Cvičenie každé ráno 20 minút

22. apr 2024

Ahojte dievčatá, hlavne asi cvičiace. Chcela by som poznať Vás názor. Nie som žiadny športovec , ani fitness nadšenec . Mám cez 90 kg pri 175 cm a rok a pol ročného syna. Mám odpor k cvičeniu a posilkam už úplne.
Ale keď sa vidím v zrkadle už mi je naozaj zo seba zle. A to sa neprezieram, nemám síce ani fitness jedálniček ale snažím sa jesť normálne , sladké vôbec, raz za týždeň sa mi zažiada plechovky coly alebo redbullu, inak pijem minerálky alebo nesladenu kávu. Občas si doprajem večer pohárik vínka. Dosť omáčok, chcem sa spýtať, hecla som sa cvičiť každé ráno 20 minút s fitshakerom , lebo kondíciu mám nulovú a synovi už pomaly nestíham. Myslite, že ak budem pravidelne cvičiť, uvidím nejaké výsledky ? Je mi jasne že neschudnem 30 kíl a nebudem mať kocky na bruchu, ale či sa mi to aspoň na kondičke odrazí ? Možno potrebujem len nejakú motiváciu. Moc ďakujem a klobúk dole všetkým vám čo pravidelne cvičíte.

pribinak
22. apr 2024

Určite, každá minúta pohybu sa počíta. Cvičením si vieš pekne formovať postavu.
A kondička samozrejme pôjde hore. Na začiatku asi budeš fucat ako parna lokomotíva a po čase to bude lepšie a lepšie

luccija
22. apr 2024

Uprav stravu v prvom rade

gubcikova
22. apr 2024

Ahoj. Ja som nikdy nemala vzťah k cvičeniu. Popri deťoch som už tiež získala odpor k telu a odzrkadľovalo sa to aj na partnerskom spolužití. Hanbila som sa vyzliecť,aj keď muž stále hovoril ako ma miluje. Začala som popri dvoch deťoch cvičiť jillian Michaels 30min. Zmenila som stravu. Podarilo sa mi schudnúť behom roka 12 kg.Natupila som do práce a išlo dolu ďalšie 2kg.Ako som postupne videla premenu má cvičenie chytilo viac a viac a teraz cvičím silovo. Ono hlavne je zmeniť stravu, pohyb je len bonus.

zuzubb007
22. apr 2024

Pomôže ti určite každý pohyb ale tak 30 minút treba aspon, bohužiaľ ak neupravis stravu a nebudeš rátať kalórie príjem, výdaj, môžeš cvičiť aj 3 fazovo a váha môže ísť hore, všetko je o strave, cvičenie je bonus

beata_k
22. apr 2024

90 kg si nenabrala z jednej plechovky coly. Mas zle stravovanie a naucis si tak aj dieta. Musis zmenit aj stravu lebo len 20 minut denne ti nepomoze.

januska12323
22. apr 2024

Ja by som začala dlhými prechádzkami ak sa dá, nie je to cvičenie, môžeš pritom počúvať hudbu alebo podcasty a tempo si prispôsobíš podľa seba. Zároveň výhoda keď si vonku a nezoberieš si nič nemáš čo jesť 😁

hexina
22. apr 2024

Ja som si tiez myslela, ze jem zdravo az kym som si nestiahla kaloricke tabulky a nezistila som ze sacok mandli mi dal zasobu tuku na cely den... Cize urcite odporucam najprv zistit skladbu tvojej stravy.. Ci neprijimas len tuky a sacharidy... A potom mozes pridat pohyb.. Ale gro tvori strava.. Tak isto odporucam si nastavit realny plan.. Kazdy den 20 min je dost zavazujuce.. Daj si na zaciatok napriklad 3x tyzdenne a medzi to prehadzky.. Drzim palce 🙂

lisymbia
22. apr 2024

V prípade váhy je omnoho dôležitejšie koľko toho zješ ako koľko cvičíš, pretože cvičením za 20 minút môžeš spáliť možno do 200 kcal (to je možno jeden keksik delisa) a teda finálne neschudneš lebo nie si v deficite. Takisto je rozdiel schudnúť a formovať postavu, pretože schudnúť vieš krásne aj bez cvičenia úpravou stravy, no na formovanie postavy je treba nárast svalov. Každopádne akékoľvek cvičenie je za mňa prínosom, no treba si uvedomiť čo všetko je za tým aby som sa dostala k požadovaným výsledkom 😊

