Dá sa nadobudnúť vyšportovaná postava domácim cvičením?

19. jún 2024

Dá sa vyšportovať doma cvičením iba Fitshakeru napríklad alebo iného online programu?

Alebo je lepšie cvičiť napr 4x do týždňa silovy tréning každý týždeň ten istý napr 3 mesiace s postupným zvyšovaním zataze + kardio?

Ďakujem

mamamasama
19. jún 2024

Jednoznačne silovy trening a vahy. Doma mozes schudnut, ale telo vytvaruju cinky.

s1s4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinnky
19. jún 2024

Podľa toho koľko máte Kil a koľko rokov, mne sa bez tvrdého silového tréningu v kombinácii s kardiom nedarilo. Čiže domáce cvičenie s maličkým váhali na mňa vôbec nezaberali

nika23t
19. jún 2024

Dá sa, jasne. Keď budeš cvičiť pravidelne a správne, primerane sa stravovať, tak sa dá. Držím palce 😊

lavender94
19. jún 2024

Každý ako vyšportovanú postavu vnímame niečo iné. Dá sa doma spevniť, nebyť taká slimfat huspenina. To hej. Ale vyslovene vyšportovaná postava s definovanými svalmi chce silový tréning a dvíhať činky, zvyšovat váhy.

melanta
19. jún 2024

Doma vieš cvičením aké spomínaš podporiť chudnutie, vieš spevniť postavu. Ale nie vypracovať. Pevná postava a vypracovaná postava je niečo diametrálne odlišné. A na krásny zadok či vymakané brucho ti ani náhodou nestačí chôdza a 5 minútové videjko, ani keď si mladá. Samozrejme, silový tréning vieš cvičiť aj doma. Upozorním však na to, že nesprávnou technikou si vieš spôsobiť závažné zdravotné komplikácie. Nie každý, kto cvičí podľa nejakých videií, cvičí technicky správne, aj keď pri pohľade do zrkadla má pocit, že cvičí rovnako. Taktiež je potrebné vedieť ako dýchať. Kedy nádych, kedy výdych. Často je to presne opačne, ako je to pri silovom tréningu človeku prirodzené. Takže odporúčam zaplatiť si na pár hodín trénera, aby naučil techniku a dýchanie.

s1s4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
19. jún 2024

ja by som takúto postavu už v mojom veku nedala, ale pozri tu profil @saska2208 toto je podľa mňa vyšportovaná postava a evidentne to ide aj doma

lavender94
19. jún 2024

@0silvia0 mne to ako vyšportované nepríde. Áno, je chudá a postavu ma dobrú, ale vyšportovanou by som ju nenazvala

magic08
19. jún 2024

@lavender94 no tak teraz ma naozaj uprimne zaujima ako podla teba vyzera vyšportovana postava

lavender94
19. jún 2024

@magic08 vyšportovaná postava je podľa mňa taká, na ktorej vidno svaly, nemusí byt ani veľká taká žena, ale tie svaly su definovanejšie, je vidieť nejakú symetriu, širšie ramená…. Niečo ako maju bikinifitness, ale nie v čase súťaže ale pri normálnom percente tuku. Chudá a pevná nerovná sa podla mňa vyšportovaná.

petracandle
19. jún 2024

Krásna spevnená sa dá úplne v pohode vybudovať aj doma..never tomu, že nie. Stačí s vlastnou váhou. Ale svalnatá bikini fitness atď to bez silového tréningu nejde. Jedine keby máš doma fitko😄

0silvia0
19. jún 2024

@lavender94 je to vec názoru, podľa mňa je toto vyšportovaná postava, pozri aj jej staršie fotky. Bikini fitness je už vytrénovaná postava. Je už na autorke akú formu chce dať svojej postave, to už nech si rozhodne sama. Či jej stačí postava ako má saska alebo chce väčšie objemy svalov. Ak chce veľa svalov, tak asi fitko, ak nemá fitko doma.

magic08
19. jún 2024

@lavender94 už rozumiem, dik 🙂

lakebabe
19. jún 2024

Kamarátka cviči s fitshakerom a ma tie tréningy od Janyho Landla. Kúpila si domov základné činky aké tam boli uvedené a vestu so zavaziami podľa levelu ako postupovala. Od jesene schudla 15 kíl a ma ozaj peknú postavu vysportovanu , pekný zadok, brucho , ale fakt cvici denne poctivo, chodí s nimi niekedy aj na tie cviciace sústredenia a raz dva krát týždenne zbehne na kardio do fitka.

