Cvičenie na spevnenie brucha - začiatočníci

23. aug 2022

Skúšala som dnes cvičenie,no vôbec mi to neislo.Potrebujem niečo na brucho ako nabrať svaly.Ako som ležala na podložke ma strašne bolel chrbát ako je driek a dole nižšie.Cviky mi vôbec nešlo,lapala som po dychu.Poradte neake cviky pre začiatočníkov na spevnenie brucha

pribinak
23. aug 2022

Nemôžeš hneď začať cvičiť na brucho, musis najskôr celé telo rozcvicit a až potom cvicis na brucho

Ideálne by bolo ak by si napísala z ktorého si mesta a baby ti poradia napr trénera z toho mesta

autor
23. aug 2022

@pribinak Nechcem trénera a chodiť do fitness centra,ja chcem doma cvičiť sama.

janka_23
23. aug 2022

Jillian Michaels pozri cvičenia ma aj pre začiatočníkov

autor
23. aug 2022

@janka_23 A ktoré konkrétne od nej,má tam veľa videá

mondolina
23. aug 2022

chrbát ťa bolel preto, lebo to robíš zle.

marca12
23. aug 2022

Ja som zacinala cvicit so zorou czoborovou,ona vysvetluje techniku a tam sa dozvies,preco ta boli chrbat. Cvicis nespravne. Nechci od prveho cvicenia zazraky a nebez maraton. Kludne si daj par cvikov,ak nevladzes,oddychni si a pokracuj,ked budes pripravena. Vysledok cvicenia sa dostavi iba vtedy,ak cvicis spravne a postupne naberies kondiciu,trva to niekolko tyzdnov az mesiacov,kym sa dostanes do kondicie. Bud trpezliva a ber to pomalymi krocikmi. Drzim palce

yoxinka
23. aug 2022

Rodila si? Máš nadváhu? To sa pýtam kvôli tým bolestiam, ktoré uvádzaš. Keď ťa bolí pri cvičení chrbát, cvičíš zle. Keď si rodila, môžeš mať diastázu, tam sú klasické cviky na brucho úplne nevhodné a môžeš si nimi ublížiť.

mondolina
23. aug 2022

začni s plankom,

victoriab
23. aug 2022

Choď na youtube a medzi kľúčové slová napíš začiatočník pripadne beginner workoit cvičenie, najde ti milión videí, ja neznasam skackanie, nedavam to, aj to majú niektoré videa v nazve - bez skakania, dbaj na dobré rozcvicenie tela, ak si predtým nic necvicila, cvic cviky pre celé telo, brucho pojde postupne, neboj, zacni lahsimi ako yoga, pilates, strecing, uz len to ked spravne pri ľahkých cvikoch dychas, veľa urobí - koľko si "makala" na súčasnom bruchu, neocakavaj, ze za týždeň sa zrazu zmeni, to chce cas, disciplinu a pevnú vôľu🙂

victoriab
23. aug 2022

A baby správne píšu - dôležité je, v akom si stave - mas s niečím zdravotný problém, vek, nadvaha, porody, cokolvek, z brucha nikto nevie poradiť nic na mieru len tak.

yoxinka
23. aug 2022

@mondolina
Pokiaľ má oslabený stred tela, čo asi má, keď ju bolí driek pri ležaní!, tak plankom si odpáli platničky, lebo tam je technika totálne najdôležitejšia a 90% ľudí ju nevie. Keď tak, začať bear plankami alebo také čosi na začiatok. Ale to by jej niekto musel ukázať, lebo keď sa povie plank, každý si predstaví to na lakťoch a špičkách

autor
23. aug 2022

@mondolina Ja som si len ľahla ešte som nič nerobila a už ma bolel chrbát.
@marca12
@yoxinka Mám dve deti,som tri roky po pôrode.Nemam nadváhu,len trochu vypuklé brucho,to by som chcela spevniť.Chrbat ma nebolel pri cvičení,ja som ani nezačala cvičiť,len som si ľahla na podložku a ako som tam ležala ma bolel chrbát.
@victoriab Nemám žiadny zdravotný problém,vek 35 rokov,2 deti,som tri roky po druhom pôrode.Nadvahu nemám,mám 175 výšku a 65 kíl len trochu vypuklé brucho a to by som chcela spevniť

yoxinka
23. aug 2022

Asi máš diastázu. Prosím ťa, necvič podľa youtubu! Potrebuješ špeci cvičenia na to, lebo si to môžeš sama veľmi veľmi zhoršiť. Ideál je navštíviť fyzioterapeuta, ktorý to vyšetrí, ukáže ti cviky. Keď sa zmenší diastáza, spľasne aj brucho. Kľúčová vec pri tom dýchanie, to sa treba naučiť s fyzio.

autor
23. aug 2022

@yoxinka Čítala som o tom niečo ,aj som skúšala test čo píšu na nete a podľa hmatu a zdvíhanie nôh nemám vypuklé brucho.Tak by som nemala mať diastazu.

janka_23
23. aug 2022

30 Day shred, begginner shred napriklad

dorottka
23. aug 2022

Suhlasim s Jillian a 30 days shred. Na youtube ma videa aj Zuzka Light, volaju sa Bunny slope, je ich okolo 20 a postupne ti vybuduje kondicku. Za mna je to zabavnejsie, lebo Jillian su 3 videa a kazde sa cvici tusim tyzden a to ma az tak nebavi 😅 Ale super to je kazdopadne