Cvičenie a trénerom

27. sep 2021

Ahojte, chcela som sa opýtať na váš názor či má pre mňa význam cvičiť s trénerom alebo mám radšej cvičiť doma, beh a bycikel. Priznám sa mám 95kg, preto som chcela cvičiť cez trénera, len neviem či nemám najskôr skúsiť niečo schudnúť sama a až tak ísť do posilky za trénerom. Je mi to hrozne trápne a hanbím sa keď si predstavím že tam budú vyšportovaní ľudia a ja taký obor a k tomu sa budem strašne hanbiť aj pred trénerom že som takto dopadla😳😳😳😳 po ďalšie neviem či je pre mňa vhodné cvičiť na strojoch, či by som naozaj najskôr nemala niečo zhodiť. Viem nemala som to nechať až tak ďaleko zájsť ale pri tehotenstve som pribrala vyše 20kg a nejde mi to dole, proste sa neviem sama odraziť. Mám také zmiešané pocity na jednej strane chcem ísť za trénerom, na druhej strane sa cítim trápne a hanbím sa.

puertorico
27. sep 2021

Môjho muža bratranec schudol z vyše 150kg na 80kg, a to vôbec necvičil, len zmenil stravu, neskôr si kúpil bicykel (asi keď mal 110kg) a chodí sa prechádzať.

erika_230
27. sep 2021

chod normalne cviciť s trenerom. Zlatko ti ludia co tam cvicia absolutne neriesia ci tam pride niekto 95 kg. Prave ze je super ze chces nieco so sebou robit. A urcite sa nemusis hanbit ani pred trenerom. za mna cvicit s trenerom len si najdi takeho co ti aj so stravou pomoze

puertorico
27. sep 2021

A určite by ti nemalo byť trápne, skôr ťa obdivujem že chceš so sebou niečo robiť, lebo väčšina žien sa radšej bude prejedať, držím palce

erika_230
27. sep 2021

ja som mala 86 ked som sa rozhodla ist cvicit. a teda uplne ta chapem ja som mala tiez pocit ze sa budu vsetci na mna pozerat. Ale ti ludia tam to vobec neriesia. Skor si tam najdes novych kamosov co ta budu v tom podporovat. A aj ked budes mozno casom cvicit sama tak ti urcite radi poradia ak budes mat daku krizu.

mimi27712
27. sep 2021

Hanbiť sa vôbec nemusíš, to vôbec nikto nerieši. Ja by som ale najskôr odporučila zmeniť stravovanie, pridať prirodzený pohyb, prechádzky, bicykel a takto sa môžeš krásne zbaviť kľudne aj 20kg do jari a potom by som išla za trénerom, doladiť zvyšok. Ak si vieš vstúpiť do svedomia, máš vôľu tak to zvládneš sama, kopec inšpirácie nájdeš v skupine Cesta za tvojou premenou, pripadne je tu tréner packofit, skus jeho osloviť, poskytuje online coaching, mám s ním skúsenosť.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
a_adamcova
27. sep 2021

Ak sa rozhodneš cvičiť s trénerom vo fitku, dobre si vyberaj, nech to nie sú vyhodené peniaze. Nie každý kto sa vydáva za trénera to robí dobre. Moja vlastná skúsenosť.
Po vyhodených peniazoch a hladovke čo mi "naordinoval" som našťastie objavila jedného trénera, ktorý robí online cvičenia. Takže si v pohode odcvičím doma. Skús pozrieť stránku www.janylandl.sk - a suma je doslova smiešna. Ja som schudla s ním takmer 30 kíl. Samozrejme nie každému to vyhovuje, a niekto preferuje naozaj to fitko, takže toto ber len ako tip 🙂

a_adamcova
27. sep 2021

@cocolino234 Prepáč, ale čo má toto spoločné s tým, či ide niekto večer o 7 ej do Lidla? Nerozumiem.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. sep 2021

Práveže mi vadí chodiť aj do obchodu tak, nemám náladu chodiť ani nikam medzi ľudí, sedím len doma, preto chcem niečo zmeniť. Ja viem že je to len moja vina že som toľko pribrala, ale čo už, bohužiaľ stalo sa. Jediné čo môžem urobiť je zmeniť to, sama si neviem nastaviť poriadne ani jedálniček a s tými kalorickymi tabuľkami je to pre mňa tiež hrôza. Bohužiaľ potrebujem niekoho kto má naštartuje a nakopne a ukáže mi hlavne smer akým mám ísť lebo ja som v tom stratená, možno je vám to smiešne ale ja ozaj potrebujem niekoho kto mi v tom poradí, len proste mám stále taký pocit hanby preto som písala, nie preto že nechcem nič urobiť.