kiki68
19. jún 2024

Da sa to aj doma, ale nejake tie cinky to chciet bude. Aspon na doma zakupit nejake nastavitelne. S tym spravis velmi vela

mamamasama
19. jún 2024

@0silvia0 to je stihla postava. Nie vysportovana

nicicka
19. jún 2024

@mamamasama úplne by mi stacila taka "vysportovana" postava 😄

kiki68
19. jún 2024

@melanta je dobre ked mas na toto online trenera 1:1, ja to tak mam uz 4 roky, teraz uz vela cvicim sama. Tym sa da naucit velmi vela. Mam uz tu vytrenovanu postavu. Ale je tiez fakt, ze moj muz mi z polovice obyvacky spravil fitko. Stale sme nieco dokupovali. Takze mne netreba chodit niekam. Ked mas doma nejaky lepsi set, dokazes davat drepy, nastavit vahy, horna, spodna kladka, tak to fitko velmi netreba. Kardio vies odcvicit ak bez nejakeho pasu a steppera. To mne stacilo ist s kocikom z ihriska a potom hned trenovat. Ale zacinala som s dvoma jednoruckami 2,5kg a potom cinkami ( nastavitelne po cca 15kg). Hlavne to chcelo spravne vedenie. Povedala by som o sebe, ze mam taku udrzatelnu formu, lebo profi level ist nepotrebujem, ale uz to davno nie je o chudnuti ( neni co), skor musim ist nejake kila hore a potom to osekavat.

0silvia0
19. jún 2024

@mamamasama povedal kto? Ty? Mozeme to nechat na autorku, ok? Nespecifikovala presny objem svalov ake chce dosiahnut.
@nicicka veru aj mne. Baba sportuje, cvici s cinkami a tu sa dozvie, ze ani vysportovana nie je. Ok, ked tak napisali odbornicky na koni, tak to tak asi musi byt🤔

mamamasama
19. jún 2024

@0silvia0 kazdy, kto sa venuje fitness? 🙈 Na takuto postavu nepotrebujes cinky, ale dietu.

mamamasama
19. jún 2024

@nicicka uplne staci dieta a kardio ;)

0silvia0
19. jún 2024

@mamamasama ale prosim ta, uz stacilo. Tiez som chodila do posilky 20 rokov. Nemienim sa s tebou dohadovat

mamamasama
19. jún 2024

@0silvia0 chodila? Po beziacom pase predpokladam ✌🏻😅

nicicka
19. jún 2024

@mamamasama Mňa potešilo tento týždeň ze mi aspoň metabolicky vek vyšiel o 12 rokov nižší aj ked množstvo tuku a kg neboli bohviečo 😆

0silvia0
19. jún 2024

@mamamasama mozes mi vysvetlit, preco mas potrebu ma zosmiesnovat? Je to ubohe. Nikdy som na beziacom pase nebola, makala som s cinkami a na strojoch. Pravidelne a s disciplinou. Chod rypat niekde inde, na tvoje plieskajuce celo fakt nie som zvedava. Aha, celo si zmenila na rucicku, mile, fakt

0silvia0
19. jún 2024

@mamamasama ano chodila, mam 50 rokov a pred 2 rokmi som mala operaciu chrbtice, cize riesim vacsinou rehabilitacne cviky, musim sa uz setrit. Nemusim ti nic vysvetlovat, napriek tomu to robim, snazim sa byt slusna. Skus sa naucit byt slusna aj ty v diskusiach.

kiki68
19. jún 2024

@0silvia0 jooj niekomu by trebalo par serii bulharov v tomto svinskom teple a hned by bolo po komentovani 😉 Kazdy ma vlastnu cestu a svoje moznosti, predstavy o nejakej forme. Vela ludi si mysli, ze ked nevyzera zena cely rok ako den pred sutazou, tak to asi neni trenovana. Niekedy mi to pripada ako sypaci co fitku, co jeden cvici a ostatni kukaju a cakaju, ze kedy dojde na zazrak alebo co 😂