Dá sa schudnúť aj bez nahadzovania do kalorických tabuliek?

16. apr 2023

Baby, dá sa podla vás schudnúť aj bez nahadzovania do kalorickych tabuliek? Mňa to vážne otravuje a nikdy nevydržím viac než 2 dní. Mate nejaké tipy ako schudnúť? Tipy na stravu. Ďakujem

martinka13
16. apr 2023

Ja sa už dlhšie stravujem prerušovaným pôstom 16/8. Vyhovuje mi, že môžem jesť čo mi chutí.Samozrejme s rozumom. Kilá šli dole a teraz si ich držím. Okrem toho cvičím 3 x do týždňa. Ale to nebolo potrebné keď som bola mladšia 😀

ckocka
16. apr 2023

Vzhľadom k tomu že ľudia schudli aj pred existenciou KT odpoveď znie áno.

sense
16. apr 2023

Áno dá sa... Ale nie za dva tri dni...

nikha2809
16. apr 2023

Moja mamina kedysi schudla keď ešte tabuľky neboli.5km každý deň pešo domov z roboty, kde tiež nesedela na riti, posledné jedlo obed, sem tam nejaká maličkosť večer, ale to len zobla večeru nejedla.Takto schudla aj viac ako 20kg a celý život si to udržala, lebo do konca života toto dodržiavala.

lucia851
16. apr 2023

@martinka13 to je aká dieta prosím vás?

martinka13
16. apr 2023

@lucia851 to ani nie je že diéta. Počas dňa v 8 hodinovom okne jem (ja od 9.00 do 17.00). 16 hodín nejem nič. Len voda, nesladeny čaj a káva. Pozrite prerušovaný pôst na nete.

domkakvet
16. apr 2023

Áno dá sa, ja som schudla aj bez toho.

tosomja
16. apr 2023

Nepotrebuješ kalorické tabuľky, keď vieš jesť s rozumom. Variť zdravšie varianty. Jesť kvalitnejšie a menej, večer pred spaním sa nenapchavať, nesediwt celý deň na riti. Nestresovat sa, dopriať si spánok. Veľa piť.

mmoni89
16. apr 2023

Jasné že dá. Žiadne tabuľky nepoužívam

simca06022011
16. apr 2023

Dá sa , keď vieš čo zješ. Ja tabuľky odporúčam, vydrzat aspoň 2tyzdne. Lebo človek si naivne mysli ako malo je, keď dietkuje, a ako zdravo je...
A potom prestaneš. Ak nevieš ze kus syra co schrumes plus cokolada sú celodenný príjem tak neustriehnes to.
Ak sa bežne stravujem striedmo, tak sa dá... aj bez tabuliek. Nahradis nieco zeleninou, niečo vynechas, pridáš pohyb...
Ale teda u mňa to nefungovalo, pco, nadváha a naivne vedomie toho ze ved nic nejem.... A začarovaný kruh. Tabuľky mne záberu 5minut, ved vsetko tam je uz pozadavane... príspevok tu dlhšie píšem sko nahodím co som jedla. A prve odporúčam vážiť kým to je v oku.. také tie veci co pravidelne jedávas.
Ja teraz kombinujem 18/6 a tabuľky (lebo som zvedavá na prijem).

autor
16. apr 2023

@simca06022011 mňa strašne otravuje všetko vážiť, zadávať všetky koreniny keďže ich v kuchyni dosť využívam, vždy mi to trvalo strašne dlho takže nemám na to trpezlivost

autor
16. apr 2023

@mmoni89 a máš nejaké tipy na jedálniček?

mmoni89
16. apr 2023

No veľmi ani nie 😃ja som sa snažila nájsť si nejakú svoju cestu ktorej sa budem vedieť držať dlhodobo. Takže žiadne vazenie, hladovky.. Len som vylúčila mastné, vyprážané, údeniny =nikdy som to veľmi nejedla, sem tam, ale teraz nejem vôbec. Ja som mala najväčší problém so sladkým. To sa mi tiež podarilo obmedziť. Ráno keď si dám ovsenu kašu sladkú tak mi to väčšinou postačí ta sladká dávka na celý deň. A keď nie tak si proste dám. Jem menšie porcie. A cvičiť samozrejme pravidelne.

mandzula
16. apr 2023

@autor Na koreniny sa vykasli, tie su tam nepodstatne.

jostiak
16. apr 2023

Áno dá...kalorické tabuľky ani mňa nebavili
Kontrola porcií, 5-6 x denne jesť menšie množstvá, vyvážené jedlá, so všetkými živinami...v každom jedle bielkovina...je to na dlhšie, treba sa pozrieť na to, čo ješ

lucia851
16. apr 2023

@martinka13 a idú vám dobre Kika dole z toho?

alchemilkazltozelena
16. apr 2023

@martinka13 a koľko a za aký čas si schudla?

tosomja
16. apr 2023

Vážim len základné potraviny, ako cestovina, mäso, zemiaky...korenie píšem odhadom, napríklad soľ 2g, rukola 20g, šunka jeden plátok, všetko je v tabuľkách a je tam len minimálny rozdiel.
Už viem napríklad že koľko si mám dať prílohu bez toho aby som to vazila, alebo aký plátok mäsa. Už si len večer nahodím čo budem jesť zajtra.

martinka13
16. apr 2023

@lucia851 ja som potrebovala dat dole 6 kg. To sa stalo a teraz si váhu držím.

martinka13
16. apr 2023

@alchemilkazltozelena cca 3 mesiace 6 kg. Toľko som chcela a teraz si to držím

simca06022011
17. apr 2023

Nemusíš to.vobec robiť takto podrobne. Základné veci a vážiš len kým to budeš mať č oku... A jedla sú tam väčšinou nahodené.

lasona
17. apr 2023

Áno dá, schudla som 10 kg

betina1984
17. apr 2023

Ja tabulky pouzivam, ale len preto, lebo viem, ze by som to prehanala s porciami. Teraz chudnem od 1.1.a je dole 15 kg. Koreniny nenahadzujem ziadne, ani bylinky.