Dá sa schudnúť bez počítania kalórií?

27. feb 2023

Ahojte dá sa schudnúť bez počítania kalórií len upravou stravy a cvičením vo fitku 3xdo týždňa?

stellarstar
27. feb 2023

Dá sa ja som schudla so zmenou stravy a cvičením ( bolo to pred vyše 20 r ) a schudla som 30 kg

akiana
27. feb 2023

Teoreticky sa to samozrejme da, len s pocitanim kalorii je chudnutie ovela jednoduchsie a rychlejsie. Ludia maju totiz tendenciu podhodnocovat svoj kaloricky prijem a zabudaju zaratavet veci ako olej na ktorom robia jedlo, poobede kavicka a zakusok v praci, oslava, torta, atd. To su potom ludia, ktori si uprimne myslia, ze robia vsetko mozne aj nemozne, a nie a nie schudnut. Pocitanim kalorii mas ovela lepsi prehlad v tom, kolko si za den zjedla a kolko este mozes zjest, aby si bola pod limitom chudnutia.

Ja pouzivam appku Google Fit, je to uplne zadarmo a mas tam velmi sikovny system zapisovania. No a kaloricke udaje najdes vzdy na obale potravin, pripadne na Kalorickych Tabulkach.

falbala132
27. feb 2023

jasne, ze da. ja som tak schudla 10 kg, ani som sa nevazila.

kaja_73
27. feb 2023

Ja som aktuálne v procese chudnutia, za 6 mesiacom 27 kg dole. Fungujem v programe www.schudnisdave.sk Stojí to mesačne 50Eur, no musíš počítať s tým, že si pravidelne varíš a vážiš jedlo. Ale strava je veľmi chutná a dostaneš v tej cene všetky recepty aj s gramážami. Za mňa SUPER program 😉

katjas8
27. feb 2023

Dá ale najdi si dobrú poradkyňu výživy ktorá ti poradí ako sa stravovať (neurobí jedalnicek, ale reálne poradí a nastaví).

elenajezova
27. feb 2023

Dá. Ja som tak schudla za 5 mesiacov 13 kilov.

tanyag
27. feb 2023

Dá, schudla som za rok cez 30kg a kalórie som nepočítala...samozrejme som stravu upravila po porade s trénerom...a raz za týždeň si dala McDonald alebo inú vysoko kalorickú pochutinu, lebo telo to potrebuje 🤭 a kilá išli pekne dole...len pamätaj...prvý mesiac neočakávaj zázraky...nemusíš schudnúť vôbec, dokonca môže na váhe ukazovať aj o 1-2 kilá viac...ale to je normálne...lebo telo čerpá zo zásob...takže to nevzdávať hneď na začiatku

kika541996
27. feb 2023

Dá. Odporúcam pozrieť na FB stranku D&M life. Naozaj hodnotné informácie, ma prehľad.

19mmm71
27. feb 2023

ja som do roka 60 -paleo stravovanie

sonnenshein
27. feb 2023

Tiez som v Schnudni s DaVe a maximalna spokojnost.

akinom0077
27. feb 2023

Samozrejme

kvetinka75
27. feb 2023

Dá sa, zmenou životného štýlu.

janka95
27. feb 2023

Ahoj určite sa dá. Ja chodím cvičiť sama a od januara som len minimálne upravila stravu, po večeroch nejem, jem len o trošku menej a aj to si raz v týždni doprajem dáku kaloricku bombu ako pizza hambáč, hranolky v mekáči a ráno svoju kávu s cukrom a mliekom nikdy nevynecham a čuduj sa svetu fakt to ide tak či tak. Už mám dole 6 kíl. 🙂

nikoleta1234
27. feb 2023

@kaja_73 ahoj, vari sa každý deň? A to stále si platíš pravidelne tých 50€?

danyelia
27. feb 2023

Ahoj...jasné, že sa to dá. Neviem si predstaviť celý život sa stresovať počítaním kalórii. Doma, v reštraurácii, na zmrzline- to by ma nebavilo, treba jesť rozumne a hýbať sa...

annamarin
27. feb 2023

Ahoj, ja chudnem aj bez počítania kalórií, ale poviem ti pravdu, že dakedy som ich počítala a velmi mi to otvorilo oči. Ja som totiž nemala prehľad o tom, čo by mohlo mať kolko sacharidov, tukov a bielkovín. Vedela som, ktoré potraviny obsahujú čo, ale ten pomer som si nevedela predstaviť. Používam kalorické tabuľky a možno tak po cca 70 dňoch som už vedela cca čo a ako. Ked ti mam ale poradiť, čo ja popri chudnutí využívam (bez tabuliek), tak je to fasting (jem len od 12-19), ale úplne stačí ak nebudeš papať snacky. Ja som prišla na to, že aj ked som jedla za den malo ale často, tak som proste nechudla-naopak. Ono to možno ani nie je mýtus, že ak ješ v malých porciách a často schudnes, lenže tie porcie musia byť vyvážené. Čiže ked si dáš napr keksík, tak cukor vystreli inzulín a tym padom najbližšie hodiny páliš len cukry a nie tuky. Ja preto radšej jedávam väčšie vyvážené porcie a žiadne snacky pomedzi to. Tym pádom sa mi hladina inzulínu nekolise a aj sa cítim viac energická. Samozrejme nie som odborník, toto sú len také laické rady. Ak vieš dobre po anglicky, tak odporúčam na YT kanál Dr. Eric Berg DC. On to tam vysvetľuje viac tak vedecky, ako reaguje telo s určitými látkami. Určite by som, ale odporúčala sa stravovať viac zdravo a minimum keksikov, fastfoodov a velmi spracovaných jedál.

