Dá sa schudnúť 20 kg za pol roka?

monika6366
7. jan 2015

Zdravím Všetkých.... MáM 21 rokov, Chcem sa spýtať, začala som s chudnutím, Chcela by som zhodiť 20 kíl, myslíte si že sa bude dať ? moja strava pozostáva zo zeleniny vačšinou..napr.raňajky pol grahamového rožka s rajčinou a nakrajanou uhorkou,desiata jablko, obed zeleninový šalát(rajčina, paprika, uhorka, 2vajíčka),olovrant: pár lieskových orieškov, večera: 1 vajce..takto to obmieňam, s tym že na druhý deň si napríklad spravím na obed mrkvový perkelt s cesnakom, alebo pečenu rybu s čili papričkou ...varený karfiol s cesnakom ...varenú cvikľu a atd..vylúčila som tieto jedlá, biele pečivo, sladké, slané, šunka, maso..ked maso tak len kuracie a dusene. dalej zemiaky ryžu, omáčky, vyprážané meso a podobne...nieje to žiadná diéta to som si sama určila čo budem jesť..každý deň chodím na 2 hodinové prechádzky a večer ešte cvičím 1hodinu(silové cvičenia, kardio, abroll,brušáky..) je tento postup chudnutia správny?

tdz
7. jan 2015

ahoj @monika6366 , ja mám 24 rokov 167 cm a 51 kg, tiež som začala s chudnutím a schudla som 11 kg za asi 4 mesiace, hlavne som úplne vylúčila pečivo. Jedávam tri krát do dňa, na raňajky väčšinou smoothie, ovocie, vajíčka, tuniaka. Na obed mäso,ryby, šalát. A na večeru väčšinou tiež tuniaka, vajíčka alebo kúsok mäsa. Nedodržiavam nejaké prísne diéty, ak mám na niečo chuť tak si dám. Kľúčom je pohyb, každý tretí deň začínam 5 km behom a dva krát do týždňa chodím na pole dance, a raz na strecingovú hodinu. Držím palce v chudnutí

miusa00
7. jan 2015

Ahoj @monika6366 podla mňa môžeš viac zaradiť to kuracie maso, ryby, šunka tiež nie je veľmi zlá 🙂 neviem ako si sa stravovala predtým ale ja by som sa bála, že na takej strave akú si zaviedla by som dlho neydržala 😀

mima4
7. jan 2015

@monika6366
pokial mas znacnu nadvahu, nie je problem zhodit.
0,5 az 1 kg je zdrava strata vahy, hlavne to 1 kg u obezenejsich dievcat..cize 4 kg za mesiac... tak 20 ideal.

monika6366
autor
7. jan 2015

Zeny dakujem za rady... Mam vysku 167 cm a 85 kg takze moc velku nadvahu nemam si myslim. Predtym som sa stravovala normalne. Jedla som vsetko , maso, biele pecivo,,zemiaky ryzu ,ryby, dopriala som si aj sladke 1x do tyzdna . slane tak 2-3 krat do mesiaca.. Neprezierala som sa. Jedla som normalne..vzdy som bola silnejsia.mam navyse aj problemy so stitnou zlazou tak ta tiez robi svoje... A este sa chcem spytat, keby jej cisto len samu zeleninu a ovocie .priklad ranajky rajcina, desiata jablko. Obed mrkvovy perkelt s cesnakom. Olovrant uhorka. Vecera paradajka uhorka a napriklad pridany k tomu tuniak ? To by asi nebolo spravne... Musim povedat strasne som zakomplexovana :( vzdy sa pytam priatela ked cosi zjem ci z toho nepriberiem a ci som si toho nemala este dat menej a vobec ci som to mala zjest. Som moc zazrata do toho chudnutia. Pytam sa stale ci schudnem a kedy a ci ta strava pomoze a preco sa inym dari a mne nie.. A vravim si ja neschudnem a podobne....hnevam sa sama na seba :(

gubcikova
7. jan 2015

@monika6366 určite nie len zeleninu.drž sa toho-doobeda sacharidy,poobede bielkoviny.na večeru si kludne dopraj kuracie prsia+ zeleninu,camember či cotage syr+zeleninu

reni12
7. jan 2015

ja som za 3 mesiace zhodila 15 kg s Dukanavou dietou. A hlavne, nenabrala som to naspat. Takze da sa...

timea7
7. jan 2015

@monika6366 keď vylúčiš zo stravy bielkoviny a sacharidy, schudneš aj viac ako 20kg za pol roka, no do dvoch rokov budeš mať 25 späť, ak sa teda nechceš celý život týrať hladovkou, ktorú máš v podstate aj teraz. Pozri na stránku www.chudnutie-ako.sk , chudla podľa nej moja sesternica, schudla vyše 30kg, stravuje sa podľa nej doteraz,váhu si drží už vyše päť rokov. Tiež má za sebou množstvo diét - Dukanova, 90 dňová, bezsacharidová, podľa niektorých hercov, zabrali takmer všetky, no po návrate k normálnemu spôsobu stravovania sa jej vrátili aj kg 😒 , čím bola staršia, tým bolo ťažšie kg zhodiť, tak si prestala dávať nejaké časové horizonty do kedy musí schudnúť toľko a toľko kg, naštudovala si všetko z tejto stránky a začala, pokračovala a dokončila. Priznám sa, že keď som ju už po neviemkoľký krát videla schudnutú, veľmi som neverila, že jej to vydrží viac ako rok. No jej stravovanie nebola a nie je diétou, ale novým životným štýlom. Je rozdiel schudnúť a byť štíhla. Že to funguje a kg sa nevrátili, sa nedá povedať ani po roku, ani po dvoch.

mima4
7. jan 2015

@monika6366
no pri jedeni iba zeleniny nebudes mat zakladne prvky na tvoj zivot a fungovanie.
Velmi silno to vidno napr. uz aj u ludi, co praktizuju raw stravu na 100 %, vpadnute oci do tvare, siva pokozka..potacanie sa... Telo si totiz na hladovku zvykne (a to je aj iba cisto ovocie a zelenina), sme prisposobive... ale prejavi sa to neskor.... a ak to chces ako chudnutie, tak v momente po jeho ukonceni zacnes tak naberat ...ze to bude doslovne psycho..

kacka18
7. jan 2015

Jasné a do pol roka ich mas späť. Takže rok v lufte. Môžem Ti dať len jednu radu. Rataj príjem a výdaj. Neschudnes 20kg za pol roka, ale tých 10kg Ti budú všetci závidieť. Energia ktoru budeš vyzarovat,radosť zo života. To všetko nájdeš len na ceste rozumneho a hlavne trvalého prístupu k stravovaniu. Doporucujem Veselého stránky, tam nájdeš všetko čo potrebuješ. Držím palce

babika4590
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
catmartina
6. nov 2022

U plackovej na ig sa da schudnut 20kg aj za dva tyzdne !
😄😄🙈
Ale vazne, nerieste kila, pri zdravej strave a pohybe to isto pojde, ziadne extremy, pozor na jojo efekt, drzim palce