Cvičenie , keď je všetko zatvorené

4. mar 2021

Milé žienky/mamičky-športovkyne 🙂 🙂 ..... chcem sa opýtať, tie ktoré cvičíte či už kvôli chudnutie alebo formovaniu postavy, budovaní kondície.... cvičíte len doma napríklad 30-45 minút každý deň alebo každý druhý deň, a zapájate do toho aj beh / nordic walking alebo iné športy? Alebo cvičíte iba doma a už k tomu nič nedopĺňate?
Ja som kedysi chodila na spinning, neskôr plávať 3x do týždňa...... ale teraz sa to nedá takže cvičím doma každý deň, som zapojená do výzvy ktorá prebieha online a cvičenie prebieha každý deň cca 30 minút. Je to posiňovanie s vlastnou váhou a HITT ale mám pocit, že aj tak to formovanie postavy ide o dosť pomalšie ako na spinningu. A neviem si dať rady, či ešte niečo zapojiť alebo čo tomu chýba. čo by ste poradili? čítala som tu viac diskusií, čítala som rôzne články ale neviem, prečo je to teraz tak že to ide pomalšie. 🙂 Alebo ak viete poradiť, nejaký presný režim - cvičiť iba ráno / iba večer a pod. A hlavne teraz keď je všetko zatvorené, ako ste napr. riešili tieto športy spinning posilňovanie, plávanie a iné .....ako ste to nahradili 🙂

meluela
4. mar 2021

Kardio je v tychto podmienkach blbost, teda mozno ist si par krat do tyzdna zabehat a/alebo intenzivna prechadzka kadzy den, ci poriadna turistika v prirode po vikendoch. To je ale skor taky doplnok. Ja som stavila na silove cvicenie so zvysovanim zatazenia, to mi pride casovo najefektivnejsie. Kazdy den 10 min kombinovane cvicenie na brucho vlastnou vahou a k tomu rozne nakombinovane cvicenie jednoruckami a kettlebellom. Treba mat na to ale doma trosku vybavu, ja mam vyhodu ze som mala tieto veci zhodou okolnosti doma. Uz tak v roznych obmenach fungujem rok a vysledky je vidiet celkom pekne. K tomu kvalitna strava bohata na bielkoviny, cerstvu zeleninu a komplexne sacharidy a hlavne sa neprezierat po veceroch, alebo aspon nie kazdy vecer 😀

kiki68
4. mar 2021

Ja mam online osobnu trenerku, normal mi dava 3x v tyzdni trening. A je mne sity na mieru. Mam doma zakladne veci, lavicu, cinky, tyc, fitloptu, loptu, gumy a postavu mam po porode 90-60-90 , brucho ako lata, vyrysovane. Proste sa to da. Mimo toho s malym kocikujem kazdy den. Fitko je z mojho pohladu uz skoda penazi. Takto cvicim aj s dietatom a mam to v poho . Za 6 mes som spravila viac ako za dva roky vo fitku. Poriadna drezura, ale stoji to za to

pribinak
4. mar 2021

My chodíme na bike. Denne tak 50 km. Niekedy viac niekedy denej. Rôzny terén.
Cyklistiku striedame s turami.

emv
4. mar 2021

Ahoj, ja mám síce doma fitko, ale najlepšie mi vyformovalo postavu cvičenie TABATA. a k tomu nič nepotrebujes. Pozri na nete je ich veľa.

sense
4. mar 2021

Denne spravím 10tis krokov rezkym tempom a cca 50 min interv Full body Workout 45/15 mam doma jednorucky a odporové gumy...
Napr cvičila som jednu výzvu od fitshakeru ale to bolo mne malo resp nejaký výrazný progres som nezaznamenala ale objavila som čaro jogy na uvolnenie

mariannali
4. mar 2021

@meluela presne s týmto súhlasím, silový tréning s postupným pridávaním zaťaženia je najlepší na formovanie postavy

lulula1990
4. mar 2021

Mne sa zase osvedčilo pilates - krásne vyformuje postavu, cvičím denne, alebo obdeň, joga mi príde moc nudná.

autor
4. mar 2021

vau! čiže máte aj výsledky ako čítam, super! 🙂
ja som rozmýšľala nad zakúpením tých odporových gúm, vraj je to fajn 🙂 a tiež nad činkami, tie by chcel aj priateľ.... práve to som si nebola istá, či mám ešte skúsiť beh alebo to netreba, stále mám čudný pocit že cvičím veľmi málo :D

tyrkysova_kobyla
4. mar 2021

Ja uz si neviem predstavit chodit do fitka 😀 je pravda, ze mi niekedy chyba skupinove cvicenie, ale zaroven usetrim cas na presun a podobne, a aj peniaze vlastne 😅 cvicim doma kazdy druhy den cca 15-30 minut podla YouTube videi, ako pomocky mam len hrube textilne gumy, jednu klasicku gumu a jednorucky. A niekedy idem behat, pripadne cez vikendy turistika. Teraz cvicievam castejsie, ako ked som chodila do fitka, takze skor vidno aj nejake tie svaly 😀

maculka8
5. mar 2021

Vyskúšaj Jány landl cvičenie pre planétu...výborne cvičenia cardio+tabata formujes chudnes...nájdeš zadarmo na YouTube. naozaj výborne cvičenia a to som cvičila už toho dosť...výsledky vidno,tiež.pridavam hlavne kvôli deťom korčule,wolking ale tak to je naozaj len že sa človek ,,hýbe,, ešte sú malinký...ale keď sa trošku otepli chcem už začať behať, pridám bicykel...určite si nemyslím že ,,domáce cardio,,je na nič! To vôbec nie je pravda!ak si nájdeš super video čo ťa bude baviť a ,,hnať,, vpred, možno si ten typ ktorý to potrebuje...určite vyskúšaj... A skús zapojiť aj stravu možno ti to pojde lepšie...držím palce😉😊