monillia
27. feb 2023

@annamarin svätá pravda pokiaľ som nechodila jedlo do KT myslela som si ,veď pohoda tabuľky mi otvorili oči.Ideal je túto otrocinu podstupit a naučiť sa po pár tyzdnoch to už pôjde ľahšie bez KT

autor
27. feb 2023

@janka95 tak to je super ja chcem tiež upraviť stravu v zmysle celozrnné pečivo , viac zeleniny a bielkovín a hlavne sa hýbať

janka95
27. feb 2023

Presne tak vyskúšaj. Ja keď som držala diéty alebo zmenila stravu extrémne rýchlo nikdy mi to nevydržalo. Dva týždne a bola som tam kde na začiatku. Aj malá zmena k lepšiemu je zmena, pomaly postupne a vydrží ti to uvidíš. Ja som neverila že mňa dakto dostane chodiť cvičiť ešte k tomu samú :D a už chodím dva mesiace a baví ma to. Ja som upravila len to že sladkosť mam maximálne jednu za deň. Sladené nápoje nepijem vôbec, okrem kávy tu mam vzdy s mliekom cukrom je to moja závislosť začaťtak deň. :D pečivo zjem maximálne na raňajky potom už vôbec. Mam kúpený ten fit večerný chlieb zatiaľ mi chuti a nemám po ňom nafúknuté brucho. A nejem po 19. Keďže robím denné, nočné vkuse mam to poprevracane kadejak domov chodím po 19tej tak je to tiež náročné si spraviť dáky režim. Ale ide to aj tak. Za mesiac 3 kila je pre mňa krása. 🙂
Držím ti palce . Potom daj vedieť ci sa ti podarilo schudnúť . Začiatky sú vždy najťažšie🙂

akiana
27. feb 2023

Celozrnne pecivo vobec nie je zdravsie ako to obycajne, ani neviem, odkial sa vzala tato povera. A vacsinou je to len obycajne pecivo dofarbene karamelom. Prave pre toto je zapisovanie kalorii dolezite.

autor
27. feb 2023

@janka95 ja robím na tri smeny takže ja už som úplne pomylena. Ale verím že nájdem nejaký režim čo mi bude sedieť a ten večerný chlieb môže byť fajn , ten vyskúšam,

bambinomio99
27. feb 2023

Dá keď vieš čo ješ a je to zdravšie

bambinomio99
27. feb 2023

@akiana dofarbene karamelom?

kaja_73
27. feb 2023

@nikoleta1234 Ja si varím každý deň, ale veľa ľudí, čo sú v tom programe, si varia na 2 dni dopredu. Ak chceš pokračovať kontinuálne, platí sa každý mesiac. Vlastne si kupuješ ten program dokedy máš záujem, Ak to chceš len vyskúšať a naučiť sa zdravo stravovať a cvičiť, postačí Ti aj prvý mesiac. Ja to ťahám vkuse, vyhovuje mi to... A aby som nezabudla, ku jedálničkom sú k dispozícii aj tréningy (začiatočníci a pokročilý), môžeš podľa nich cvičiť. A jedenkrát do týždňa (vždy v sobotu ráno) je live vysielanie. kde autori programu vysvetľujú, učia nás ako sa stravovať a tiež odpovedajú online na otázky...

monillia
27. feb 2023

@akiana neplatí to o každom

svetlonos
27. feb 2023

@akiana
ahoj, zdravsie je v tom zmysle, ze ta celozrnna muka ta dlhsie zasiti ako biela a hlavne ten cukor sa nevstreba do krvi tak rychlo ale postupne. V tomto smere zdravsie teda je. Samozrejme hovorim o skutocnom celozrnnom chlebe, ci pecive, nie o tom karamelovom 😁. Avsak pokual sa zje 5 bielych ci celozrnnych zemli s maslom a nutelou na ranajky, velky rozdiel tam veru nebude co sa zdravia tyka.

jostiak
27. feb 2023

Áno, určite sa dá schudnúť aj bez kalorickych tabuleik. Treba mať vyvážený jedálniček, aby v ňom bolo všetko potrebné zastúpené, pravidelná strava...hlavne žiadne diéty...to nevydrží...treba si nájsť štýl, ktorý budeš vedieť dodržiavať dlhodobo. Lebo návrat k starému vždy vedie k návratu do starého tela alebo aj horšieho.
Ja som si našla skvelý spôsob, ako mať kontrolu nad svojou hmotnosťou, cítim sa výborne a cez koronu som nepribrala ani gram. Je to veľmi pohodlné a funguje to...

autor
27. feb 2023

@jostiak aký spôsob máš?

jostiak
28. feb 2023

Začala som kombinovať bežnú pestrú stravu s výživovými doplnkami. A skvelo to funguje. Ani som netušila, ako dobre a energicky sa môžem cítiť.
Ak by si chcela viac info, úplne nezáväzne, napíš mi kontakt na seba😉