručiská aj stehniská", ale najhoršie bolo práve brucho, resp. ovisnutá koža na ňom. Trčala ešte dobrých 10cm, keď som si ju chytila do oboch rúk 😝 . Ako kukám na príspevky, asi som výnimka 😉 .Ja som asi po dvoch mesiacoch od pôrodu brušáky začala cvičiť, 3x30 /teda 90 s malými pauzami asi 5min./ 3x denne / 270 denne/. Pravdaže niekto zvládne oveľa viac, mne to tak vyhovovalo, aby som nebola z toho otrávená 🙂 . A zároveň mi pri brušákoch začali postupne ubúdať aj stehná a ruky. Schudla som na 52kg a toľko vážim posledných desať rokov. Pokiaľ sa chceš vyslovene zbaviť prebytočnej kože na bruchu, z osobnej skúsenosti jednoznačne tvrdím, že brušáky sú ideálne. Ak máš však "veľké bruško nakomplet", tak jasné, že treba pocvičiť viac. Koža je koža a tuk je niečo iné 😉 , držím palce 😉 😉 😉

seemani
autor
21. jan 2014

@shibaba ja by som povedala že u mňa je to aj tuk, lebo ke´d to chytím tak je to taká guča 🙂 nie je to vyslovene natiahnutá koža..

luba28
21. jan 2014

@seemani ja som sa dala s jednou babou na 90 dnovu dietu,ktoru uz mam vyskusanu a popritom aj tie brusaky,....kebyze neotehotnim tak vaha drzi bez jojo efektu a to som vtedy drzala len mesiac a islo dolu 11kg,... 🙂 uvidime o mesiac,ze ako som na tom,ale verim si,ze to dokazem a konecne vytiahnem veci zo skrine,ktore teraz neobleciem,.... 🙂

shibaba
21. jan 2014

@seemani Tak potom načas skús prejsť na delenú stravu, tá sa zas veľmi osvedčila mojej segre a kamoške, plus ony k tomu cvičili "Päť tibeťanov", ale podľa mňa by si pokojne mohla začať aj s brušákmi.Pretože inak nemáš ako spáliť tuk na brušku, a určite ti nenarastie na bruchu veľký "svalisko". Čo sa týka stehien, rúk, zadku tam sa môže stať, že tuk sa v podstate premení na svalstvo.Záleží od pôvodného objemu tuku, čím viac, tým ťažšie sa spaľuje...Držím palce, chce to len pevnú vôľu a pravidelnosť 😉

lucymk
21. jan 2014

@seemani ja som po prvom pôrode za 4mesiace zhodila 8kg rychlou chodzou +10cm z brucha robenim kazdy den 100brusakov .Teraz po tomto druhom pôrode som vdaka detoxu Antonie macingovej dala dole 5cm z brucha bez akehokolvek cvicenia.Momentalne drzim druhy detox +kazdy den cvicim 50minut na orbitreku +100brusakov a dufam,ze do leta sa mi konecne podari vratit na svoju vahu 62-65kil ako pred prvim tehu

ficksacha
21. jan 2014

@seemani To ja som mala na mysli inu nadvahu...taku riadnu.Ty si ok.

lorela
21. jan 2014

@seemani Áno, je to presne tak, ako si napísala. Keď začneš najprv cvičiť brušáky, môže sa stať, a vlastne sa aj stane 🙂 , že pod vrstvou tuku sa ti svaly o niečo zväčšia a podľa toho môže tvoje bruško pôsobiť väčšie a viac nafúknuté.
Navyše, selektívne sa chudnúť nedá (len z brucha, len z nôh atď.). Rovnako ako si nevyberieš na ktorých partiách chceš priberať. Ako už predo mnou dievčatá odporúčali, najprv skús schudnúť (úpravou stravy a aeróbnymi aktivitami - beh, plávanie, aerobik, stacionáre, bicák, tenis atď.) a potom spevniť a vyrisovať brušné svaly. A nielen brušákmi, ale potrebuješ posilniť aj chrbtové svalstvo, inak efekt nebude taký, aký by mohol byť 😉.
Inak, pomerne veľkému počtu žien sa geneticky ukladá viac tuku práve v brušných partiách a preto mať pekne vyrisované bruško je priam nadľudský výkon hodný veľkej poklony 😕

dejka77
21. jan 2014
https://www.youtube.com/watch?v=XykeKSf5Dtc

Odporucam tento typ cvicenia. Je to velmi tazke, ale ucinne. Vyhoda je, ze netreba cvicit dlho. Nutna uprava stravy samozrejme tiez.
Pozri si aj jej ostatne videa, ma ich viac.

maria1989
21. jan 2014

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-pohybe... skus kuknuť, ja som to robila, avšak krátky čas, lebo som mala úraz, tak efekt žiadny..