soldi
22. apr 2024

tak tak, ako je pisane vyssie. chudne sa kalorickym deficitom, cize v prvom rade stravou. aby si dosiahla vyrazny kaloricky deficit len pridanim pohybu, tak to je tych 20 minut cvicenia nic. cvicenie je super na lepsi pocit zo seba, na spevnenie, ale bez upravy stravy vyrazny rozdiel nezbadas.

banalu
22. apr 2024

To, ze si zacala a hybes sa je super. Ale tych 90+ kg nemas len tak. Pise 90kg osoba.
Ja som zacala behochodzu s kocikom pocas prveho ranneho spanku, 5-7x do tyzdna, ked som mala 100+ kg, dala som dole 12 kg, ALE bez karolickych tabuliek by to neslo ani nahodou. Upravila som jedalnicek, jedla som vsetko, pravidelne (spravila som si vlastny plan), a nahadzovala do KT... som osoba co si presla asi kazdou moznou dietou a jedine co ti realne bude fungovat je kaloricky deficit. A je uuuuplne jedno ci zacnes vynechavat pecivo, ci sa das na veganstvo, ci budes jest len 3 hodiny za den. Ked nebudes v kalorickom deficite, neschudnes.
Ja teraz palim 2500+ kcal denne (behavam pravidelne) a vaha sa nehne ani o deko.. hadaj preco? A nie nepijem sladene vody, neprezieram sa sladkeho... ale proste normalna strava, kde tu vino, kde tu pizza, a bum prijem rovnaky ako vydaj. Ale zas sa citim fantasticky, moje telo by si zasluzilo -20kg, ale zas mam asi najlepsiu kondicku co som kedy mala.

eri444
22. apr 2024

Tak napríklad moja sestra bola veľmi pri sebe a schudla popravde len tým, že prestala jesť sladké, síce denne nabehá veľmi veľa krokov, ale necvičí vôbec, tiež k tomu v živote nemala vzťah.

mabenn
22. apr 2024

pokial mas k cviceniu nechut, nevydrzi ti to dlho...prve, co by som zrusila je ten poharik vina obcas, v ten den telo metabolizuje prioritne alkohol, cize mas zastavene spalovanie tukov...nech sa to nepaci komu chce, je to fakt...mas BMI 29,3, cvicenie ta popri malom zatazi a vezme ti energiu, prv by som upravila stravu na navysenie bielkovin a zeleniny a pridala denne chodzu/rychlu chodzu/chodzu do kopca aspon 0,5-1h...takto som dala za 3mes 10kg dole, potom mozes cvicenie pridat, ak budes trochu lahsia

mkiss
22. apr 2024

Jednoznačne odporúčam cvičiť každý deň 20 minut. Postupne na berieš kondičku aj telo začne lepšie spalovať, malého do kočíka a rýchla chôdza 10 tisíc krokov denne.Viacej zeleniny a postupne to pôjde,ale súhlasím vyššie víno vylučiť

pralinka86
22. apr 2024

Urcite ideš na to dobre.
Niekde treba zacat a človek co necvici, nemoze predsa vladat sa hybat tolko ako trénovaný. Radsej pomalsie, nez si ublizit, natiahnut sval ci znechutit si pohyb. A tiez, kto necvicil, nevie ako spravne precvičiť cvik, ci telo ho nepusti, tolko kolko by chcel. to chce tiez cas.
Sila aj kondicka postupne sa zlepsia. A mozno casom pridas na intenzite, ci vahe, dlzke, iny sport... Hlavne je zacat nieco robit a neprestat sa hybat 🙂 drzim palce, postupne si prídeš na system aj s pohybom aj stravou

panickadada
24. apr 2024

A dala by som si skontrolovať štítnu žĺazu,ja som pre ňu pribrala 30 kg.Keď som sa začala liečiť,za rok bolo všetko dole