jazula
27. sep 2021

Ja som začala chodiť do fitka, keď som mala cca 100 kíl - chodila som 2-3x do týždňa cvičiť s trénerom. A bolo to to najlepšie, čo som mohla urobiť, za 2 roky som bola na 70tich a s kondičkou o akej sa mi ani nesnívalo 👍👍 (a potom som otehotnela a to už je iná story 😁). Tréner je dobrý aj na to, aby vyhodnotil, čo je pre teba najvhodnejšie, ja som cvičila na strojoch minimálne, ale chodila som z fitka vyšťavená úplne. Čo sa týka okolia, nemala som ani čas pozerať, či na mňa niekto nezazerá…ale stretla som sa len so samými pozitívnymi reakciami. Nikto neriešil ako a na koľko kíl som sa dostala, ale reakcie boli - fuha to si dala parádne, ale ti dáva ten tréner zabrať a si super a podobne… Takze smelo do toho, posunie ta to rýchlejšie a ďalej ako domáce cvičenie…aspoň podľa mňa. Ja by som sa sama do toľkej aktivity nedokopala 😁

h2
27. sep 2021

To sú také predstavy, že do fitka chodia samí vyšportovaní ľudia. Sú tam takí, aj onakí. A väčšina vôbec nerieši, kto ako vyzerá. Ale chápem, že možno Ty by si sa tam necítila dobre. Tak ak chceš, skús najskôr niečo schudnúť, potom sa Ti bude aj lepšie cvičiť. Aj tak má na chudnutie podstatný vplyv zmena stravy, tak začni tam.

luxus10
27. sep 2021

autorka. ja si idem popoludni dat taky skvely veternik, ze ažžžžž......🙂 tuk je dolezity pre kmenove bunky, tie maju buducnost...🙂

ludia vo fitku ta obidu, neboj, bude ta aspon dobre vidiet...🙂

stretla som taketo osobky, zdrave, s takouto hmotnostou, co rozpravaju to co ty pises, ale nevedeli nikdy vydrzat ani zmenu stravy, a ani pravidelny pohyb, zato pusy im chodia doteraz ako palackemu, akurat poniektore maju po case, co mohli cvicit este o 10-30 kg viac....

mozes si vybrat ktorou cestou ist....

nakopnut sa musi kazdy sam, nevesat svoj problem trenerovi na krk...on moze len poradit a nasmerovat, ale zit to s tebou nebude....

dajna8
27. sep 2021

Môj názor je, že s trénerom skôr začneš a skôr neprestaneš. Môj muž tak cvičil a bolo to pre neho najlepšie obdobie čo zvykne spomínať, keď sa mu nechcelo, tak išiel aj tak lebo mu bolo blbé odvolať tréning a tak super napredoval 🙂

nasasa_1
27. sep 2021

To je velmi individualne. Mam jednu znamu, ktora cvicila s trenerom a nenormalne nabrala ale skor tak, ze vyzerala mohutnejsie ako pred tym, a to teda asi nebolo ok. Niekedy je fajn, ked clovek cvici sam ak to vie nejako s vlastnou vahou 🙂

jazula
27. sep 2021

A odkiaľ si? Ak z BA, môžem ti dať kontakt na toho môjho trénera. A výborná je appka Addidas Training a na poporodne kila si baby chvália Mamacore program. To chcem teraz ja skúsiť, tiež som 20 kíl pribrala zasa…a do fitka sa pri 4mesacnej malej tak skoro nedostanem 😁

luca_a_oliver
15. okt 2021

Trener! Aby si si doma viac neublížila ako pomohla z dlhodobého hľadiska 🙂 okrem toho, trener ti cekne aj stravu a vhodný tréning a je super motivátor. Nie všetko je pre všetkých, preto radšej odborník 🙂 aspoň teda moja skúsenosť (dala som dole 22 kíl, vďaka super trenerke).

natalala
15. okt 2021

Ja by som na tvojom moeste urcite zacala cvicit s trenerom alebo trenerkou. Neviem ake mas skusenosti s cvicenim, ale ked minimalne, tak aby si si na uvod nejako neublizila alebo to cvicenie neznechutila. Rovnako ak ma clovek viac kil skor rychla chodza, bicykel, orbitrek alebo plavanie ako kardio, lebo beh je zataz na klby v tomto pripade a ak budes behat zle urobi to viac skody ako osobu. Najprv by sa mal trener s tebou porozpravat, co ocakavas, ci mas/nemas nejake zdravotne problemy, vela z nich ti aj jned od zaciatku dokaze pomoct so stravou. Mne trenerka je casto aj psych podporou a ked som sa hanbila, tak tam bola ona/nebola som sama vo fitku a islo to lahsie a to mam 75 kil, takze hanbit sa moze aj niekto kto nie je extra tucny. Mne pomaha, ze ked mam dohodnuty trening, tak na 100% idem, kdezto ak by to bolo iba na mne je mozne, ze by som niekedy ostala doma 🙈 a k tomu vysmechu, urcite sa moze stat, ze niekde narazis na nejakeho debila/kravu ale vacsina ludi vobec neriesi ostatnych vo fitku. Napriklad mne je aj simpaticke, ked vidim niekoho s vela kilami cvicit, lebo si poviem ze super ze je tu a chce so sebou nieco robit 💪🏼 Drzim ti palce nech sa ti podari schudnut, any si bola so sebou spokojna, ale hlavne aby si sa sama vo svojej hlave vnimala ako pekna a hodnotna zena 🙂