Dá sa cvičením doma schudnúť a sformovať postava?

patrissaa
7. jan 2023

Ahojte,myslíte si,že sa cvičením doma dá schudnúť a vyformovať postava?
Ďkaujem

stellarstar
7. jan 2023

@patrissaa samozrejme len treba vedieť ako na to

t1nusa
7. jan 2023

@patrissaa určite áno, len treba vytrvať a zvoliť správne cviky, z vlastnej skúsenosti doporučam Fitshaker (od 9.1. začína aj novoročná výzva) 😊 skúšala som viaceré platformy, ale Fitshaker mi vyhovoval najviac aj obsahovo, aj tréningovo

maxxim
7. jan 2023

@patrissaa samozrejme. A ako jednoducho. Len pevná vôla musi byť

zmrzlinka2021
7. jan 2023

@patrissaa

Urcite, su len dve podmienky:
- strava
- silove cvicenia - pouzivat vahy

deti95060810
7. jan 2023

ja som kedysi roky doma cvičievala aerobic ... za mňa top

koniarova
7. jan 2023

Jasné,že dá. Len treba chuť a vytrvalosť.

ikissedagirl
7. jan 2023

@patrissaa schudnes, ked budes mat kaloricky deficit (denne vydas kalorii, ako prijmes kalorii).
A vyformujes silovym treningom (bez ohladu na to, ci cvicis doma alebo vo fitku). Svaly nevedia, kde cvicis :D

maxxim
7. jan 2023

@patrissaa ja sa vzdy drzim stravy. Nejest vobec pecivo, ranajky riadne, obed normalny - vsetko) vecer bielkoviny a zeleninu. A 10 min cvicenia zo svojou vahou. Uvidis ze to pojde dole

kubkovamama
7. jan 2023

@patrissaa ale určite,veď koľko žien nielen tu je toho dôkazom.Tiez cvičím len doma už roky,pri xy deckach,práci,domácnosti a ešte mimo mesta,kto by už len zabil 3 hodiny aj s cestou.Kedysi som tak zhodila okolo 15kg a ani to dlho netrvalo,na začiatku som veľmi zmenila stravu,potom už zaradila vsetko.Nikdy už som kilá naspäť nenabrala.Stravu si nesledujem,som dosť štíhla,ale ten šport nejaký musím mať.Vselico na tele tehotenstvami a vekom klesá.Obcas kuknem na YouTube niečo nové nech mám zmenu,aj muž mi vie poradiť pár grifov a bohate to stačí.Ak nie si obézna a ovládaš striedme stravovanie,v pohode to dáš aj doma

luna116
7. jan 2023

@t1nusa a viete prosím porovnať fitshaker a fitlaviu s Marošom Molnárom?

ivangeline
7. jan 2023

Isteze. Udrziavala som si tak vahu pred detmi. Beh 2/3x za t a doma 30min cvicenia skoro kazdy den.

t1nusa
7. jan 2023

@luna116 to bohužiaľ neviem, Fitlaviu nepoznám popravde som o tom v živote nepočula 😀

zuzka1008
7. jan 2023

@patrissaa jasne len treba pevna vola. A cas

zoeeoz
7. jan 2023

@maxxim Kludne sa pecivo jest moze v normalnej miere a aj sacharidy na veceru niesu problem a aj tak to pojde. 🙂

martinka13
7. jan 2023

Ano. Ja cvičím s balance.tv Som spokojná, vidím výsledky. Samozrejme to chce sebadisciplínu.

maxxim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maxxim
8. jan 2023

@zoeeoz máš pravdu, no otazne je v akom mnozstve ho teraz konzumuje. Ak zredukuje na minimum pecivu, urychli sa chudnutie a bude ju to viac motivovať.
Ja som pecivo vymenil za krehké platky a zistil som ze to prinieslo i traviace benefity.

zoeeoz
8. jan 2023

@maxxim no len ked toho moc okresa tak ano pojde to rychlejsie ale koniec koncov je to menej udrzatelne ...ja som zas vymenila pecivo za celozrnny chlieb slatinsky a zacala celkovo jest celozrnne veci, zasitia na dlhsie a vlaknina pomaha tiez na travenie..a za 4 tyzdne 10 kil bez cvicenia (aj cvicit chcem ale momentalne to nedavam casovo)..ale tak nebudem sa tvarit, ze som to zvladla sama, dala som si urobit jedalnicek😊

maxxim
8. jan 2023

@zoeeoz to maš krásny vysledok. Priam úžasný. Ja som zas na toto neni. Jedalnicky...a presne dodrzovanie. Mne to pride ťažšie. Ja si viem dať semtam bielkov. Chlieb ale mne to uz ani niak nechutí.
Riadim sa tim co je pre mna trvalo udrzatelné a v pomere s energiu aku vydám, tak sa aj snazim jesť. Samozrejme, počiatocna vaha tiež ma svoj rozmer ako rychlo to pôjde nadol.

zoeeoz
8. jan 2023

@maxxim u mna to bol uz vykrik zufalstva, ze sa neviem odrazit a nieco so sebou robit ale viem uz ake porcie si mozem davat..takze som mala mesiac s jedalnickom, potom 2 tyzdne bez a kedze boli vianoce tak som neriesila deficit ale nepribrala nic (prekvapivo:D)..riesim si to cez schudnisdave, snazia sa nam vysvetlit ake potraviny su vhodne, co jest, na co na potravinach davat pozor atd a teda aj ked si ich jedalnicek uz nekupis aj tak vies pekne pokracovat a presne snazia sa aby to bolo pre nas klientov trvalo udrzatelne..jedna takato nahoda ked som zapla telku a boli tam mi pomohla..a ano aj pociatocna vaha hra rolu, ja som mala po porode +10 kil, ktorych som sa nevedela zbavit..83 kil a 170 cm...akoze je uuuuplne jedno, ako rychlo to komu ide, dokonca je urcite lepsie ak to ide pomalsie lebo vtedy je podla mna vacsia sanca na to aby clovek naozaj zmenil naviky a fungoval tak po zbytok zivota..osobne velmi fandim kazdemu co sa na to da

akinom0077
8. jan 2023

@patrissaa samozrejme

maxxim
8. jan 2023

@zoeeoz múdro piseš. Áno, ked to ide pomalsie tak je to i pre telo lepsie. A kazdý organizmus je iný.
Ja napr. Mám 101kg, vysku 194cm
Denne mám 10 az 15 000 krokov, 2 hod v aute,. No je pre mna podstatné jest co mi chutí. Aby som ,,vydrzal"🙂... Samozrejme sa snazim jesť vyvazene jedla. Ryby, vajcia, mäso, zeleninu, ovocie, strukoviny, ...a aspoň 2-3 l cistej vody. Ziadne sladené a ked pivko tak raz za cas. Vzdy je co zlepsovať. Ja som mal 124! Kg... A pravdu povediac , nakopol ma program extremne premeny ... Sk...že co spravim ja. Uz 2 roky si udrzujem vahu cca +- 2kg.

maxxim
8. jan 2023

@zoeeoz vaha mi teraz stojí, ale mam mensie obvodove cisla. Na páse to ubuda stale. Tento rok mám predsavzatie ze zacnem i behavať do kopca.

zoeeoz
8. jan 2023

@maxxim presne to je dalsia vec, ze ludia su tak upnuti na to ze vaha musi klesat a nevidia, ze sa telo meni aj bez zmeny vahy..ale teda 2 roky to uz drzat to je bomba, to sa potom clovek uz podla mna naozaj "neopusti" nikdy 🙂..extremne premeny, maju nieco do seba, ja som si vzdy vravela, tak oni maju 100000x tazsi zaciatok a teda este takto, pred "vsetkymi"..beh je podla mna najlepsi sport lebo si ho najlahsie zbalis vsade so sebou, chcela by som aj ja raz zacat behat :D ale vzdy ked to skusim zatial len mindžujem 🤣 a teda kroky su dalsia vec, ludom chyba obycajny pohyb (aj mne chybal ked som robila), sedi sa v kancli, zaparkuje rovno vedla vchodu do obchodu, potom rovno pod barakom a potom sup na gauc a za den 1500 krokov a aj sme dosli o pohyb pri upratovani, vysavaju za nas roboty a niektorym aj upratuju panicky zaplatene 😄

maxxim
8. jan 2023

@zoeeoz normalne si my zdvihla naladu a musel som sa s chuti zasmiať😁😁😁...ano , treba si najať panicku na upratovanie, aby sme ,,my" môhli lezkať a pestovať si svoje brušká🙂🙂. Holt aj takí su medzi nami, vsetko si zjednodusujú aby si nahodou neodreli kolienko, aby nezakopli malíckom o roh postele, keď vytiahnu vysávač, lebo to by bol potom tanec ako samani okolo ohna🙂...aby im nahodou
neušla nejaká tá ,,seňorita" v Tv, kde si môžu spokojne otvoriť čokoladu a plačkať nad chuanom🙂... Ano, ludia celkovo spohodlneli. Vidim to často pri zakazkach, ako by este chceli ovladač od žalúzí ci od vypínača. Lebo postaviť telo na nôžky vyzaduje námahu🙂...potom kricia na celý svet ze nechudnú i ked papkaju zeleninku. Ale zajedia ju pizzou a kofolkou. Samozrejme, čím neskôr tím lepsie. Prechadzka? Nie, vonku prší, zadrepovať? Nie , doma sa to nedá, ...😁😁, A stale nie, lebo, nedá sa. A ja rád by som mal dalsieho parťáka / čku , na turistiku, na vylety...ale nedá sa...😁😁😁..lebo vonku je hic😁😁😁

zoeeoz
8. jan 2023

@maxxim k tvojej sprave mozem napisat uz len: Amen :D

maxxim
8. jan 2023

@zoeeoz😁😁... Najvyšší čas na rozcvicku😁😁